Mezi světy

Mezi světy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447738/bmid_mezi-svety-hB6-447738.jpg 4 116 24

Co se stane Alence, když se vrátí z Říše divů? Wendy ze Země Nezemě? A Dorothy ze země Oz? Potkaly na internátní škole, kde se holky jako ony učí, jak se vyrovnat se svými nadpřirozenými zkušenostmi a ovládnout magickou schopnost cestovat mezi světy. Ale tohle trio teenagerek má navíc potíže s autoritami. Místo učení přeskakují ze světa do světa a zanechávají za sebou pořádný chaos. Třeba tím, že neúmyslně seznámí Zlou čarodějnici ze Západu s kapitánem Hookem, z čehož se vyklube smrtící duo zamilovaných superzloduchů. Aby je zastavily, musí zapojit veškeré své síly…... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Cheshire Crossing , 2019

Obviously
27.10.2020 5 z 5

Kdyby mě Englantýna (opakovaně) nepřipomínala, že opravdu vážně potřebuju číst Mezi světy, patrně by mi tenhle skvost proklouzl mezi prsty. A to přitom Sarah Andersen patří mezi mé oblíbené autorky!
Přečetla jsem ho jedním dechem a vždy po několika stránkách jsem jen vydechla okouzlením nebo jsem se nahlas zasmála, nad genialitou příběhu, který mě provedl Zemí OZ, Říší Divů i Zemí Nezemí, než bych řekla: "#%*va, ta holka umí létat!"
Takovou jízdu jsem totiž nečekala a s dočtením komiksu jsem okamžitě zadoufala, že k němu co nejdříve přibude pokračování, které samotný konec příběhu nakrásně naznačuje a neuvrhl mě tedy do absolutní krize nad jeho neexistencí.
Andy a Sarah zkrátka stvořili perfektní tým a doufám, že budou ve své spolupráci pokračovat.

Englantýna
13.10.2020 5 z 5

Kombinace autora Marťana, ilustrátorky Sarah Andersen a to v komiksu o Wendy, Alence a Dorotce, to zní trochu jako bizár. Ale upřímně, já se už při předmluvě platonicky zamilovala do autora a věděla jsem, že tohle bude fungovat. A opravdu fungovalo a dokonce ještě mnohem lépe než jsem čekala! Hlavně se mi líbilo, že i na malém prostoru dostaly hlavní hrdinky dle mého možnost projevit svůj charakter více než ve svých původních příbězích. A konečně někdo „řekl nahlas“, že když se holka vrátí z dost děsivého světa do své reality, kde jí logicky nikdo nebude věřit, tak jí to může poznamenat ne zrovna pozitivně. Občas to lehce naťukne nějaké „vážnější“ téma, ale je to hlavně vtipné a opravdu jsem si to velice užila.

TheBookReaderM
01.10.2020 4 z 5

Komiks je povedený, ale místy chaotický

petuzla5591
11.09.2020 5 z 5

Zajímavý nápad a pěkná kresba. Komiks mě moc bavil.

magie pro dívky

Andy Weir