Michail Strogov

Michail Strogov

Zatím poslední vydání jednoho z nejlepších románu Julese Vernea. Předtím ho vydal Albatros pod názvem Carův kurýr v edici Karavana v roce 1969. Příběh se odehrává v carském Rusku pravděpodobně kolem roku 1860 v době fiktivního povstání Tatarů proti ruskému carovi. Carova bratra, který se nachází v Irkutsku, chce zavraždit zrádce Ivan Ogarev. Během jednoho z tatarských nájezdů však dojde k poruše telegrafického spojení mezi evropskou a asijskou částí Ruska. Proto musí být do Irkutska neprodleně vyslán kurýr, aby velkoknížete uchránil před smrtí. Tento nelehký úkol byl svěřen kapitánovi carských kurýrů Michailu Strogovovi. Hlavní hrdina cestuje vlakem, lodí, povozem i pěšky. Na cestě přes Sibiř je dokonce zajat Tatary. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/920/michail-strogov-920.jpg 4.463

Michel Strogoff (1876)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat

harald
28.01.2016

Klasický příklad toho, že verneovky nejsou knihy zdaleka jen pro mládež. Kdo ze současné mladé generace se dokáže orientovat v zeměpisu Sibiře, případně v historii Tatarských vpádů do Ruska, což je alfou i omegou této knížky... Navíc výborný děj, bez oslích můstků a s minimem deus ex machina, děj k vedlejším postavám nedětsky nemilosrdný. Tato kniha mě na starší kolena nalákala zkusit číst verneovky, které jsem v mládí přeskočil nebo neměl možnost přečíst.

Eigis
22.08.2013

Velmi poutavě a originálně napsaný příběh.

tenax
11.08.2013

Já jsem románem moc nadšený nebyl. Připadal mi spíš jako zeměpisný průvodce Sibiří. Obsáhle popisuje geografické podrobnosti, rozdělení gubernií, jednotlivá místa na Strogovově cestě, jejich vzdálenosti a okolní krajinu. Dějově dost chudý a nepřekvapivý, skoro nudný. Sorry.

vitavita
06.04.2012

Výborná kniha. Já jsem ji četl i pod názvem Carův kurýr a viděl stejnojmenný film.

Gerbasin

Asi nejlepší a nejnapínavější dobrodružný román, který jsem dosud četl... od Julese Vernea určitě. Škoda, že je docela málo známá, ale fanoušci verneovek se k ní určitě jednou dostanou.

deerslayer

Niekedy táto kniha nesie názov Michail Strogov