Pohled šelmy

Pohled šelmy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46676/pohled-selmy-46676.jpg 4 266 75

Michal Dabert série

Do Čech se po dvaceti letech vrací záhadný Michal Dabert. Jeho oficiálním posláním je zřízení pobočky nadnárodní bezpečnostní agentury v Praze. Ale je to hlavní a jediný důvod jeho pobytu v Praze? Po jeho příjezdu totiž začínají umírat lidé. Případ dostává na starost komisařka Tereza Pfeiferová z kriminálky, záhy je však odvolána a vše kolem Daberta přebírá vrchní komisař ÚOOZ Petr Vágner. Osudy všech tří se začínají neuvěřitelně proplétat. Při jejich společném adrenalinovém výletě na Lipno má někdo z nich zemřít. Ale kdo? Co je skutečné a co jen hra? A podaří se Pfeiferové v novém případu, který dostala, vypátrat, kam mizí nezletilé děti? Na to si bude muset čtenář počkat až do konce. Ale jak už je autorovým zvykem, nebude se čtenář při tomto čtení nudit ani chvíli.... celý text

konicekbily
27.09.2020 4 z 5

Moje průzkumná četba prvního dílu autorovy nové série dopadla dobře. Není to čistá detektivka, ani to není čistý thriller. Ani to není přesný popis policejní práce v našem prostředí. Je to něco nového, něco jako pokus vytvořit českého Arsene Lupina - hrdinu pohybujícího se na hraně mezi zákonem a (skoro) nepovoleno zákonem. Je to moje domněnka - uvidím, s čím mne autor v příštím díle seznámí.

ArwenAragorn
19.06.2020 3 z 5

Michal se vrací po letech do Česka a začnou se dít věci. Komisařka Pfeiferová dostane jeho případ na starost, pak ho přebírá komisař Vágner z organizovaného zločinu. Ti tři se pořád dokola někde potkávají a kromě záležitosti kolem Michala Daberta (i osobních) řeší Pfeiferová i nechutnou síť pedofilů.
Nedám víc než ty 3*, četlo se to sice hezky, hodně situací bylo akčních, ale kniha ve mně nezanechala nějaký hlubší dojem. Je to takový hodně oddechový thriller.
Do dalších dílů se pustím, už vím, co od nich mohu čekat.

Lolila
09.06.2020 4 z 5

Bola som zvedavá na krimi od p. Niedla, pretože historické romány, ktoré som od neho prečítala boli skvelé. Aj táto séria vyzerá zaujímavo, veľmi dobre napísané, akčné, žiadne hluché miesta, vtipné, hlavný hrdina sympatický:-). Určite sa pustím do ďalších častí....

LKA5930
17.01.2020 5 z 5

Příjemně se čte. Zajímavý příběh co pohltí.

burei
05.01.2020 2 z 5

Trochu mi to připomínalo knihy o kapitánu Exnerovi, záhadný, bohatý, dokonalý Dabert. Jako první díl dobrý, ty další doufám budou lepší.

Katka244
16.09.2019 4 z 5

Dobrá knížka, i když jiná, než ty ze středověku. Ale ráda si přečtu i další.????

loskatos
05.08.2019 3 z 5

Středověk jde autorovi líp.

Greenfingers
15.07.2019 2 z 5

Bohužel, kniha mě příliš neoslovila.Pokud ji mám brát jako thriller, ve srovnání s podobnými díly zavedených světových autorů rozhodně neobstojí. Chybí jí větší napětí a sofistikovanější zápletka. Přijde mi, že si autor dělá ze svých čtenářů hlupáky, kteří mu mají uvěřit i naprosté nesmysly, něco na způsob českého Jamese Bonda.
Pokud budu brát knihu jako kriminální román, neobstojí ani v ryze česko- slovenské konkurenci. Pro F.Niedla mám pouze jedno doporučení: jestli se chce dovědět něco více o práci českých (slovenských) bezpečnostních složek, měl by se inspirovat čtením M.Goffy nebo D.Dána.
Pohled šelmy je takovou "červenou knihovnou" v žánru thriller.

orson
05.03.2019 4 z 5

Taková průměrná akční čtivá detektivka. Četlo se to dobře, ale teda další díly asi zkoušet nebudu.

ujira
02.08.2018 3 z 5

Průměrná česká detektivka, téma s odkazy na minulorežimní vyrovnávání účtů a dělení sil s přesahem do současnosti. Těm, kdo si chtějí na podobné téma přečíst opravdu dobrou detektivku, doporučuji slovenského autora D. Dána

Ramiel
24.03.2018 5 z 5

Jako už tradičně u pana Niedla je hlavní hrdina "superman". Tentokrát ovšem novodobý, ne ze středověku. Jednotlivé postavy jsou vyobrazeny velmi živě. Plusové body u mě kniha získává za to, že je zasazena do ČR. Spoustu míst tak znám a požitek z děje se tím zvyšuje.

minek
04.03.2018 5 z 5

Opět velmi dobrá kniha z pera autora, kterého jsem znal pouze z historických románů. Děj má spád a úsměvné jsou i narážky na aktuální témata současné "porevoluční doby".
Dopručuji k přečtení (a jde to hodně rychle).

Barbara182
05.02.2018 4 z 5

Pana spisovatele Niedla jsem dosud znala jen jako autora historických románů a byla jsem zvědavá na jeho knihy ze současnosti a musím říct, že jsem spokojená - slušný thriller, který se dobře četl, hrdina mi sice hodně připomínal Hynka Tase z Boru a ze začátku na mě bylo těch postav až dost a hůř se mi v nich orientovalo, ale pak to dostalo spád a četla jsem jedním dechem, jen ten konec byl trochu uspěchaný. Celkový dojem ale dobrý a určitě se pustím do pokračování :-)

Schamila
17.12.2017 5 z 5

U pana Niedla jsem začínala s historickými romány - nádherné čtení. Letos jsem zabrousila do knížek ze současnosti - stejně nádherné čtení. Zkrátka autor co napíše, to stojí za přečtení. Série s Dabertem začala suprově, je to nápadité, napínavé a člověk zjistí, že vše, co se děje jinde ve světě, může se dít i u nás. Za mě hrozně moc doporučuji a s potěšením se vrhám na další díl Štvanice.

Jack Bauer
27.11.2017 5 z 5

Po vynikající historické sérii o Tasovi s Boru jsem dostal chuť opět na skvělého Niedla, tentokrát něco ze současnosti, ale i ten Žižka se tam objeví. Opět mě nezklamal, kniha se čte od první do poslední stránky sama, bez hluchých míst a hned jdu na další díl. Naprosto vynikající krimi z českého prostředí s vynikajícím sympatickým hrdinou Dabertem.

petunkav
19.10.2017 5 z 5

Tak za mě opět skvělý počin. Rozjezd knihy mi dal trochu zabrat - ten mi trochu nesedl, ale velice brzy se to změnilo. Super, super, super.
Pana Niedla čtu vážně moc ráda. Po skvělé sérii Platnéř jsem se s obavami pustila do série Pavla Vencla a opět na jedničku. Každá série je úplně jiná - jiné prostředí, jiná doba a vždy jsem nadšená....

Boby17
09.09.2017 5 z 5

Michal Dabert se s tím nemaže a dává průchod spravedlnosti. Výborné počtení.

francouz
23.08.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že toto byla tedy opravdu jízda. Na české poměry naprosto nadprůměrná knížka, které opravdu snad nic nechybí. Hlavní hrdina, který umí to či ono, ale má svojí temnou minulost, je prostě perfektní. Žádný vyumělkovaný americký akční hrdina, který spolknul všechnu moudrost. Děj jede jako splašený a nenechá Vás ani na chvilku vydechnout. Je to opravdu velmi dobré čtení, které opravdu umocňují české reálie, se vším pozitivním i negativním, co k tomu patří.
Takže držte si kloubouky jedeme z kopce, a pan Niedl řádně přitápí pod kotlem.

čef
17.05.2017 5 z 5

Přesně v tomto typu příběhů je p. Niedl nejlepší. Mnoho akčních scén je samozřejmostí, znalost prostředí podmiňující a schopný hrdina nejpříjemnější. Kniha se velmi dobře čte, je zde mnoho vtipu a společenských šlehů do stávající české reality a na vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ani nevadí pokud porušíte sled dílů v této tak poměrně zdařilé sérii Michala Daberta.

musska
19.04.2017 3 z 5

Knížka se četla sama, jedna z těch, které se snadno neodkládají. Nakonec šlo ale všechno nějak moc rychle....a taky škoda té "klasiky", kdy padouch, který zabíjí kdekoho, se musí svěřit se svými záměry hlavnímu vyšetřujícímu, kterého má v hrsti, aniž by ho zabil, což samozřejmě způsobí jeho zkázu, když vyšetřovatel zázračně uniká z nesnází...?