Rozsudek ráže 9

Rozsudek ráže 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51502/rozsudek-raze-51502.jpg 5 230 50

Když advokát Michael Haller získá po zavražděném kolegovi Jerrym Vincentovi zavedenou advokátní kancelář, spousta lidí mu to závidí. Mezi nově nabytými klienty je totiž i filmový magnát Walter Elliot obžalovaný z dvojnásobné vraždy. Jeho ostře sledovaný případ je zárukou vítané mediální pozornosti a tučných zisků. Haller ovšem netuší, že mezi Vincentovým zavražděním a Elliotovou obžalobou může existovat spojitost a že spolu s lukrativním případem možná po Vincentovi přebral i cejch smrti. Navzdory nebezpečí proniká hlouběji do případu a postupně si uvědomuje, že v něm není všechno v pořádku a že Vincentova obhajoba je založena na důmyslném, ale podvodném triku. Ocitá se tedy mezi dvěma mlýnskými kameny: musí hájit zájmy klienta a současně dodržovat zákon. Nezbývá mu než vymyslet ďábelský plán, přestože si uvědomuje, že jeho realizací riskuje nejen kariéru advokáta, ale i holý život. Kniha Rozsudek ráže 9 volně navazuje na úspěšný román Advokát s Michaelem Hallerem v hlavní roli. Haller se zde poprvé setkává s nejznámějším autorovým hrdinou – detektivem Harrym Boschem. Jejich komplikovaný pracovní vztah je navíc korunován nečekaným překvapením…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Brass Verdict , 2008

DickBach
11.08.2016 5 z 5

Luxusní kousek, není skoro co dodat.
Po čase kniha, která podle mého, nepatří do Harryho série. Respektive celou dobu tam nepatřila, až na ten konec. Ten mi parádně otevřel pusu, vytřeštil oči a posadil na zadek. Čekala jsem cokoli, ale tohle mně nenapadlo ani omylem. Bezvadné a parádní. Díky za tu jízdu lincolnem. :o)

syskas
05.03.2016 5 z 5

Skvele napísané, ako všetky knihy tohto autora, ktoré som zatiaľ čítala. O prekvapenia tiež nebola núdza - ako vždy.
Páči sa mi advokátov spôsob práce - žiadna kancelária, len zadné sedadlo jeho auta a práca v teréne. Fungujem podobne - síce nemám šoféra, ale robím v teréne a s klientmi sa stretávam tam, kde to vyhovuje im. Kanceláriu nepotrebujem.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Keď čítam knihy o Hallerovi, vždy sa mi vybaví Matlock,len v mladšom vydaní. Bol to moj obľúbený seriál. :)) ďalšia dobrá kniha.

TomK
07.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha :) i když mi právnické prostředí je celkem cizí, tak jsem neměl žádný problém se do knihy začíst a to díky skvělému psaní, které Vás naprosto vtáhne do děje :) Panu Connellymu dávám palec nahoru!

kalache
03.05.2015 5 z 5

..kde se berou takové stvůry mezi námi,někdy je z toho úzko...

LuciusWlk
01.01.2015 5 z 5

Vynikající knížka. Moje první seznámení s advokátem Hallerem, přišlo na základě filmového zpracování knihy Advokát, a bylo více než příjemné. Kniha byla samozřejmě o kus lepší než film. Druhý příběh advokáta, jenž má svou kancelář na zadním sedadle Lincolnu, nezklamal. Autor opět rozehrál hru, plnou zajímavých zvratů, postav. Příběh není dlouhý, je svižný a do knihy se dá velmi rychle začíst. Prostředí soudní síně je perfektní.

soukroma
25.10.2014 4 z 5

První setkání s autorem: dlouho nebylo možné se začíst, styl připomínal dokument či právnické spisy, důkladné popisy a detailní vysvětlování, studené bezkrevné postavy a bezemoční dialogy... Teprve daleko za polovinou knihy se konečně začalo něco dít a příběh (a do jisté míry i styl) nabíral tempo. Úplná smršť překvapivých odhalení však čtenáře ohromí v samotném závěru, který první neslaný nemastný dojem docela napravil.

Mako123123
11.04.2013 5 z 5

Ani jedna Connellyho kniha ma zatial nesklamala... fakt píše ako majster, jeho knihy (tie ktoré som ešte neprečítal) si nechávam ako zálohu, na horšie časy, pekne si ich škudlím. :D Na túto knihu si spomínam ako na jednu z tých najvydarenejších a najprofesionalnejších (okrem iného) takže 5\5 :) najviac sa mi páči že v jeho dielach nieje takmer ani náznak otravnej klišovitosti trápnej romantiky alebo predvídatelných situácii

guru
11.04.2013 5 z 5

Opäť, ako vždy od Connellyho všetko pekne prepracované. Vidno, že keď o niečom píše, tak si to aj naštuduje, aby to aj malo nejakú kvalitu.

čef
19.10.2011 5 z 5

Příjemné čtení něco na způsob Gardnerova Perry Masona, ale mírně barevnější a současnější. Zápletka slušná, pointa překvapivá.