Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/bmid_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 5 1150 126

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. 2. vydání.

Literatura světová , Humor , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis , 1964

Jana283
Jana283
24.10.2017 5 z 5

Skvělý humor. Těšila jsem na každé pokračování, když to kdysi vycházelo v Ohníčku. A pak radost, když vyšla kniha. Tohle nikdy neomrzí. A baví i moje děti. Tak doufám, že v budoucnu i vnoučata, aby se člověk zase mohl vrátit na pláž, kde tatínek říkal: "Jo, když si vzpomenu na kolegy v kanceláři..."

Petroff
Petroff
30.08.2017 4 z 5

Takovej francouzskej Bořík...

vampiru
vampiru
30.07.2017 4 z 5

Příjemná kresba a příběhy, které nikoho neurazí. Kniha je už trochu starší, ale stejně dokáže chytnout za srdce i někoho, kdo za této doby nežil. Jeho rodina a všechno hrálo krásně do sebe, že byli všechny příběhy napsané zábavně

Larrissa
Larrissa
11.07.2017 5 z 5

Kniha Mikulášovy patálie se mi velice líbila, byla zábavná, dobrodružná, plná facek a pohlavků! :D Musím přiznat, že je o mnoho procent lepší než film.... Ve filmu dost "příběhů" chybělo... ale líbil se mi!

ComposeAdela
ComposeAdela
09.06.2017 5 z 5

Nesmrtelný zdroj humoru, který se neomrzí ani po mnoha přečteních.

Samira
Samira
12.05.2017 5 z 5

Opravdu výjimečná klasika, která nesmí chybět v knihovně žádného rošťáka. Ocení ji děti a dospělí asi ještě o kousek víc. Jak krásné bylo na chvíli uniknout pomocí čistých, kouzelných a přesných point jednotlivých povídkových kapitol.
A ilustrace ty jsou samostatnou kapitolou, nádhera.
Doporučuji!

MinaHawke
MinaHawke
01.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, u které se nelze nudit.

bara9550
bara9550
24.03.2017 5 z 5

To je prostě pecka! žejo?
Kdo zkoušel kouřit u potoka "doutníky" ?
Těm kytkám tak říkám dodnes :)

kap66
kap66
19.03.2017 5 z 5

Jen několik dětských knížek obstojí při opětovném čtení dospělýma očima; tahle stoprocentně. Vy starší - pamatujete, jak vycházely Mikulášovy patálie v Ohníčku? Já je mám dodnes schované - snad proto, že sehnat tehdy (v 70. letech) cokoliv v knižní podobě často nešlo, snad i proto, že jednou tam byla po nějaké perfektní Mikulášově příhodě, u které jsem se opět nahlas smála, připojena studená sprcha - poznámka o předčasném úmrtí Reného Goscinnyho. Bylo mu 51 let, škoda přeškoda. Na druhou stranu - kdyby tady po každém člověku zůstalo něco takového, jako je tato knížka, něco, co lidem prodlužuje život (protože smích tohle prokazatelně dělá) - no nebyla by to nádhera?

jana277
jana277
15.01.2017 5 z 5

Celé desaťročia sa k nej vraciam.

Klárai
Klárai
21.12.2016 5 z 5

Bezvadná kniha!

JAnD
JAnD
13.12.2016 4 z 5

Kniha je vtipná. Až tak vtipná, že jsem ji zatím nedokázal dočíst, prostě mi tento styl humoru stačí v menších dávkách.

ManželéMannovi
ManželéMannovi
08.11.2016 5 z 5

Kniha super, film se myslím taky povedl a divadelní představení od divadla v Celetné vynikající.

Mann

laepus
laepus
20.10.2016 5 z 5

Tohle nejde nemít rád - Mikuláš, Kryšpín, Celestýn, Valentín... Nejlepší partička co znám. Jak se vždycky zhádají do krve, dají zabrat rodičům, učitelům i sousedům, ale vždycky to nějak dopadne - vždyť jsou to přece kluci. Měla by to být povinná četba pro současnou obtloustlou obrýlenou tabletovou generaci!

Juzzy
Juzzy
23.08.2016 5 z 5

Přiznám se, že bych tuto knihu svého dětství (přečteno kdysi dávno 3x či 4x) už asi nikdy nevzal do rukou, nebýt čtenářské výzvy... Jsem moc rád, že jsem se opět vrátil mezi Mikuláše a jeho kamarády, povětšinou rošťáky. Jejich příběhy jsou nesmrtelné. Tak úžasné pocity po přečtení jsem neměl kdysi ani z kultovní Honzíkovy cesty. :-) - Goscinny je mistrem slova, Sempe mistrem kresby - ty jsou opravdu jedinečné!

AnSe
AnSe
18.07.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Velmi málo knih se vryje do paměti dítěte, Mikuláš do tohoto mála patří.

Filmová verze ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, nicméně přesto film nezavrhuji.

montaana219
montaana219
10.07.2016 5 z 5

Mikuláš nikdy nezklame :-)

Fantýna
Fantýna
28.03.2016 5 z 5

Příběhy o Mikulášových příbězích je opravdu oddechová četba s krásnými obrázky. Myslím si, že to může číst i dospělí lidé.

Briv
Briv
26.02.2016 5 z 5

Četla jsem ji poprvé až jako dospělá, ale knížka je opravdu prima. Fakt dlouho jsem se všem těm hláškám smála:). Bože a ty obrázky, ty jsou fantastické.

"Večer jsem nedostal moučník, ale to nevadí, Lojzička je bezva, až budu velký, vezmu si ji za ženu. Má senzační šupy!"
"Dost! Na místa! Nebudete na slavnosti hrát žádnou hru. Nechci aby pan ředitel viděl něco takového! " Zůstali jsme na ni koukat s otevřenou pusou. To je poprvé, co jsme zažili, aby se paní učitelka rozhodla potrestat ředitele!

MatesBBB
MatesBBB
31.01.2016 5 z 5

Moje oblíbená dětská knížka. Přečetla jsem ji snad dvacetkrát....