Mikešova aféra a jiné případy - Kapitoly o zaneřáděném kulturním prostoru

Mikešova aféra a jiné případy - Kapitoly o zaneřáděném kulturním prostoru https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74110/bmid_mikesova-afera-a-jine-pripady-kapit-5lM-74110.jpg 4 14 1

Články literárního teoretika Petra A. Bílka, pravidelně uveřejňované v kulturním časopise A2, jsou břitkou reflexí dění na naší kulturní, mediální a akademické scéně i vztahu současné společnosti k literatuře a vzdělanosti. Připomenou některé zásadní „případy“, které hýbaly českými médii, kritice neujdou ani média samotná. Lze je číst jako pouhé ironické časové glosy, mohou však být i zprávou o neutěšeném stavu naší kulturní každodennosti. Inflací slov se stírají hranice mezi banálním a podstatným, mezi privátním a veřejným; názory odborníků se ztrácejí v infotainmentu a celebrity vědí všechno. Veřejný prostor je zaplavován haraburdím, které nikdo neodklízí a na které si pomalu zvykáme.... celý text

JeKa
02.04.2018 5 z 5

I s velkym casovym odstupem jsou Bilkovy postrehy k tehdejsimu fungovani spolecnosti a vede ctive a casto i palcive aktualni. Ackoliv nemohu souhlasit s kazdym jeho nazorem bezvyhradne, a predpokladam, ze to od ctenare ani neceka, rozhodne jsem soubor precetla s nadsenim a mohu jej bez vahani doporucit.

Kniha Mikešova aféra a jiné případy - Kapitoly o zaneřáděném kulturním prostoru je v