Mikropočítačová revoluce ekniha

Bez moderních mikropočítačů, ať už v podobě stolních PC, notebooků, tabletů, nebo dokonce chytrých telefonů si nedokážeme dnešní život už představit. Denně je používají miliardy lidí. Přitom jejich zrození a vzestup nastaly během pouhých pár desítek let a je až neuvěřitelné, jak se za tu dobu proměnily. Předkládaná kniha není jen popisem technického vývoje, je to především příběh lidí, kteří tuto revoluci rozpoutali - kutilů, techniků, programátorů a manažerů. Lidí, jako byli Steve Jobs, Bill Gates, Steve Wozniak, Jack Tramiel, Clive Sinclair a celá řada dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226778/mikropocitacova-revoluce-226778.jpg 4.67
Literatura naučná, Hobby
Vydáno: (ekniha), Dokořán

Kniha Mikropočítačová revoluce

valda
17.01.2015

Historie mikropočítačů, tzn. počítačů, které bylo možné položit na stůl, je poměrně mladá. Všechno to začalo někdy v polovině 70. let. Autor se zabývá, jak vývojem mikropočítačů, tak taky jak to probíhalo ve vývoji konzolí. Velká část je ale věnovaná i softwaru. Pokud si tedy chcete ujasnit, jak to vlastně bylo s tím Altairem, Atari, Sinclairem, Commodorem, Intelem, Windows, prvními tabulkovými a textovými editory, Macintoshem, IBM, Basicem, Amigou nebo třeba českým Didaktikem, tak tohle je přesně pro vás. Vzhledem k rozsahu knížky autor samozřejmě nemůže jít příliš do hloubky, ale vše je napsáno svěží zábavnou formou, a opravdu můžu doporučit.

derikm
27.10.2014

Vcelku pěkné počtení o počátcích počítačů. Trochu mě mrzí opomíjení Linuxu a příliš textu o Apple (Jobsovi).

osobnosti

Autor knihy