Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/bmid_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 5 1150 126

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. 2. vydání.

Literatura světová , Humor , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis , 1964

magnolia
24.01.2016 5 z 5

Přidávám se k ostatním, co mají knihu spojenou navždy s dětstvím. Jedna z těch, které jsou dokonalým spojením psaného slova a ilustrací - a ten humor je jedinečný, prostě klasika. Školní dvůr jsem jim vždycky záviděla :) A na filmové verze bych se nekoukla ani náhodou.

Petratra
20.01.2016 5 z 5

Geniální knížka. Jedna z těch, kterou milují děti i rodiče :-)

Damato
07.01.2016 5 z 5

Tak tuto knihu jsme četli snad celá třída a protože jsem nejen četli, ale snažili jsme se i napodobovat, měly poznámky v našich žákovských knížkách víceméně charakter obsahu knihy. Jako reklamu pro pana spisovatele bych uvedla, to, že moji oba synové v dětství knihu milovali a starší z nich si pořídil na svůj vlastní náklad za ušetřené kapesné své knihy a s oběma díly se později stěhoval do své vlastní domácnosti.

Jana_Z
06.01.2016 5 z 5

Tuhle knížku miluju. Občas se k ní vracím a vždycky mě spolehlivě pobaví.

Benjiki
04.01.2016 5 z 5

Hláškostroj Mikuláš se strašlivě prďáckými ilustracemi. Z těžké nostalgie házím plný počet a se slzou v oku vzpomínám na ty staré časy.

VladimirTetur
16.12.2015 5 z 5

Fantastická knížka! *****

Když na tomhle vyrostete, nasadí vám Gosciny se Sempého ilustrací laťku tak vysoko, že se vám bude po nich stýskat celý život.

Michla76
07.12.2015 5 z 5

Tak to je dětská klasika, která se nazapomíná.

BerenikaU.
05.10.2015 5 z 5

Mikulášovy Patálie
Vtipné příhody z dětství
Pro děti od 8 do 12 let

Tato knížka je hezká a vtipná, je to taková základní knížka kterou by si měl přečíst každý. Má tam ze všech různých dílů Mikulášových patálií napsané ty nejlepší příběhy. Knížka je nejen hezky napsaná ale má i moc krásné ilustrace. Osobně moje nejoblíbenější postava je Vendelín.
Dala bych pět hvězdiček
Četla v 11 letech

svatas007
11.09.2015 5 z 5

Když jsem byl malý kluk, kniha mne děsně bavila. Je plná humoru a legračních scének, které jako malý kluk můžete prožívat. Máte-li doma kluka, který jeví zájem o čtení, podstrčte mu tuhle knihu. Trochu jsem ze začátku tápal v tom, jak funguje vzdělávací systém ve Francii, ale pochopit se to dá a rychle.

Knihu jsem vždy četl kvůli příběhům, až později jsem se dozvěděl, že je cenná také svými ilustracemi.

Rebel0007
03.07.2015 5 z 5

Snad nejdůležitější knížka v mém životě která mi i po stém přečtení pořad vyvolává záchvaty smíchu a která mně nikdy nepřestane bavit. Ovšem pozor Děvčata a Chlapci ty kapitoly ve kterých je Mikuláš doma s tatínkem a maminkou (a řeší se nějaké rodinné spory) se mi vždy líbily o něco víc než ty ze školy (a většinou) z přestávek. Tak nebo tak pane Goscinny děkuji vám za ty chvíle plné smíchu a radosti u Mikulášových příběhu a R.I.P

Daniel.F
28.06.2015 5 z 5

Jak beru Foglarovky jako knížky mého dětství a dospívání, co se týče české prózy, tak u prózy zahraniční je to 100% Mikuláš a jeho patálie. Neuvěřitelně laskavý humor, spousta úžasných scének, věčně se nacpávající Vendelín, mazánek Celestýn, trouba Kryšpín, který by rád jednou vyhrál Tour de France,... prostě každá z těchto osobností měla a má něco do sebe. Za mě nejlepší povídka s hraním fotbalu (rozdělena na dvě - každá obsahuje jeden poločas).
Této knihy si vážím o to více, že ji mám v původním vydání (stará, oškubaná, listy volně vypadávající), kterou jsem "zdědil" po své mámě, která ji dostala ve svém dětství. Jednoznačný TOP!

Rawar
14.01.2015 5 z 5

" Vendelín je můj dobrý kamarád. Je velmi tlustý, protože moc rád jí. "
Dobrodružství malého Mikuláše mě provázela velkou částí mého dětství a nebál bych se zabruslit do nějaké příhody ani dnes. Málokterá dětská literatura je napsána takovým způsobem, že by jí propadl i Pepa z šestého patra, co se zapřisáhl že žádnou hloupou knížku nikdy číst nebude. Příhody jsou tak záživné a legrační že se dají číst křížem krážem, v létě, zimě, pořád dokola. Perfektní start do světa četby pro všechny kluky, ba dokonce i holky :-)

Lodja
06.09.2014 5 z 5

Ach jo, proč jsou vždycky vtipné jenom ty knížky o partě kluků (Mikuláš, Rychlé Šípy, Bořík a spol) a o partě holek nikdy? Moje feministické já se bouří, ale to já, které se chce bavit a smát, s chutí dává pět hvězdiček!

Cureboy
07.08.2014 5 z 5

K téhle knížce jsem se vždycky moc rád a hlavně často vracel, a to se ke kniham zpravidla nevracim vubec. Je to asi ma nejoblibenejsi detska kniha a rad si ji proctu i dnes...

Marillee
27.07.2014 5 z 5

Zbožňovala jsem všechny knihy!

ritz
22.07.2014 5 z 5

Oblíbená knížka mého syna. Jelikož jsme ji museli číst pořád dokola, oblíbila jsem si ji i já. Čím častěji jsem četla, tím mi přišla vtipnější.

mautina7
10.07.2014 5 z 5

Jako dite jsem Mikulasovy patalie zboznovala a myslim, ze bych nepohrdla ani ted, kdyby se mi dostaly do ruky :-)

Modrina
23.06.2014 5 z 5

Tohle je kniha pro všechny - bez rozdílu věku, národnosti, pohlaví i politické příslušnosti. :) Chcete-li si odpočinout do světa, stačí otevřít tuto knihu. Kdekoli. :)

Anna J
28.04.2014

Četla jsem jako dítě a moc se mi líbila , později jsem ji předčítala svým dětem a moc jsme se nasmáli , i po letech mě pobavily příběhy malých rošťáků : )

Antoaneta
10.04.2014

Oblíbená kniha mého dětství ráda ji pořídím dětem určitě je pobaví stejně jako mne.