Mezinárodní kuchařka

Mezinárodní kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156476/mezinarodni-kucharka-156476.jpg 4 14 8

Účelem Mezinárodní kuchařky je rozšířit sortiment u nás připravovaných jídel o další pokrmy, které se osvědčily v jiných zemích, a zpestřit náš jídelníček. Všechny uvedené pokrmy z kuchyní různých národů odpovídají zásadám správné výživy. Recepty byly voleny tak, aby všechny použité suroviny byly u nás dostupné.

Jirinamac
11.09.2023 5 z 5

Spoustu zajímavých receptů. Nález v knihobudce.

jana14
01.06.2023 5 z 5

Moje babička,narozená za Rakousko-Uherska, byla velmi moderní žena. Ač jistě ovládala českou klasiku, nebála se zkoušet a ochutnávat nové věci. V 70. letech dostala tuto kuchařku a s nadšením se pustila do receptů zahraniční kuchyně. Byla jsem dítě a paradoxně dnes nevzpomínám tolik na ty české buchty, lívance a svíčkovou, ale třeba na kuře Tamara, jehněčí korma a mnoho dalších, tehdy tak exotických a neobyčejných jídel...

Romcha
16.11.2020 5 z 5

Jsem přímo vyučený kuchař a dříve než jsem přešel do bankovního sektoru, jsem se pohyboval pár let v oboru.

Nádherně komplexně ucelená kuchařka a dá se říct, že téměř nadčasová, kde jsou jednotlivé recepty přehledně tříděné i podle kuchyně dáného státu. Od vzniku této kuchařky jsem už nikdy nic takového neviděl.

JancaMia
29.01.2020 5 z 5

Vykoukla má mě v knihobudce, krasne nadčasové recepty ze všech koutu světa

Radka1911
10.04.2019 4 z 5

Nejen v době kdy poprvé vyšla, ale ještě i dnes, je ohromnou inspirací receptů zahraničních kuchyní.

ddkk
14.11.2017

Juliana Fialová byla naše socialistická novodobá mezinárodní Magdalena Dobromila....mám ji dodnes, občas se začtu.

Hanjimka
22.04.2017 5 z 5

Mám ji plno let a pokud potřebuji něco jiného než je česká kuchyně, sáhnu vždy po ní. Plno receptů ze všech koutů světa.

bara8686
06.06.2013 5 z 5

výborná kuchařka, kde se najde recept z každého koutu světa