Advokát

Advokát https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4963/advokat-4963.jpg 5 311 64

Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Lincoln Lawyer , 2005

veronika3141
20.05.2022 4 z 5

Zajimavy pribeh naslaply od zacatku az do konce ..

rm
05.03.2022 5 z 5

Zprvu jsem byl trochu zmatený z názvu - kniha, kterou jsem četl, se jmenovala Obhájce. Ale je to ta samá. A i já viděl nejprve film, který se mi mimochodem moc líbil. No, ale kniha je kniha. Super.

heavy66
21.11.2021 5 z 5

Moje první connellyovka a hned taková pecka! Filmová verze s Matthew McConaughey se mi líbila, ale kniha je lepší, má víc propracovaných postav, zajímavých situací v soudní síni, advokátských kliček. Dlouhá léta obdivuji právnickou erudici Perry Masona, a Mickey Haller je stejně dobrý. Jen Perry vždy za všech okolností obhajoval.....ti, co četli, vědí!

Lumír23
03.08.2021 5 z 5

Hodnocení odpovídá, je to prostě parádní jízda, člověk se nenudí. Jako plus hodnotím i to, že jsem mohl sám vyluštit osobu vraha vyšetřovatele, o to lépe se mi kniha vstřebává. Ó jak su můdré... Jo, Connelly jede a má hodně opravdu dobrých knih, příběhů. Lze jen doporučit.

Puntíkatýhrnek
04.01.2021 4 z 5

Není to vůbec špatné. Svižně napsaný příběh, pro mě osobně zajímavý výklad praxe amerického práva, které je tolik odlišné od práva u nás. Jen ten konec byl trošku předvídatelný a padouch trošku přestřelený... Ale i tak určitě tato kniha patří k těm lepším, za mne doporučuji.

PájaK37
01.01.2021 5 z 5

Advokát Mickey Haller řeší případ bohatého klienta a věří v jeho nevinu. Jak moc se může člověk mýlit. Napínavé čtení, výborně popsané prostředí soudních jednání, perfektně propracovaná zápletka a překvapivý závěr.

mi-380
04.08.2020 5 z 5

Soudní drama (ve stylu šachů, pokeru, mariáše), což jsem si v knižní podobě nedovedl pořádně představit a které jsem si nakonec užil stejně jako některé filmy, do nichž se mi také nechtělo, ale pak jsem seděl, zíral a ani nedutal, počínaje Dvanácti rozhněvanými muži, přes Firmu, Nebezpečného klienta, Michaela Claytona, až k Obhájci natočeném podle tohoto Connellyho románu, kde v hlavní roli exceluje Matthew McConaughey. Sledování soudních triků, přemetů a podrazů v knize ale vyžaduje stoprocentní pozornost, takže při mé letní roztěkanosti, kdy týden v Beskydech rychle vystřídal týden na kole v okolí Plzně a hned potom pár dní s kanoí a kytarou na Soumaráku, se mé čtení neobvykle protahovalo, často jsem usínal únavou, vracel se zpět, takže celkově jako bych přečetl knihu nejméně třikrát. Ale už se těším na další Mickeyho vyprávění.
90 % (aktuálně 201 hodnotících s průměrem 90 %).

AlenaF
03.07.2020 5 z 5

Skvělé jako vše od Connellyho.

harena
08.05.2020 5 z 5

Trošku jiný Connelly, ale stále dobrý. Hlavní hrdina Mickey Haller je advokátem, který asi jako každý potřebuje co nejbohatší klientelu, aby mohl splácet hypotéky a výživné, ale zároveň nemíní nechat úplně nepotrestáno "čisté zlo". Čtení je to rozhodně napínavé, slovní přestřelky u soudu jsem sledovala s napětím, zápletka byla propracovaná a perfektně napsaná. Určitě je to série, ve které budu pokračovat.

Hugomil
19.03.2020 5 z 5

Trochu vleklejší první polovina, přesto výborně napsané.

ilčidlo
18.03.2020

Byla to první kniha od tohoto spisovatele a celkem se mi líbila až na ty scény u soudu mně přišly zbytečně zdlouhavé

March
01.08.2019 4 z 5

Autor mě nadchnul sérii o Harry Boschovi. Nový hlavní hrdina Haller, dobrý...., ale Harry nasadil látku hooodne vysoko. Nicméně, knížka byla ctiva, čekala jsem jak to skončí, takže konec hltala a hltala, až zhltla a? Celou dobu jsem měla pocit, že jsem tu knihu znala...a pak jsem zjistila, že je zfilmovana a ten film jsem viděla. Doporučuji a jdu dát Hallerovi další šanci :-)

Toffee
08.07.2019 4 z 5

Mickey Haller by těžko mohl aspirovat na titul Zlatíčko roku, v první části naopak dělá všechno proto, aby čtenáře utvrdil v dojmu, že advokáti jsou prodejné děvky a jdou s tím, kdo zaplatí. I když jeho klienti nejsou neviňátka, Hallerův přístup jsem moc lehce netrávila. Původně běžný případ se ale postupně pěkně zdramatizuje a zamotá, takže od napínavého zakončení jsem se nemohla odtrhnout. Nejvíc z celé detektivky mě ale zaujala teze, že nejhorší pro advokáta je mít nevinného klienta.

minirock
26.05.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, určitě čtivá knížka ale chybělo mi tam víc napětí a scény od soudu byly možná zbytečně podrobné a protahované, chvílema až nudné, méně by bylo více. A tím že hlavní záporák byl známý vlastně od začátku, nebylo moc co řešit.

Lmslaver
16.11.2018 5 z 5

„Jaký je rozdíl mezi sumcem a právníkem? Jeden je slizkej a vyžírá z bahna výkaly. A druhej je ryba.“
Haller je právník, kterého státní zástupci nemají rádi a policisté nenávidí. Hledá pro své klienty, kteří přestoupili zákon, skuliny v systému, hledá chyby, kterých se dopustili policejní vyšetřovatelé. Pachatelé trestné činnosti pak někdy proklouznou pod ramenem spravedlnosti, nebo jim je aspoň snížen jejich pobyt za katrem. Navzdory tomu všemu má klidné spaní, protože obavu má jen z jediné věci, z toho, že nepozná nevinu a když si začne myslet, že narazil na klienta, který je nevinný, tak se setkává s ryzím zlem a svou největší noční můrou.
Moc nevyhledávám romány ze soudních síní, ale Connelly dokáže čtenáře připoutat k soudní lavici, aby dychtivě sledoval slovní přestřelky a tahy advokáta Hallera.

Petula.N
11.10.2018 5 z 5

Nemám slov, začátek mě moc nezaujal, ale děj se pak rozjel, že jsem se nemohla odtrhnout, opravdu skvělé čtení. Pustím se do celé série Mickeyho Hallera :)

Alča I.
17.08.2018 5 z 5

MUSÍM DÁT ZASE PLNÝ POČET HVĚZDIČEK. ČTIVÉ DO KONCE NAPÍNAVÉ. UŽ OBJEDNÁVÁM DALŠÍ KNIHU OD TOHOTO SPISOVATELE.

IvikaS
10.06.2018 4 z 5

Nejhorší klient je ten nevinný...
Bylo mi toho advokáta líto a fandila jsem mu. Kniha byla skvěle napsaná a osvětlila mi fungování amerického soudního systému.

Lolila
04.04.2018 5 z 5

Výborný príbeh z prostredia amerického súdneho systému. Advokát bez kancelárie, ktorý obhajuje ľudí stojacich na "nesprávnej strane" zákona s názorom, že aj títo ľudia majú právo na obhajobu..... Všetko je ok, kým sa jeho klientom nestane "nevinný".

Maevie
06.02.2018 5 z 5

Michael Connelly je ostřílený spisovatel detektivek a Advokát to jenom dokazuje. Další z jeho výborných knih.

zfilmováno

Michael Connelly