Mezi rakví a Araratem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ze Země byla vyslána kosmická loď na dlouhou pouť zkoumat a hledat cizí světy a život. Jak se ale změní lidé, kteří odstartovali a několik generací žijí v uzavřeném prostoru kosmické lodě?

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67715/mezi-rakvi-a-araratem-67715.jpg 3.424
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Zwischen Sarg und Ararat, 1978

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Mezi rakví a Araratem

Přidat komentář
Jack Bauer
26.02.2019

Četl jsem v době vydání, kdy na pultech byla vzácnost objevit nějakou sci-fi. V té době se mě kniha líbila, ale při pozdějším opětovném čtení v dnešní záplavě sci-fi knih už mě tolik nenadchla.

JiříŠkorpík
30.07.2018

Jakou cenu jsou ochotní zaplatit za nepatrnou naději žít životem obyčejných lidí? Líbila se mi autorova filozofie zdětinštění druhé generace. Umí dokonale zacházet s přístroji, ale to je vše. Připomíná mí to současnost. Prní polovina knihy je skvělá, v té druhé jsem měl pocit jako by byl autor omezen počtem povolených stran.


MaxQ
05.10.2017

V anotaci jsem se dozvěděl, že autor dobrovolně přesídlil z NSR do NDR. Už to mě mělo varovat. První polovina se odehrává na palubě kosmické lodi a řeší se porodnost, ve druhé polovině posádka bojuje na cizí planetě s jakýmisi koulemi. Do toho hrdinové neustále vnitřně rozebírají své pocity, čímž mají zřejmě vysvětlit motivaci svého dalšího chování. Celkový dojem - zmatenost, nuda.

Šošán
19.05.2016

Zpočátku mne rozčilovalo, že vesmírná loď konstruovaná pro několik generací nemá vyřešené gravitační pole, ale na druhou stranu bych se nad tím ani nezamyslela. Zpočátku se kniha čte ztuha, nicméně po pár stránkách jste vtaženi do děje a jde to ráz na ráz. Celkový dojem velmi dobrý.

VČJKR
05.02.2014

Doopravdy moc hezké. Takové vesmírné sci-fi... Je zvláštní představa, že tohle se třeba velice brzy stane...

Doporučujeme

Růže pro Algernon
Růže pro Algernon
Nádraží Perdido
Nádraží Perdido
Hostitel
Hostitel
Piata vlna
Piata vlna

Autor a jeho další knihy

Werner Steinberg
německá, 1913 - 1992

všech 16 knih autora

Kniha Mezi rakví a Araratem je v

Přečtených36x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce40x
Chystám se číst4x