Mezi rakví a Araratem

Ze Země byla vyslána kosmická loď na dlouhou pouť zkoumat a hledat cizí světy a život. Jak se ale změní lidé, kteří odstartovali a několik generací žijí v uzavřeném prostoru kosmické lodě?

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67715/mezi-rakvi-a-araratem-67715.jpg 3.521
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Mladá fronta

Zwischen Sarg und Ararat, 1978

Kniha Mezi rakví a Araratem

Jack Bauer

Četl jsem v době vydání, kdy na pultech byla vzácnost objevit nějakou sci-fi. V té době se mě kniha líbila, ale při pozdějším opětovném čtení v dnešní záplavě sci-fi knih už mě tolik nenadchla.

JiříŠkorpík
30.07.2018

Jakou cenu jsou ochotní zaplatit za nepatrnou naději žít životem obyčejných lidí? Líbila se mi autorova filozofie zdětinštění druhé generace. Umí dokonale zacházet s přístroji, ale to je vše. Připomíná mí to současnost. Prní polovina knihy je skvělá, v té druhé jsem měl pocit jako by byl autor omezen počtem povolených stran.

MaxQ
05.10.2017

V anotaci jsem se dozvěděl, že autor dobrovolně přesídlil z NSR do NDR. Už to mě mělo varovat. První polovina se odehrává na palubě kosmické lodi a řeší se porodnost, ve druhé polovině posádka bojuje na cizí planetě s jakýmisi koulemi. Do toho hrdinové neustále vnitřně rozebírají své pocity, čímž mají zřejmě vysvětlit motivaci svého dalšího chování. Celkový dojem - zmatenost, nuda.

Šošán
19.05.2016

Zpočátku mne rozčilovalo, že vesmírná loď konstruovaná pro několik generací nemá vyřešené gravitační pole, ale na druhou stranu bych se nad tím ani nezamyslela. Zpočátku se kniha čte ztuha, nicméně po pár stránkách jste vtaženi do děje a jde to ráz na ráz. Celkový dojem velmi dobrý.

VČJKR
05.02.2014

Doopravdy moc hezké. Takové vesmírné sci-fi... Je zvláštní představa, že tohle se třeba velice brzy stane...

Werner Steinberg
německá, 1913 - 1992