Mezi Slovany

Mezi Slovany https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316804/bmid_mezi-slovany-8g3-316804.jpg 5 11 2

Roku 928 se vydal arabský cestovatel a spisovatel al-Masūdī, jako člen karavany, na výpravu do země knížete Václava. V zemi Slovanů se osobně setkal s jejich vládcem, župany i s obchodníky a námezdními bojovníky Varjagy. Stal se obětí útoku démonických běsů a svědkem Václavova legendárního střetu se zlickým Radslavem. Zažijte dobrodružství staré více než tisíc let. Poodhalte závoj zapomnění ve způsobu života Slovanů a slávy Čech, jež byly ve středověku centrem obchodu a exotiky.... celý text

mistrikova
mistrikova
30.12.2023 5 z 5

Autor knihy vychází z dochovaných částí cestopisu arabského spisovatele a cestovatele, který se jmenuje Abū al-Hasan Alī ibn al-Husajn ibn Alī al-Masūdī, a popisuje svoji cestu s karavanou obchodníka s otroky Al-nizara, s níž se v roce 928 dostává do českého knížectví. Jedná se o dobrodružný cestopis, ve kterém je velmi čtivě vyobrazena doba a život Slovanů, včetně jejich zvyků, bitev, mýtů i současné vlády Václava I. Byla bych ráda, kdyby toto zdařilé dílko nezapadlo, a aby si jej přečetlo více čtenářů. Je to pohled ze strany cizince, jak nahlížel na zvyky našich předků i dalších slovanských národů začátku 10. století.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
24.05.2020 5 z 5

Kniha je zajímavý cestopis z dávné historie Čech a Moravy. Je to poučné čtení o tom ja naši předci žili na začátku 10. století. Na konci knihy jsou i poznámky, které osvětlují tehdejší dobu přesněji.

2016  93%Mezi Slovany
2021  88%Výprava do pravěku