Mikulášovy prázdniny

Mikulášovy prázdniny

Humorné historky ze života malého francouzského školáka, tentokrát z prázdnin u moře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/8623/mikulasovy-prazdniny-Unz-8623.jpg 4.7335

Malý Mikuláš (3.)

Les vacances du petit Nicolas (1962)

Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

_Michelle_

Ideální knížečka na letní večer. Umí navodit dobrou náladu a následně krásné rozesmáté sny. Moc jsem se pobavila a při vzpomínce na plážovou příhodu spojenou s hloubením jámy mám úsměv na rtech i teď. Tak vzhůru k moři či hurá na tábor! P. S. "Odvahu" přátelé.

Květi62

Super oddechová knížka, u které se všichni pobaví.

Elulilinka1

U této knihy jsem se velmi nasmála a proto opravdu vřele doporučuji...

Vidlička
13.10.2017

Určitě víc pro dospělé než pro děti. Já ji četla až jako "velká" a chlámala jsem se hrozně. Jsem si jistá, že děti si z ní vezmou asi jen zlomek toho, co "velcí". Ale každopádně Jistota a Klasika.

kuba2006
20.07.2017

dost dobre

kaci_bunny
08.11.2016

Super knížka, i po tolika letech mě pořád strašně baví! Mikulášovy příběhy jsou legendární. Doporučuju si knížku přečíst i když vám už není 10, nejspíš váš to příjemně překvapí.

Tarantino
29.08.2016

Je neuvěřitelné, že to je neskutečně vtipné i po půlstoletí. Skvěle napsané!

borknagar
18.07.2016

Goscinny měl dar bavit. Psal lehce, vtipně a jeho knihy čte celý svět. Mikulášovy prázdniny jsou tak trochu jiné, jelikož tu nemáme Vendelína, Celestýna, Kryšpína, Viktorína a další kluky ze třídy. Ale nahradí nám to jiná parta kluků, která je stejně vtipná a má podobné klučičí problémy. Kniha by se dala rozdělit na dvě části, část odehrávající se s rodiči na dovolené a část táborová, která mi přišla o něco více k popukání. Opět jsem se náramně bavil a některé vtipné scénky a hlášky jsou k nezaplacení. A hurá na další díl, protože je krásně a protože se chci zasmát spolu s Mikulášem......

EvaEma
13.07.2016

Skoro mam pocit, ze je to vic pro dospele (aspon pocatecni neshody rodicu a mamincina bravurni manipulace).... Jama a kyblik pobavily uplne vsechny :-)

Merynkaw
01.04.2016

Tak při této knize jsem se zasmála já i děti, všichni jsme si tam něco našli a už kupuji další příběhy o Mikulášovi!:-)

TSEARTH
14.06.2015

Tuto knihu doporučuji, protože je vtipně psaná. I když je ze starší doby, klučičí problémy jsou aktuální.

SalomeH
29.03.2015

Situace, kdy kluci prostě křičí tak, že jsou z toho všichni kolem zoufalí, mi prostě nepřijdou vtipné. Mikulášovy příběhy mám ráda, hledání všemožných důvodů, proč si kluci rozbíjejí noc, se mi líbí, ale tady prostě chybí ta část, že jsou vlastně nakonec všichni spokojení.
Tolik k první části o rodinném výletě. Druhá část o táboře je o nco lepší, ale málem jsem se k ní ani nedostala.

Terata
09.01.2015

Četla jsem ji ještě jako dítě a hrozně mě bavila. Mám v plánu si ji přečíst i v budoucnu.

Annie G.
12.12.2014

Pokud si dobře vzpominam, tento dil mě nebavil tolik jako ty dalsi. Na co si ale urcite pamatuji je to, ze se mi hrozne libil ten pribeh kde Mikulasuv tata kopal jamu :-DD

Modrina
23.06.2014

Mikuláš je prostě jistota, když jste naštvaní na celý svět. :)

tyzik.cejka
06.07.2013

první stránky knihy u moře jsou docela nuda Mikuláš na táboře je lepší přesto je to na tři hvězdy nejhorší díl

Kate.S
02.12.2012

Moje oblíbená knížka. Když nezaujme, musí alespoň pobavit:D

Maica
25.08.2012

Zbožňuju Mikuláše! V příbězích je cítit nádherná lehkost a bezstarostnost. Čtu to pořád dokola a s každým přečtením se mi to líbí víc a víc.

honajz2
14.06.2012

Miluji Mikuláše v každé podobě.

Lucka66
17.04.2012

Super kniha ale Mikulášovi patálie se mi líbily o trošku víc :)

reykjavik
23.03.2012

Vtipná kniha, která pobaví, potěší i zaujme. Svým jednoduchým dějem ji pochopí každý , což neznamená, že je špatná.

Naglice
30.01.2012

Když jsem knihu četla, nadávala jsem na velmi dlouhá souvětí, která autor často v této knize užívá.
Příklad: "Každý rok,chci říct loni a předloni, jelikož předtím jsem byl ještě moc malý a nepamatuju se na to, zkrátka rok co rok se tatínek s maminkou hádají, kam se pojede na prázdniny, a nakonec se maminka rozpláče a prohlásí, že pojede k mamince, a já se dám taky do breku, jelikož mám bábinku hrozně rád, ale u ní není moře ani pláž, a potom se stejně jede tam, kam chce maminka, ale ne k bábince."
Autor si také velmi rád hraje se jmény, během prázdniny Mikuláš potká své nové kamarády Ignáce, Horáce, Pafnuce, Pankráce, Serváce a Bonifáce. Na dalších prázdninách je to Hubert, Herbert, Gualbert, Robertek, Norbert atd. Je to na jednu stranu velmi povedené, na druhou stranu v knize postavy vystupují tak často, že jsem v tom měla chvílema pořádný zmatek.
Jednotlivé příběhy jsou veselé, je v nich krásně popsáno, jaké starosti mají s dětmi rodiče a jak se na to dívají samotné děti. Nicméně si neumím představit, že bych takové děti potkala, protože bych je asi zabila. :-)

Barča13
20.12.2011

Knížka, u které jsem se zasmála už jako malá, když mi ji mamka předčítala před spaním, a i v pozdějším věku mě pobavila.