Rozsudek ráže 9

Rozsudek ráže 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51502/rozsudek-raze-51502.jpg 5 226 50

Když advokát Michael Haller získá po zavražděném kolegovi Jerrym Vincentovi zavedenou advokátní kancelář, spousta lidí mu to závidí. Mezi nově nabytými klienty je totiž i filmový magnát Walter Elliot obžalovaný z dvojnásobné vraždy. Jeho ostře sledovaný případ je zárukou vítané mediální pozornosti a tučných zisků. Haller ovšem netuší, že mezi Vincentovým zavražděním a Elliotovou obžalobou může existovat spojitost a že spolu s lukrativním případem možná po Vincentovi přebral i cejch smrti. Navzdory nebezpečí proniká hlouběji do případu a postupně si uvědomuje, že v něm není všechno v pořádku a že Vincentova obhajoba je založena na důmyslném, ale podvodném triku. Ocitá se tedy mezi dvěma mlýnskými kameny: musí hájit zájmy klienta a současně dodržovat zákon. Nezbývá mu než vymyslet ďábelský plán, přestože si uvědomuje, že jeho realizací riskuje nejen kariéru advokáta, ale i holý život. Kniha Rozsudek ráže 9 volně navazuje na úspěšný román Advokát s Michaelem Hallerem v hlavní roli. Haller se zde poprvé setkává s nejznámějším autorovým hrdinou – detektivem Harrym Boschem. Jejich komplikovaný pracovní vztah je navíc korunován nečekaným překvapením…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Brass Verdict , 2008

Lmslaver
Lmslaver
20.07.2020 4 z 5

Příběhy ze soudní síně nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale Connelly umí pracovat s dějem, postavami a budovat napětí, prostě ví, jak upoutat čtenáře. Na tento příběh jsem byl zvědavý, protože se zde poprvé setkají tváří v tvář advokát Haller a detektiv Bosch. U mě to tentokrát za plnou palbu není, ale pořád je to hodně slušné nadprůměrné čtení těsně někde pod devadesáti procenty.

Hugomil
Hugomil
29.03.2020 5 z 5

Věděl jsem, že M.Connelly neodolá a některé z jeho hlavních postav se sejdou v jednom příběhu. A je to právě zde. Advokát Michael Haller se setkává s Harry Boschem a krátce i novinářem Jackem McEvoyem - jaké potěšení. Jen ten Terry McCaleb se tam ještě mohl mihnout a bylo to dokonalé...Kniha jako vždy propracovaná a perfektně napsaná. Těším se na další....

March
March
12.08.2019 4 z 5

Ať je to H.Bosch, nebo M.Haller, anebo oba, je to značka dobré a napínavé detektivky.

lindakarin
lindakarin
01.05.2019 5 z 5

Perfektní, napínavá,opět nezklamala :)

Demonlover
Demonlover
06.09.2018 3 z 5

První knížka od tohoto autora která se mi nelíbila.
Měl jsem, s ohledem na ztrátu času, problém to dočíst.

romana8163
romana8163
15.06.2018 5 z 5

Strhujici zalezitost. A jak uz tak u autora byva, zaver byl proste dokonaly!

Lolila
Lolila
27.05.2018 5 z 5

Connelly nesklame. Výborná detektívka tentokrát opäť s M. Hallerom v súdnej sieni a tiež aj H. Boshom ako vedľajšou postavou. Nechýba akcia, napätie a prekvapenie na záver (ako vždy).

minirock
minirock
07.04.2018 3 z 5

Tak jsem se těšil na další díl Harryho Bosche ale bohužel příběh je vyprávěný postavou advokáta Michaela Hallera a Harry zde má jen omezený prostor a jeho postava je velmi plochá, o pátrání po vrahovi nemůže být vůbec řeč. Škoda. Kniha není špatná ale když si budu chtít přečíst špičkový právnický thriller, sáhnu po Grishamovi. Příběhy s Harrym Boschem jsou mnohem napínavější a čtivější, tohle je místy nuda. A překvapení na konec ? Žádné se nekonalo, to, že ti dva jsou nevlastní bratři je jasné už v půlce knihy. Za mě mírné zklamání ale jednu šanci ještě Hallerovi nejspíš dám.

Mydli
Mydli
23.01.2018 5 z 5

Trochu ve stylu první knihy Advokát ze série, ovšem s pro mě milým zjevením detektiva Bosche. Nějak se nám tu ty série proplétají, ale kniha je každopádně opět skvělá!

mikika
mikika
29.12.2017 5 z 5

na začátku jsem se trochu lekla, kolik tahle kniha má slov a jak málo dialogů, ale i přesto se četla jedna báseň - prostě kouzlo!

moudivlacek
moudivlacek
14.12.2017 5 z 5

I tento díl se mi moc líbil, i když mi to dost připomínalo první díl - Mickey zas dostal někoho, kdo se snaží tvrdit, že je nevinný a kdo s ním chce manipulovat.
Pěkným zpestřením pro mne bylo setkání Mickey a Bosche a i vysvětlení jejich vztahu na konci.
Každopádně dál se budu zajímat i o příběhy Mickeye.

konicekbily
konicekbily
11.10.2017 5 z 5

Po dlouhé době pro mne Harry na scéně, tentokrát fungoval ze zálohy a dokonce ve spojení s federály!? Ale rozhodující válka se vedla v soudní síni - další autorovou hlavní postavou. Závěr přišel - nečekaný a rychlý - a objasňující.

marek7167
marek7167
11.09.2017 5 z 5

Věřím, že lidem, kteří právu extra neholdují to může připadnout na 3-4*, já osobně musím hodnotit 5*. Nejsem skalní fanda Michaela Connelyho, tohle je vlastně má 3. kniha od něj, ale jsem rád, že je to právě tato, která mi potvrdila, že vrátit se k tomuto spisovateli mělo smysl. Příběh se příjemně dotváří a rozdělení knihy na části poté děj provzdušňuje. Opět se zde však setkávám s tím, co u jeho předchozí knihy, a to, že mi přijde konec takový nějaký... moc rychlý. Byl bych radši, kdyby obhajovací fáze byla o něco delší, propracovanější do detailů. Konec je však plný zvratů, neočekávaných rozuzlení a překvapení, a proto zůstávám na svých 5*. PS: asi myslím jako Haller, stěžejní argument mne napadl cca v první třetině knihy. PPS: moc děkuji spisovateli za část, která se věnovala vybírání poroty!!!

Ječmínek
Ječmínek
28.08.2017 3 z 5

Dlouho jen rozhovory, rozhovory a rozhovory. Potom soud - obhájce proti žalobci a přísný soudce. Na závěr trochu vzrušení a zvratů. Kniha je dobře propracovaná, ale trochu nudná a vlastně ... zbytečná. Příběh hlavou proletí, neusadí se ani na chvíli.

martinka_d
martinka_d
13.08.2017 5 z 5

Série s Mickeym Hellerem je nejlepší ze všech.
Já toho právníka prostě miluju :-)

švícko
švícko
25.07.2017

Trochu jiný Connelly, ale stále dobrý

allyce
allyce
12.02.2017 4 z 5

Mám ráda knihy, popisující děj v americké soudní síni, kde nic není nemožné. A advokát Haller je fakt sympaták ..

Aymira
Aymira
11.02.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, nebo spíše případ ze soudní síně. Mickey obhajuje filmového magnáta podezřelého z dvojnásobné vraždy a jde mu to skvěle. V příběhu se objeví několik menších zvratů, na závěr se dostaví dramatická zápletka, ale jinak není kniha ničím, čím by měla vybočit z šedého průměru. Spíše jsem měla nutkání udělit jí jen dvě hvězdičky, protože její průměrnost je skutečně ukázková. Zjištění o nevlastním bratrovi mi přišlo navíc zcela zbytečné a nic to se mnou neudělalo.

kilometr
kilometr
20.01.2017 2 z 5

70 hodnocení a 93%?Tak to jsem četl jistě něco jiného.Banální příběh z prostředí justice,plný klišé a předvídatelných zvratů.A ten konec nemohl být snad stupidnější.Scházelo jen,aby zazvonil zvonek a manželka se "hrdinovi" tohoto příběhu vrhla do náručí.Ale dobře,čtivé to bylo.40%.

Šárka345
Šárka345
15.08.2016 5 z 5

Móóóóc hezké, opravdu není co dodat :0)