Mikeš

Mikeš https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3957/mikes-3957.jpg 5 716 129

Nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek. Jen málokdo z vás neslyšel o Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem. Kniha obsahuje oba díly Mikeše, tak jak je Lada napsal v roce 1935 a 1936.... celý text

Pivka1
Pivka1
16.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější knížka mého dětství. Vždycky jsme potom doma museli mít černé kočky, ale žádnou jsem mluvit nenaučila :-(.

Kontryhelka
Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Klasika všech klasik.

vaclav3708
vaclav3708
11.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství! Přečtena vícekrát.

Wasdy
Wasdy
24.11.2020 3 z 5

No mě to docela bavilo ale četla jsem to opravdu dlouho. : )

ViolettaCh.
ViolettaCh.
17.11.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem - stejně jako řada dalších dětí - v dětství milovala. Kouzelné příběhy zvířátek z Hrusic doprovázené krásnými ilustracemi. Právě podle vzoru Mikiho se každý náš černý kocour musel jmenovat Mikeš, ale bohužel ani jeden z nich se nenaučil mluvit.

janina66
janina66
17.11.2020 5 z 5

Nádherná nesmrtelná kniha s krásnou ilustrací Josefa Lady.

Rozmarýna Rozm
Rozmarýna Rozm
14.11.2020 5 z 5

Jako dítě jsem ji milovala. Četla nám ji učitelka ve škole. Rodiče mi ji nekoupili, v knihovně byla pořád vypůjčená. Dlouho jsem se v pořadníku v knihovně načekala. Kupuji ji na vánoce vnukovi a těším se, že se mu bude líbit.

Renda698
Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

LillyM.
LillyM.
21.10.2020 5 z 5

Příběhy kocourka Mikeše jsou milé, hezké a ulehčující, prostě krásné. Moc ráda bych se do takového příběhu sama dostala, vystupovala jako hrdina z Hrusic, kam bych se moc ráda podívala:-)

Knihomolka506
Knihomolka506
16.10.2020 5 z 5

Dobrodružství jednoho kocourka, který není jako ostatní. Naučil se mluvit! A spolu s ním jeho zvířecí kamaradi. Pro někoho, kdo to čte poněkolikáté to je krásný příběh o zviratkach a životě na vesnici, ale pro někoho kdo to čte poprvé to je něco tak nového a napínavého, že nezačne číst hned další knihu, ale příběh dočte do poslední stránky. Do černého a mluvčího kocourka jsem se asi zamilovala ♥️ Moje poprvé ♥️

qwerb
qwerb
06.10.2020 5 z 5

Kniha, která se neomrzí. Je skvělá a může ji číst dospělý člověk i malé dítě. Kolik generací na ní vyrostlo a pořád baví. Josef Lada je skvělý. Malíř i autor.

jprst
jprst
04.08.2020 5 z 5

Uložena v naší knihovně čeká na další, už čtvrtou, generaci a jsem přesvědčen, že i té se bude líbit.

Aleh
Aleh
29.07.2020 5 z 5

Úžasná vyprávění Josefa Lady o kocouru Mikešovi z Hrusic a jeho dobrodružstvích, která zažil na cestách. Nesmím ztapomenout i na další zvířátka - Pašíka, Bobše a Nácíčka. Vyprávění jsou určena pro ty nejmenší děti, jsou doplněna krásnými ilustracemi. Kniha by neměla minout žádné malé ditě a měla by zůstat v domácí knihovně i pro další generace dětí.

Monika1717
Monika1717
17.07.2020 5 z 5

První díl je super čtení. Druhý jsem už ani nedočetla. Mikeš, ten toho uměl. Mluvil, chodil po zadních a přední tlapky používal jako ručičky. V Hrusicích u ševců měli asi nějakou zázračnou vodu, protože mluvil i kozel Bobeš a prase Pašík. A dokonce i kocourek Nácíček, ten ale trochu šišlal. A jak byla zvířátka rozumná,šikovná a pracovitá. Leckteré děti by si z nich mohly vzít příklad.

Zdeniczka
Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Ladovy knihy jsou prostě dokonalé, co k tomu říct víc? Mikeš je jedna ze stálic v naší knihovně. Už jako malá jsem tu knihu milovala. Díky Mikešovi jsme si s rodiči a sestrou několikrát zajeli do Hrusic na výlet. Myslím, že je na čase tam vzít i své děti, aby poznaly místo, kde se vše odehrávalo. :)

Kajami
Kajami
22.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha :)

Greenfingers
Greenfingers
16.05.2020 5 z 5

Knížky Josefa Lady jsem četl jako dítě a později pak také svým potomkům. Všem se nám hodně líbily a Mikeš byl prostě jednička.

freejazz
freejazz
16.04.2020 5 z 5

jedna z mojich obľúbených knižiek. fakt, že som po niekom zdedil šalátové vydanie, mi vôbec nevadil.
a to som dlho netušil, že Lada napísal aj ďalšie knižky...

RendyaDav
RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Taky výborná knížka mého dětství kdy mi ji předčítala maminka,pak jsem ji předčítala já svému synovy.Ten si ji hodně zamiloval a když byl nemocný tak se vytáhla s knihovny aby mu to stonání lépe utíkalo...Počítač jsme totiž raději neměli ,ten jsme koupili až synovi bylo 11 . let.Dětství prožil čtením knížek...

KatkaK13
KatkaK13
31.12.2019 4 z 5

Máme doma různé pohádkové knížky - starší i moderní, ale Mikeš prostě vede na plné čáře. To čtyřleté dítě tomu nemůže ani rozumět, v knížce je jen pár černobílých obrázků, ale prostě ji miluje. Příběhy jsou napínavě popsané, poučné, zábavné i poučné. Jedna z knížek, které by neměla v knihovně chybět.