Duch Llana Estacada

Klasický příběh z Divokého západu, jehož hlavním protagonistou je tajemný "Duch Llana Estacada", který, zahalen do podivné masky, uprostřed noci přejíždí sem a tam pouští a trestá zločince svými střelami doprostřed čela... Román nese v sobě kromě prvků napětí i morální poselství o rovnosti ras a nutnosti boje za spravedlnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168866/mezi-supy-duch-llana-168866.jpg 4.4580

Mezi supy 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Der Geist des Llano Estacado, 1888

Kniha Duch Llana Estacada

minirock

Nové vydání (rok 2022) Ducha od Albatrosu s ilustracemi Zdeňka Buriana a doslovem pana Jordána jsem si prostě nemohl nekoupit i když už je to moje několikáté vydání. A při samotné četbě jsem se, ostatně tak jako vždy u románů K.M., zase vrátil do klukovských let a byla to paráda. Dlouho jsem tuhle knížku nečetl a tak jsem si už děj tolik nepamatoval a četbu jsem si krásně užil. Pro mě jedna z nejlepších mayovek.

Isew

Vzpomínám si, jak neskutečně šťastná jsem byla, když jsem kdysi ve škole přírodě v takovém malém knihkupectví objevila tuto knihu. Sehnat Mayovku u nás ve městě, byl menší zázrak. Ale tam byla. Byl to poklad. Hned jsem se začetla a vzpomínám si, jak sedím na palandě a čtu. Než jsme se vrátili ze ŠvP domů, měla jsem ji přečtenou. Je totiž vcelku krátká. Teď jsem si ji přečetla po mnoha letech znovu a zjistila jsem, že děj je poměrně jednoduchý. Ale nevadilo mi to. Ráda jsem se znovu podívala do nehostinné oblasti Llana Estacada. Stejně jako v dětství jsem si byla jistá, že když se objeví Old Shatterhand a později ještě Vinnetou, tak to dobře dopadne. Byla to jistota tenkrát i nyní. Jsem ráda, že jsem si díky čtenářské výzvě Ducha Llana Estacada po těch mnoha letech znovu oživila a znovu se na chvíli vrátila do dětství. Bylo to skvělé.

RemiBlack

2022/28
Na Mayovkách jsem vyrostla, a teď se k některým vracím. Strašná nostalgie, však to znáte. :)
Duch Llana Estacada je podle mě jedna z nejlepších vůbec, obzvláště pro mladší čtenáře. Má všechno - napětí ale i vtipnou lehkost, dobrodružství, zajímavou linku, dobré postavy (Bloody Fox!)... Je to kraťoučká kniha, která se čte prakticky sama. Až tentokrát jsem si uvědomila, jak hrozně stručné to vlastně je, ani slovo navíc! Ještě nic není vyřešené, do konce zbývá 10 stran, na poslední chvíli se dokonce představuje nová postava... A stejně se všechno ukončí a je to super. Doporučuji. :)

vernem1850

NAPÍNAVÁ SKVĚLÁ kniha.

martineden

Láska, která nerezaví, to je Karel May a jeho knihy. Úplně vidím, jak jsem ji na základce četla furt dokola.

boxas

Napínavé, dobrodružné, záhadné, z dalekých, neznámých a v té době naprosto nedostupných končin... co víc si tehdy ve 12 či 13 letech přát!
Jako malá holka jsem mayovky milovala, moc jsem si přála ta pro mě exotická místa vidět na vlastní oči... Duch Liana Estacada je po právu knihou mého dětství. Patřila tehdy k mým nejoblíbenějším.

Jaruš7

Audiokniha.
Podezření na nové příchozí z přepadávání se vždy jistými důkazy potvrdí, neboť bystrý zrak zálesáka jejich lži očividnými stopami prokoukne.
"Tak pěšky, ale od čeho máte odřené na vnitřní straně stehen kalhoty. A co ty hroty ostruh, co vám trčí z pod kabátu."
Duch je mstitel zločinů na karavanní stezce.
V tomto díle jsem zjistila jaký byl autor filuta.

Citace:"Vědec mého projektilu tu nemá co dělat."
"Studnice mojí elegance se pro vás uzavřela."
"Vaše moudrost je jako zákusek z ři.i."

Mayovka hláškově dost pestrá.
Fajn.

heavy66
18.11.2021

Za mě jedna z nejlepších mayovek! Napínavý příběh s tajemnou atmosférou a dobrou pointou mě v dětství fascinoval.
Oblast Llano Estacado na pomezí Nového Mexika a Texasu je o kus větší než Česká republika, dnes ovšem plná měst a protkaná dálnicemi. Ach jo, kam zmizela romantika starých časů?