MICHLiq - inteligentní průvodce ekonomikou

MICHLiq - inteligentní průvodce ekonomikou

Na světe žije 7 miliard lidí. Dvě miliardy nemají co jíst. Dvě kde spát. Další dvě sní o tom, že si třeba někdy koupí motorku. Zbylá jedna miliarda lidí řeší krizi. Tahle kniha je pro ni. Týdeník Ekonom a ekonom Raiffeisenbank Aleš Michl v této knize vysvětlují principy fungování ekonomie. Díky prvnímu tuzemskému pop-ekonomickému komixu pochopíte, co se dělo a děje se světovou i českou ekonomikou. Zároveň se dozvíte, co čekat dál a jak to všechno přežít. Všechny údaje, složité ekonomické zákonitosti a jevy podává autor prostřednictvím svého alterega MICHLiqa vtipně a srozumitelně i pro toho, kdo si myslí, že je pro něho ekonomika uzavřená kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192532/michliq-pruvodce-svetovou-ekonomiko-12B-192532.jpg 4.218
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, R Media

IVANA0123
29. listopadu

Knížka se mi moc líbila a ačkoliv jsem v tomto oboru absolutní laik, tak mě řada informací doslova fascinuje, bohužel často až děsí. Pokud jsem to četla pozorně, tak Evropa už dávno není tím pupkem světa, jak si tady myslíme, a to podstatné se bude často odehrávat a už vlastně odehrává úplně jinde ve světě. Doporučuji.

simecef
02.01.2016

Velice vtipné, nápadité, originální a graficky vymakané. Velkým mínusem je žel autorův dnes již překonaný ekonomický přístup bezhlavých škrtů. Z tohoto důvodu kniha nemůže posloužit jako učebnice, protože některá čísla jsou poněkud vytržená z kontextu.

dalimoni
18.07.2014

"Ekonomický komiks" - toto označení mě pobavilo, ale není to zas tak daleko od pravdy. Nečekejte dlouhé, složité, odborné a někdy až nudné analýzy. Opak je pravdou. Na každé dvoustraně, která se věnuje určitému tématu, najdete pár čísel, grafů nebo schémat a velmi málo textu. Kvituji tento nápad, který vznikl jako příspěvek do týdeníku Ekonom a teď trošku rozšířen byl vydán jako odborná publikace.

Boboking
09.04.2014

Do půlnoci jsem četl knihu MICHLiq od Aleše Michla (člena NERV) o naší a světové ekonomice, krizi atd. Velmi zjednodušeně, až komiksově, pro tupce jako já. A řeknu vám, jsme v prd..li! Nejsou to jeho názory a spekulace, jen čistý svět čísel a statistik (s komentáři) a o to je to děsivější a až směšné. Ty čísla, jak se vyhazují milióny a miliardy jen tak z oken. A děkujme, že tu je ta Čína. Nikdy by mne např.nenapadlo, že Japonsko je tak v háji. Nepřekonatelně nejvyšší státní dluh na světě! Vřele doporučuji, a hned se pak přihlásit na kurzy čínštiny 再见!(čínsky Na shledanou!)