Pohled šelmy

Pohled šelmy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46676/pohled-selmy-46676.jpg 4 266 75

Michal Dabert série

Do Čech se po dvaceti letech vrací záhadný Michal Dabert. Jeho oficiálním posláním je zřízení pobočky nadnárodní bezpečnostní agentury v Praze. Ale je to hlavní a jediný důvod jeho pobytu v Praze? Po jeho příjezdu totiž začínají umírat lidé. Případ dostává na starost komisařka Tereza Pfeiferová z kriminálky, záhy je však odvolána a vše kolem Daberta přebírá vrchní komisař ÚOOZ Petr Vágner. Osudy všech tří se začínají neuvěřitelně proplétat. Při jejich společném adrenalinovém výletě na Lipno má někdo z nich zemřít. Ale kdo? Co je skutečné a co jen hra? A podaří se Pfeiferové v novém případu, který dostala, vypátrat, kam mizí nezletilé děti? Na to si bude muset čtenář počkat až do konce. Ale jak už je autorovým zvykem, nebude se čtenář při tomto čtení nudit ani chvíli.... celý text

4xbabča
08.11.2022 5 z 5

Napínavý příběh, kde v hlavní roli je Michal Dabert, ale i komisařka Tereza Pfeiferová, kteří se potkávají tentokrát v Praze. Krásně napsaná detektivka, která se čte jedním dechem a určitě pobaví až do samého závěru knihy.

Jaruš7
04.11.2022 5 z 5

Šmrncovní fajnovost.
Potěšení z četby odsune soudobou frustraci z politického salta mortále.
Vtip co neztrácí na údernosti. Údernost co neztrácí na síle.

Citace:" Ego je užitečná věc a může vám sloužit, když ho dokážete ovládnout. Jinak je to svinstvo."

Superčtivo, doporučuji.

tittanie
03.11.2022

Niedla mám ráda, obzvlášť jeho historické knihy. Tak jsem se rozhodla, že si přečtu i tuto detektivku. Bylo to moc fajn, ale musím říct, že knize určitě nepomohlo to, že jsem ji četla po pár stránkách a pořád se znova začínala začítat. Asi zkusím další díl.

Lenndy
28.10.2022 4 z 5

Posloucháno jako audio.Knížka mě bavila.

Jenny46
09.10.2022 4 z 5

Taková odpolední jednohubka, sympatické postavy, oba příběhy se spojí, čtivý.

mythos91
02.10.2022 5 z 5

Velmi čtivý detektivní příběh z prostředí Prahy, jejího okolí a také Lipna. Autorovy příběhy mají spád a tak se čtenář ani chvíli nenudí. Po fascinujících sériích středověkých reků jsem přesídlil do dnešní doby, žánru detektivky ale vůbec nelituji. Jak obratně je popisováno máchání mečem a řinčení brnění ve víru bitev, stejně tak čtivě autor předkládá slovní hru detektivů s jejich podezřelými nebo tasení glocka ze svého pouzdra při boji o holý život. Za mě palec nahoru.

Vatter83
09.09.2022 3 z 5

Čtivé. Nic víc, nic míň.

alzbeta4340
15.08.2022 3 z 5

I přes mnohé logické nesrovnalosti a jiné nedokonalosti (typu podrobné poučení jak plachtit na Lipně) se kniha velmi dobře čte. 3,5 hvězdičky

iceVS
26.07.2022 5 z 5

Mně se ten první díl vlastně líbil nejvíc z celé série...
Bylo v něm hodně akce, milostná zápletka, známé prostředí. Některé vtípky byly lehce ošoupané, ale nemohla jsem se od knížky urvat.
Špičkový to bylo :-)

mira399
12.07.2022 5 z 5

Tak si tak říkám, že kdyby pan Niedl psal snad o čemkoliv, vždy to bude čtivé.Krimithrillery zrovna nejsou mým oblíbeným žánrem,ale v tomhle případě mě to bavilo. Jasně, že Dabert je tak trochu Bond z Čech,ale proč by to mělo vadit? Nemůžeme mít svého ? :-)
Má to vtip, napětí a postavy, které nejsou nudné.Už se těším na další díl.

renefer
22.04.2022 3 z 5

Já mám od tohoto spisovatele raději historické romány. Detektivní příběh byl takový rozbředlý, chyběl tomu nějaký hlavní motiv, pořád jsem čekala, kdy se protne příběh pomsty Daberta s případem znežívaných dětí Terezy, ale nestalo se. Bylo to spíš jako kniha povídek než nějaký ucelený román, což je škoda, protože samostatně podané by to určitě působilo kompaktněji.

katallinka
15.04.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a i když byl příběh zajímavý, postavy sympatické, bohužel jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně mám pocit, že mi kniha jen nesedla, takže určitě chci zkusit další díl.

Vesmich
06.04.2022 5 z 5

Pěkně to odsejpá, hrdinové jsou akční a rovní, mají trable, ale překonají je, všechno se v dobré obrátí a čtenáře to nenutí zaujímat furt nějaký postoje. Prostě střílečka a motorky a lodě a tyhlety věci a do toho všechno pěkně v lince, žádný nepříjemný překvápka. A celé prostředí tak ještě trochu zasmrádá naším tady socíkem, který je tam jak vlečka doby. Kdy to ten člověk všechny stíhá psát ?:)

jprst
18.12.2021 2 z 5

Nechal jsem se nalákat poměrně vysokým hodnocením, ale nadšení se nekonalo. Do kvalitní detektivky či thrilleru podle mého gusta má tahle kniha poměrně daleko, hlavní hrdina jde do řešení spíše silou než využitím logiky faktů a poznatků z vyšetřování. To sice činí příběh akčním a poutavým, ale po krátké době si na něj ani nevzpomenu.

tereza7090
01.10.2021 5 z 5

Velice čtivá česká detektivka se dvěma liniemi příběhu.
Více mě zaujala linka s nezvěstnými dětmi, někdy mi šel až mráz po zádech.
Hlavní hrdinka-vyšetřovatelka Tereza Pfeiferová je sympatická mladá žena, která se zápalem pustí do vyšetřování, ač jí to může stát život.
Druhý příběh je o Michaelovi Dabertovi, který se vrací do vlasti, aby... Nechci spoilerovat, ať se to každý dozví sám. Ač na první pohled tvrďák a muž z podsvětí, tak má srdce na pravém místě, je velice citlivý a má smysl pro spravedlnost.
Obě linky se díky vyšetřovatelce spojí, mají pak společný osud. Ještě musím zmínit jednoho sympaťáka a tím byl Petr Vágner.
Podle ostatních hodnotících čtenářů by měl být tento díl slabší. Protože ostatní díly jsem ale nečetla, tak za mě byla tato detektivka skvělá a jestli předchozí knihy autora jsou ještě lepší, tak si je musím stoprocentně přečíst.
Velké plus je vtipnost knížky a nadhled hlavních hrdinů, špičkování, ironie a černý humor. Při knize jsem se bavila jejich dialogy a vůbec jsem se nenudila.
Hodnotím kladně a dávám plný počet hvězdiček.

janina66
11.09.2021 5 z 5

Tento typ knihy mně přesně sedí. Od první stránky akční, napínavé a s dávkou správného humoru. Zejména od komisařky Terezy. V knize je vše, co se mi líbí. Určitě si přečtu pokračování.

rafan65
19.08.2021 5 z 5

Opět moc pěkná kniha, četla se parádně má napínavý příběh který má náboj a akci. Určitě přečtu další díl série.

kneslova
14.08.2021 3 z 5

Moje první kniha od autora a za mne pěkná slabota…

lenka.g
02.08.2021 4 z 5

Nooo... První díl série čtu až po skvělém třetím a čtvrtém dílu, protože nám první dva v knihovně nějak zmizely a první díl se dal dokoupit až tento měsíc. A nejsem smutná, že jsem nezačala sérii tímhle dílem, protože za mne je z těch tří přečtených nejslabší. Zatímco u třetího a čtvrtého jsem měla pocit, že čtu thriller z pera amerického mistra žánru, jednička mi přijde... dialogy takové křečovité a děj tak nějak... malý. Takže dávám jen čtyři hvězdičky. Ale na druhý díl se těším a jako celek je ta série skvělá. Jen chci říct těm, co nebudou, stejně jako já, nadšení z Pohledu šelmy, ať určitě dají Michalu Dabertovi šanci, protože to stojí za to.

RebeccaLynn
23.04.2021 2 z 5

Ostatní knihy s Michalem Dabertem jsou fakt skvělé. Napínavé, velmi vtipné a opravdu zábavné. První knížku ze série se mi podařilo sehnat až později a nedokážu si vysvětlit, že mě vůbec nebavila. Ač jsem se snažila a Ty ostatní jsem přečetla jedním dechem, tuhle jsem přečíst nedokázala. Snad je to tím, že se autor při psaní vyvíjel a to se projevilo v pozdějších dílech. Jinak si to vážně neumím vysvětlit.