Vládce pavouků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný příběh od Michaela Moorcocka.
Druhá kniha dobrodružství Michaela Kanea na Marsu. Volání světa s milovanou královnou Shizalou. Ale cesta zpátky prochází hlavním transmiterem a zdá se, že je nebezpečnější, než si Kane představoval. Transmiter je neovladatelný. Druhý konec cesty může být jiný nebo jinde!

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7343/vladce-pavouku-8Z0-7343.jpg 3.338
Série

Michael Kane 2.

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

The Lord of the Spiders, 1965

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Vládce pavouků

Přidat komentář
ludek.n
12. července

Druhé pokračování dobrodružství Michaela Kanea se odvíjí přesně v duchu předchozího dílu. Neočekávejte proto složitou dějovou linku ani nějaké intelektuální kejkle. Koneckonců se tady přece bavíme o barbarech, kteří používají hlavu mnohem méně než svaly. Nejlépe ostatně uděláte, když vypnete svou mozkovou kapacitu spolu s nimi. Jinak by vás mohlo zaskočit, že se mistr šermu ve vypjaté chvíli zapomene a otočí se ke svému největšímu a nejnebezpečnějšímu nepříteli zády, aby se vypořádal s hordou křiklounů. A takových přešlapů je v Moorcockově textu více. Úsměvné jsou také chyby v korekturách. Docela pobaví, když zloděj jde místo královské pokladnice vykrást pohlednici. On už samotný titul knihy je poněkud zavádějící, neboť pavouci mají v knize jen krátkou, nepříliš významnou, epizodku, což je velká škoda. Namísto všech těch rádoby hrdinských veletočů od jedné zdi ke druhé, bych si raději přečetl něco o pavoučím společenství.

Dorian
15.01.2016

Moorcockova prvotina které chybí vše co je na pozdějších dílech tohohle autora dobré, tedy atmosféra a nápady. Jinak je to vlastně jen pastiš Burroughsovy Princezny z Marsu. Jedna hvězda že se to dobře čte a během chvíle to má člověk za sebou.


Petrul
odpad!

sci-fi tevenovela... Nic pro mne

Doporučujeme

Pustiny
Pustiny
Frankenstein
Frankenstein
Měsíční prach
Měsíční prach
Denní hlídka
Denní hlídka