Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho

Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408955/bmid_mi-pacienti-a-dalsi-zvirata-jak-se--FrY-408955.png 3 26 12

Autorka je veterinářka a spisovatelka. Vyrostla v Anglii a přestěhovala se do Spojených států, kde začala svou kariéru veterinární lékařky specializující se na léčení malých zvířat. V autobiografické knize vypráví veselé i smutné příběhy ze života svých zvířecích pacientů a zaznamenává postupný vývoj od nejisté studentky, která je nervózní z každého složitějšího úkolu, až po sebevědomou lékařku, která je oddaná své práci a snaží se pro své pacienty udělat první poslední.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

My Patients and Other Animals: A Veterinarian's Stories of Love, Loss, and Hope , 2018

Ančísek
16.03.2024 3 z 5

Vybrala jsem si kvůli štítku Londýn, oblíbila jsem si anglické zvěrolékaře. Ale hlavní hrdinka z Londýna jen pochází, jinak se celý děj odehrává v USA :(

Zvěrolékař na cestách nasadil laťku vysoko. Byl zábavný a dobrodružný. Tohle bylo dramatické a opakovaly se víceméně stejné zdravotní potíže u více zvířat. Nebylo tam ani moc druhů mazlíčků, hlavně psi a kočky. Čekala jsem to pestřejší a zábavnější :(

grimik
22.08.2022 1 z 5

Ano, ani po dvou letech nemám dočteno a vzdávám to. Dost nezajímavě napsané. Herriot, to je mezi knihami z vet.prostředí jiná káva.

Marie2004
16.07.2022 3 z 5

Knížka mě mile překvapila. Mám v plánu studovat veterinární medicínu a tato kniha mi zase z jiného úhlu osvětlila, co to znamená být veterinář. Doporučila bych ji čtenářům, kteří mají alespoň drobné znalosti v oblasti veterinární medicíny.

oluskace
14.08.2021 5 z 5

Moc mě bavila. A u této knihy jsem si uvědomila že bylo dobře když jsem nakonec veterinu odmítla. Tleskám a držím palce všem co se o naše mazliky starají a pomáhají. Tohle bych nevydržela

Valentýna476
28.10.2020 2 z 5

Kniha spíše pro odborníky na zvířata

VeronikaZ
29.02.2020 3 z 5

Spíše realistický pohled mi nijak nevadil, odborné výrazy mi dokonce vyhovovaly, i tak ale strhávám dvě hvězdičky:
- za neuspořádaný a zmatečný styl vyprávění,
- za to, že autorka poučí o antibiotické rezistenci, oznámí, jak jsou veterináři chytřejší a lepší, než lidští doktoři, a vzápětí jde a nasazuje antibiotika jako maniak.

KikinkaV
28.12.2019 1 z 5

Proč mám ráda knihy o zvířatech? Protože se u nich nepřestávám usmívat. Ať je příběh smutný nebo veselý, vždycky je to psané především s láskou... Této knize tedy nemohu dát kladné hodnocení, protože jsem z ní lásku ke zvířatům necítila žádnou. Připadalo mi, že celá kniha je jen o autorce a její honbě za lékařskými úpěchy. Zbytek knihy je popis nemocí... A to trochu, co je tam o zvířatech, jako o tvorech, jsem autorce stejně nevěřila...

bikava
21.09.2019 3 z 5

Většinou smutné příběhy umírajících psů nebo koček. Zajímavé byly exkurzy do systému americké veterinární péče nebo veterinární medicíny obecně.

pinussilv
07.08.2019 3 z 5

Knížku jsem brala do rukou s nadějí, že objevím něco ve stylu J. Herriota v moderním hávu. V tom jsem se ale neskonale zklamala. Mnoho stran popisovalo problematiku veterinárního lékařství v USA, vývoj léčebných metod různých onemocnění atd. Neříkám, že to není zajímavé, sama jsem majitelkou rodinného miláčka, ale nenašla jsem to, co jsem očekávala. Navíc tyto obsáhlé statě pro mě byly rušivým elementem v linii líčení přáběhů jednotlivých zvířat. Závěr byl dojemný, celkový dojem nebyl přesvědčivý.

zaba335
02.08.2019 3 z 5

Kniha obsahuje spousty odborných názvů, které ji během příběhů trošku rušily. Každopádně je opravdu reálná a to je na ní to pozitivní.

soukroma
29.06.2019 2 z 5

Jak miluji veterinární historky, tak tuhle knihu ne: věnovala jsem ji mamince (že si ji pak taky přečtu) a hned od začátku se smutnilo a víc smutnilo až se velmi plakalo... Takže to tedy ne, u sebe to ani zkoušet nebudu.
Je mi dárku a jeho účinku velice líto, měla jsem počkat na více komentářů a nepředobjednávat novou knihu neznámé autorky (mezitím jsem ovšem předobjednala Veterinářku, tak snad to nebude stejné fiasko).
Jediný Herriot uměl vyprávět vyrovnaně a podat i smutné a dojemné příběhy tak, že se čtenář neponořil do bezedné deprese a nevzpomínal na všechny ty, co už tu nejsou.

BuchtaMaková
17.06.2019 5 z 5

Super knížka. Vtipné, oddechové, místy dojemné. Doporučuji.

veterinární lékařství

Autorovy knížky

2019  64%Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho

Kniha Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho je v