Mezi nebem a mořem

Mezi nebem a mořem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148736/bmid_mezi-nebem-a-morem-sNe-148736.jpg 4 7 3

Bylo mi trochu divně. Sedat na vodu není maličkost ani v klidném počasí. Z výšky vypadají vlnky docela mile, a přitom mohou být dobře několik metrů vysoké. A kdo zaručí Hajnému, že sedne zrovna tam, kde bude vlna placatá. Kdo zaručí, že mašina nezakopne nosem o vlnu a že nepojedeme ke dnu jako kámen. Ještě dobře, že Hajný je starý ostřílený kozák, který má mašinu v ruce a ví, co s tím může dělat a co ne. Odbíhal jsem od rádia stále častěji a díval jsem se na ty potutelné budíky, jak sebou mrskaly. Výchylky tlakoměrů byly stále větší a obrátky začaly kolísat tak, že už i já jsem to slyšel. Měli jsme výšku dva tisíce stop. Díval jsem se na Josefa od rádia a přemýšlel, mám-li mu něco říct...... celý text

jan.para
13.03.2023 1 z 5

Absolutně jsem se do knihy nemohl pročíst.

Tclaw
12.12.2020 3 z 5

Pardon, ale od kapitoly "Anděl strážný na sweepu" jsem tomu nějak nemohl přijít na chuť. Ke konci mi ani tak už nevadily kraťoučké kapitoly, nebo spíše kusé příhody, ale "anděla" jsem vážně nerozdýchal. Když k tomu přičtu i kolikrát řádně neukončenou nebo od začátku nevyprávěnou příhodu, nemůžu za víc jak 60 %.

mijagi80
10.09.2013 4 z 5

Autor sloužil jako telegrafista u 311. pobřežní perutě RAF. První let absolvoval na dvoumotorovém bombardéru Welington, kdy útočil na konvoj plující kanálem La Manche. Angličané zpočátku k českým vojákům přistupovali s nedůvěrou, ale v průběhu bojů vysoce ocenili jejich schopnosti.

letci RAF - britské Královské vojenské letectvo 311. československá stíhací peruť RAF českoslovenští letci v RAF

Zdeněk Hanuš Knapp
česká, 1910 - 1989
1994  74%Mezi nebem a mořem
1946  100%Letecké historky

Kniha Mezi nebem a mořem je v