Setkání s duchem

Setkání s duchem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145153/bmid_setkani-s-duchem-64bbf4e070d6c.jpg 4 245 52

Mezi nebem a zemí série

Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat – spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ghost and the Goth , 2010

Sixtinka144
03.06.2016 5 z 5

Já tu knihu miluju! Jedna z mích nejoblíbenějších knih vůbec! 5 hvězd.

Mari00
02.04.2016

Z prvu jsem z ní moc nadšená nebyla. Obálka v kýčovitých barvách, příběh o nějaké fiflence. Ale postupem času se příběh rozjel a já jsem byla ráda, že jsem po ní v knihkupectví sáhla. Nakonec jsem si musela jít koupit i další díl.

Jass
25.03.2016 4 z 5

Asi jsem čekala něco trochu víc... Nechápejte mě špatné, ve svém žánru je to průměrná, možná trochu nadprůměrná kniha, ale já prostě čekala víc. Není nic, co bych mohla knize vyloženě vytknout, hlavní hrdinové byli fajn, ale zároveň měli i svoje nepříjemné stránky, takže byli uvěřitelní. Příběh možná nebyl nejoriginálnější, ale také nešlo o něco úplně ohraného. Celkově milá kniha, ale prostě mě tak nějak nedokázala chytit za srdce tak jak jsem čekala.

PiperW
25.03.2016 4 z 5

velmi dobře napsaná kniha. Chytlavá, překvapivá. Taková oddechovka, ale dobře napsaná

milunka21
27.02.2016 5 z 5

Moc se mi líbila,už se těšim na další díl :-)

Mišule_11
25.02.2016 4 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v jednom obchodě s knihami :) Podle anotace mě zaujala, ale jakmile jsem ji začala číst, tak mě trochu zklamala..ze začátku sem se nějak nemohla do příběhu dostat, ale potom se to nějak rozjelo, tak že jsem byla zvědavá na konec! Kniha se mi četla lépe a zaujala mě :) Teď s očekáváním se pustím do druhého dílu a doufám, že nebudu zklamaná podruhé. Snad to byl jen nepovedený začátek..:)

Poutnice
23.02.2016 5 z 5

Naprosto vyjimecna kniha - takovy pribeh tu urcite jeste nebyl. Musim rict, ze me hodne (mile) prekvapila, protoze jsem si ji koupila jen jako neco na cteni do autobusu a pak ji nekomu venuju nebo poslu dal - ani omylem, uz je v knihovnicce a rozhodne ji budu cist znovu.

*Pájuše*
10.02.2016 5 z 5

Příjemné překvapení. Opravdu! Čtivá, napínavá, lehce naivní, ale se smyslem pro realitu a schopná konkurovat mé oblíbené sérii Mediátor. Myslela jsem, že to bude totální brak, ale kniha je vskutku unikát. Nejen že se četla jedním dechem, ale na to, jak málo má kniha stran, dokázala obsáhnout daleko víc, než kde jaká bichle. Rozhodně doporučuji!

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Kniha „Mezi nebem a zemí: Setkání s duchem“ je příjemná romance s duchy pro náctileté slečny, které ocení citové výlevy postav, lehký děj, trochu té romantiky i důvtip příběhu. Pro ostatní je to nenáročná četba.

M.C
16.08.2015 4 z 5

Námět často použitý, ale tady ho autorka pěkně pozměnila. Nechci zde dávat spojlery, ale konec třetí knihy se mi nelíbil, věřím v happyendy :) Je to napsané stylem pro mládež a je to chytlavé, já se k této knize ráda vracím a za mě určitě čtyři hvězdy (ps: pět hvězd mají u mně zatím jen Greenovky :D)

Camila
27.02.2015

Ahoj.. chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo tuto knížku v pdf (nebo jiném formátu, pro čtení online, to je jedno).. já ji totiž nemůžu sehnat online ani knižně ...prostě kniha neexistuje :D...když tak pošlete na e-mail: KamikLozik@seznam.cz ...předem díky :)

Saskya
14.01.2015 4 z 5

Na túto knihu som narazila úplnou náhodou, ale potom ako som si prečítala o čom je, povedala som si, že si ju musím prečítať. Hneď na začiatku som sa nevyhla tomu, porovnať ju s dechárskou sériou Mediátor od Meg Cabotovej. Obávala som sa, že námet týchto kníh je natoľko podobný, že mi kniha nebude mať čo nové ponúknuť. Alona sa spočiatku javí ako typická americká, blonďavá, stredoškolská roztlieskavačka a musím priznať, že som si ju tak na začiatku aj zaškatuľkovala. Ale postupom času mi došlo, ako som sa splietla. Kniha nie je písaná nijako zložito, ale to bol aj jeden z ďalších dôvodov, prečo som si ju chcela prečítať. Potrebovala som po všetkých knihách so zložitými zápletkami a dejom niečo jednoduché, pohodové. Kniha je sprevádzaná humorom, viackrát som sa zasmiala, čo ma potešilo. Knižka je útlejšia, nemá veľmi veľa strán, ale aj napriek tomu obsahu príbeh, ktorý sa mi páčil a bola som rada jeho súčasťou. Autorkine poňatie tejto témy sa mi páčilo. Jednoduché, pohodové, ľahké čítanie, ktoré ma bavilo. Ja som sa nenudila a rada si prečítam aj ďalšie pokračovania, aby som sa dozvedela, s čím sa popasujú hlavní hrdinovia nabudúce.

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Příběh je hodně jednoduchý, nenajdete tu žádné velké dějové zvraty či překvapení, ani hloubku... Na druhou stranu je čtivý a ne moc obehraný. Přiznám, že jsem čekala trochu víc. Nějakou zápletku a napětí (přece jen šlo o ducha), ale ani tak nelituji času který jsem této knížce věnovala.. A přiznávám, že si přečtu i další díly... pokud budou...

Nikol18
10.10.2014 4 z 5

Kniha byla svým způsobem velmi dobrá, avšak celkový dojem pokulhával. Tento námět není snadné zpracovat, ale autorka má moje sympatie za to, že se Alona okamžitě nezměnila na hromádku neštěstí nebo dokonalého lidumila. Občas mi však připadalo, že to přehání, ale co čekat od člověka, který je přesvědčen o své nadřezenosti. Přesto se mi kniha zamlouvala, i když to bylo o nadpřirozenu, v podstatě to byl "pouhý" teenagerovský příběh o počínající lásce s menším zádrhelem ze strany nevyjasněné sexuality, který je v poslední době v teenagerských románech čím dál častější a je tam vkládán záměrně, aby si "děti" začali uvědomovat, že když je někdo jiný, neznamená, že je hned špatný.
Na pár drobných výtek knihu hodnotím čtyřmi hvězdami a určitě si přečtu pokračování.

warca
29.09.2014 4 z 5

Celkem dobré, ale moc mě to nezaujalo. Hezká oddychovka...

HančaŠ
25.08.2014 5 z 5

Výborná kniha.
Obecně mám duchařinu a duchařské náměty ráda a ani tahle knížka mě nezklamala. Děj byl výborně propracovaný a líbilo se mi střídání vypravěče po kapitolách. Hlavní postavy mi byly sympatické, i když Alona byla trochu povrchní.

Majča Mishix
02.08.2014 3 z 5

Jo, je to skvělá knížka ale nejlepší z celé série je asi 3.díl!!! Super nápad!!

kleria
18.05.2014 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila a doufala jsem, že mě nezklame. Je to hodně zajímavý příběh, z kterého jsem ze začátku měla zvláštní pocity a nějak moc mi knížka nesedla. Postupem času se to ale zlepšilo a knížka se mi začala více líbit a rozhodně bych si co nejdříve chtěla přečíst pokračovaní. Tahle knížka si 4 hvězdičky zaslouží a jsem zvědavá co se bude dít dál :). Za sebe vám knihu DOPORUČUJI!! :)

Nikolka001
18.04.2014 4 z 5

Velice čtivý příběh, který se Vám začne líbit již od prvních stran. Postavy si velice oblíbíte a budete se těšit na další díly, protože se Vám tato skvělá kniha dostane pod kůži. Doporučuji! :)

Linu
03.03.2014 5 z 5

Pěkná kniha. Příběh je hezky zpracovaný a promyšlený. Také se mi líbilo, jak autorka některé věci (záhady) naťukla už na začátku, ale odkryla je až na konci.

americká literatura pro dospívající mládež (young adult)

Stacey Kade
americká
2013  80%Setkání s duchem
2014  82%Čekání na zázrak
2013  78%Zamilované duše
2023  62%Mrtvé ticho

Kniha Setkání s duchem je v