Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70905/mikulas-jezisek-pan-vrana-a-my-70905.jpg 5 78 26

Knížka je úsměvným vyprávěním malého kluka o nejkouzelnějším a nejvoňavějším období roku. Prosinec je měsíc, kdy se pořád něco děje. Někdy se třeba půl roku nestane nic, ale v prosinci se děje jedna věc za druhou. V pondělí poprvé napadl sníh, v úterý jsem měl horečku, ve středu málem zmrzla paní Vránová, když podle ní stavěl pan Vrána Matýskovi sněhovou babičku, pozítří přijde Mikuláš a blíží se Vánoce! Výkladní skříně jsou nazdobené zlatými řetězy a kouličkami, všude blikají barevné žárovky. V rádiu hrají stále častěji koledy - a my jsme dostali za domácí úkol napsat popis nádraží! Teď, když každý myslí jenom na to, o co si napíše Ježíškovi! Zajímalo by mě, o co si všechny děti píšou. O co nejvíc. A taky bych chtěl vidět, jak velikánskou má Ježíšek schránku na dopisy…... celý text

lichma
30.10.2015 5 z 5

Knížka, na kterou se u nás v adventním čase nesmí zapomenout, přestože "děti" jsou už dospělé. Rádi si ji nahlas čteme a stále znovu se dokážeme smát. Nejsou to pohádky, ale vyprávění malého kluka o předvánočním dění, o zvycích, ale i běžné a veselé příhody všedních dní. Koupila jsem ji i pro vnučky, protože v jejich knihovničkách nesmí chybět.

MikySkjaera
12.08.2015 5 z 5

Výborná, vtipná kniha, kterou jsme četli dětem v předvánočním čase několik let po sobě.

sloninka
08.01.2014 5 z 5

Moc hezky psaná knížka i pro nejmenší děti. Nasmáli jsme se u toho celá rodina. Navíc doplněno pěknými ilustracemi. Syn (tehdy 3 roky) ji dostal předloni na začátku prosince a četli jsme stále dokola snad až do velikonoc. Vloni jsme četli celý listopad a prosinec.

Ypeta
08.11.2012 5 z 5

Knížka je vtipná, zaujala mého syna už loni (4 roky) a letos se na ni chystáme co nevidět zase, abychom si zpříjemnili čekání na Ježíška. Jsou tam milé a dojemné momenty jako Ota schovaný v krmelci. Doporučuji pro děti i dospělé, výborný relax a krásné ilustrace Markéty Vydrové budou děti při čtení milovat.

Ossendorfova
13.09.2011 5 z 5

skvělá kniha, jakých není moc.

GepardLady
27.12.2010 4 z 5

Docela milé a veselé čtení pro děti. V předvánočním čase může zkrátit čekání na Ježíška a ještě pobavit :-)