Příběh ďáblova advokáta. Hrdinou románu je Mike Ford, student práv na Harvardu, který se po absolutoriu nechá naverbovat k vyhlášené reklamní a konzultační firmě ve Washingtonu D.C. Pod patronát si ho vezme sám zakladatel firmy, mocný muž s kontakty na nejdůležitější lidi v zemi. Mikeovi netrvá dlouho, než zjistí, že za pohádkový džob musí zaplatit vysokou cenu – upsat svou duši ďáblu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145742/500-145742.jpg 3.332

Mike Ford 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The 500, 2012

Kniha 500

domino1701
03.02.2017

Kniha není špatná, ale přijde mi že je zbytečně zdlouhavá. Navíc se mi zdála hodně nereálná. Je to taková spíše oddychová knížka.

Mátová
17.11.2016

Od této knihy jsem dostala to, co jsem čekala - napínavý příběh, který mě bavil od začátku do konce, hlavního hrdinu, který mě bavil ještě víc. Čekala jsem oddychovku ze zajímavého prostředí, nic moc náročného a dostala jsem ji. Jsem jednoduše spokojená.
Po technické stránce by se dalo vytknout, že si někde zařádil tiskařský šotek, nebo že autor/překladatel neví, že pistole a revolver není totéž, ale to lze považovat jen za kosmetické vady.

soukroma
22.08.2016

Tuhle knihu jsem si užila - Mike Ford mluví sám za sebe, není černobílý, není podlý ani hrdina, a postupně přichází na to, že těch opravdu čestných lidí kolem něj (nu, jsme ve Washingtonu) je vážně pomálu (sám o sobě nemá žádné iluze). Ptá se sám sebe, zda pokud všichni čestní jsou zločinci, nejsou jen zločinci čestní, abych parafrázovala jeho konečné úvahy. Je to velmi současný, přemýšlivý (hlavně první polovina, která rozhodně nenudí, naopak) i akční (hlavně druhá polovina) thriller, jak má být. A přitom se jedná o prvotinu, v níž se autor vyhýbal všudypřítomné fyzické brutalitě a jiným zvěrstvům populárním v současných trhillerech.

baterka.gs
18.12.2014

Opět jedna z velmi rozporuplných knih. Prvních 160 stran nudy a velkého přemlouvání to nezahodit.. a v tom se to rozjelo, konečně! Stojí za přečtení, máte-li rádi napínavé příběhy, ale musíte se prokousat nezáživným vyprávěním ze začátku, které si teda na konci uvědomíte, že mělo smysl. Ale stejně...

Ankavi
27.02.2014

Kniha svým námětem připomíná Grishamovu Firmu, ovšem jejích kvalit bohužel nedosahuje. Je o hodně drsnější a méně napínavá... Jednou stačilo, více se k ní, na rozdíl od již citované Firmy, nevrátím.

Dudek
31.07.2012

Matthew Quirk napsal knihu, kterou lze bez problému přečíst na jeden zátah. Velmi dobře využívá různé oslí můstky a spisovatelské kličky, kterými udrží čtenáře v neustálém očekávání příštích dějů. Naznačuje budoucnost, minulost odhaluje postupně a pomalu během celé knihy, neustále se hrne z jedné akce do druhé a v neposlední řadě nechává čtenáře v neustálé nejistotě. Problém je, že v téhle rychlosti není čas na budování charakterů a už vůbec ne na příliš důvěryhodné vytvoření nějakých vztahů mezi nimi. Díky tomu stačí domnělému zrádci, aby řekl: „Já to jen hrál, jsem s tebou.“ a je mu ihned uvěřeno. A právě takovéhle zbytečnosti jsou tím, co knihu řadí k průměrné literatuře. Trošku to tímhle rychlým a zkratkovitým stylem připomíná Dana Brawna, přičemž u něj je to svým způsobem omluvitelné. Jeho knihy se odehrávají v krátkém časovém horizontu. Quirkova prvotina vypráví příběh, který trvá déle než rok. Jako jednohubka je to ovšem dobře funkční, a mohu 500 doporučit jako fajn dovolenkové čtivo.