Mihotavé stíny

Mihotavé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245391/bmid_mihotave-stiny-245391.jpg 4 370 41

Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série. Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav. Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.... celý text

Literatura světová , Povídky , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Shifting Shadows , 2014

Senza Jenka
Senza Jenka
12.11.2023 3 z 5

Já a povídky máme velmi specifický vztah. Tohle dokonce mnohdy ani povídky nejsou, spíš takové střípky... Skvělá je Díra a Vykoupení, zbytek je spíš zajímavý.
Stejně jako možnost nahlédnout do tvůrčího procesu spisovatele.

Hatshepsut
Hatshepsut
19.03.2023 4 z 5

Bylo fajn si přečíst vyprávění autorky, kde nám odhaluje něco více z životních osudů některých oblíbených postav ze série Mercedes Thompsonové. Jsou zde příběhy méně záživné, ale i příběhy velmi poutavé jako například seznámení Charlese a Anny nebo i Samuela a Ariany. Pokud jste fanoušky této série, nemůžete si nechat ujít ani tuto povídkovou knihu.

Charmedka
Charmedka
28.06.2022 3 z 5

Vůbec nejsem povídková a bohužel je to vždy při hodnocení povídkových knih znát, vlastně i při tom čtení, protože se hrozně těším, až danou knihu dočtu a budu se moci pustit zas do klasického příběhu.

Za mě asi vůbec nejhezčí byla první povídka Stříbro, která se zaměřila na Briana, Samuela a dokonce i Arianu, sahá tedy hluboko do minulosti. Docela emotivní byla Růže v zimě, příběh o dětské vlkodlačici Kaře.

LilluLong
LilluLong
24.01.2022 4 z 5

Ťažko sa mi hodnotí cela kniha, keďže u týchto poviedok jednu by som urcite hodnotila 3*a ďalšie 4* a 5*,takze spriemerujem :)

Luigi1
Luigi1
02.05.2021 5 z 5

Po získání nových informací o jiných "né,že by byly méně důležití"hrdinech,které jsem poznal díky Patricii.

KájaKoxík
KájaKoxík
30.10.2020 5 z 5

Oblíbená autorka přidává knihu, která je sbírkou povídek o veldlejších postavách ze sérii o Mercedes i Anně a Charlesovi. Za mne super počin a 5 z 5.

Co Vás v knize čeká? Přidávám seznam povídek a o kom si v nich přečtete:

1) Stříbro - povídka o Samuelovi a Arianě. Doporučuji přečíst před knihou Stříbrná relikvie, jelikož knižní příběh navazuje na tuto povídku.
2) Vílí dary - povídka vypráví příběh o upírovi Thomasovi Hao a fae Maggie
3) Šeď - vypráví o opírce Elyně
4) Vodící pes - příběh to tom, jak se poznali Moira bílá čarodějka a Tom Franklin zástupce alfy smečky Smaragdového města (Seattle). Děj předchází knize Měsíční píseň a Toma a Moira dále vystupují v knize Loviště.
5)Alfa a Omega - povídka je také součástí knihy Štvanice. Vypráví o tom, jak se poznali Anna a Charles.
6) Davidova hvězda - příběh Davida Christiansena. Známe ho z knihy Měsíční píseň a tato povídka se odehrává o Vánocích po události v Měsíční písni.
7) Růže v zimě - povídka o Kaře. Vlkodlačici, kterou jsme poznali především skrz žádost jejího otce o pomoc v knize Krevní pouto. Odehrává se mezi Zkříženými hnáty a Stříbrnou relikvii.
8) V rudé a s perlami - příběh vypráví o Warenovi, který začal pracovat jako soukromé očko pro svého partnera Kylea. V povídce se tedy vydáme s detektivem Warenem pátrat. Odehrává se mezi Stříbrnou relikvií a Říčním znamením.
9) Vykoupení - povídka o Benovi sprostém Britovi se záhadnou minulostí. Tu odhalíme v této povídce, která se odehrává mezi spálenou mrazem a Nocí zlomenou.
10) Díra - povídka navazuje na knihu Nocí zlomená a je přímo o Mercy.
11) Scéna vystřižená z konce Nocí zlomené - patří na konec knihy a vypráví o Samuelovi a Arianě.

katallinka
katallinka
26.05.2020 4 z 5

Obecně moc povídky nemusím, ale tato kniha byla skvělá. Všechny povídky měly nějakou zajímavou zápletku a žádná nebyla zbytečně zdlouhavá. Klidně bych si přečetla i další povídkovou knihu. Bylo moc příjemné nahlédnout do života vedlejších postav. Samozřejmě některé povídky byly lepší a jiné horší. Pro mne byla nejlepší povídka s Karou.

Catyna
Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

x-lee-x
x-lee-x
04.08.2019 5 z 5

Bylo fajn přečíst si tyto střípky a zasadit je do prázdných míst příběhu, který už známe. Autorka vdechla život skupině úžasných lidí a tvorů. A jsem ráda za každou příležitost poznat jejich život o něco blíž.

KláraK13
KláraK13
29.11.2018 5 z 5

Líbí se mi celá série této autorky.

kkarmela
kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

mikoss
mikoss
25.09.2018 4 z 5

čtivá, romantická i dobrodružná splnila všechny očekávání

brendiska
brendiska
31.08.2018 3 z 5

Jako vždy super čtení. Přečetla jsem všechny knihy z obou serii (Mercedes i Alfa a omega), takže postavy jsem znala a bylo super nahldénout do pozadí vedlejších postav. Všechny byly zajímavé a už během čtení ostatních knih jsem si je oblíbila a tak bylo super vědět o nich víc.

Ailee
Ailee
10.08.2018 4 z 5

Prvních pár povídek mě moc nebavilo. Popravdě u spousty postav jsem marně přemýšlela, kam do příběhu Mercy zapadají. Jakmile však došlo na členy smečky, bylo to úplně o něčem jiném, takže z knihy, která mě nebavila, se najednou vyhoupla mezi mé oblíbence.

Andynka
Andynka
25.02.2018 3 z 5

Chápu proč tuto knihu spisovatelka napsala. Ale sama za sebe, bych se bez ní obešla.
Protože to bylo pro mě málo. Víc by mě zajímal, život Adama, nebo jak se Bran stal marokem.
Neříkám, že vše bylo nezajímavé, to vůbec, ale bylo toho málo.... Já jsem z této knihy zklamaná.

*Pájuše*
*Pájuše*
27.01.2018 2 z 5

Patricia Briggs je známkou kvality, proto jsem to očekávala i u této knihy, resp. povídkové knihy. Bohužel, jsem zklamaná. Některé povídky mě nebavily, jiné dokonce nudily! Což zrovna u série Mercy Thompson, dokonce i u Alfy a Omega, se mi nikdy nestalo! Příběhy o vedlejších postavách by byly super, kdybych si alespoň některé pamatovala. Takhle to byly jen povídky, ke kterým mi chyběl návod jak je číst. Jediná povídka, která se mi opravdu líbila byla o Asilovi a Kaře. Potom už jen vystřižená scéna z Mercy. A co se týče prequelu k sérii Alfa a Omega, který je obsažený jako povídka ve Štvanici, zdála se mi v knize nadbytečná. Ale víte, jak se to říká: proti gustu žádný dišputát.

paprika75
paprika75
07.03.2017 5 z 5

Jsem ráda, že tahle kniha je. Moc se mi líbil příběh o Arianě a počátcích Samuela a Brana ve vlčí kůži. Příběh Charlese a Anny mně přivedl k sérii Alfa a omega. Díky. 5*

LilianaFalcon
LilianaFalcon
19.09.2016 3 z 5

Tyhle povídkové dodatky nemám ráda. Ocenila bych rovnou normální knihu a ne takovéto útržky vytržené z kontextu.

Evule114
Evule114
19.08.2016 5 z 5

Já rozhodně nesouhlasím se Sarri.. Všechny povídky byly úžasné a pokaždé mě mrzelo,že už končí. Ale v jednom má pravdu.. Obal se jim tentokrát moc povedl. Díky Mihotavým stínům se vrhnu co nejdříve na Alfu a omegu, protože svět, který stvořila Patricia je naprosto pohlcující..

Sarri
Sarri
13.01.2016 3 z 5

Jak už jsem psal jinde, povídky nejsou mým šálkem kávy. Jednoduše mi nevyhovují. Jenže tohle je ze světa Mercy, takže nebyla jiná možnost. Celkově mě však příběhy docela nudily a já se těšil, až knihu dočtu. Nakonec přeci jen mě jeden příběh zaujal a to konkrétně poslední duchařský, ten byl nejlepší. Dále stojí za zmínku, že tento díl má nejkrásnější obálku ze všech ostatních knih, i to byl mimo jiné důvod, proč to dočíst =) Celkem bych ohodnotil dvojkou, ale za povídku Díra a za přebal dávám nakonec 3*