Mezi dvěma světy

Mezi dvěma světy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262149/bmid_mezi-dvema-svety-262149.JPG 4 87 27

Darcy Patelová odložila vysokou školu a i všechno ostatní jen proto, aby mohla vydat svůj young adult román, který se jmenuje Zásvětí. Dostane šanci, o jaké se spoustě mladých dívek může jen zdát. Stěhuje se do New Yorku, kde nemá žádné přátele a přemýšlí, zda to opravdu bylo správné rozhodnutí. Pak ji ale pod svá křídla vezme parta jiných začínajících i zkušených spisovatelů. Druhá linie příběhu se odehrává právě v Darcyině románu, což je napínavý thriller o Lizzie, náctileté holce, které se podaří proklouznout do „Zásvětí“, místa mezi životem a smrtí, a přežije tak útok teroristů. Tato nová schopnost Lizzie zaskočí, Zásvětí je nebezpečné, plné potulujících se duší, které čekají na své rozhřešení. Může jim někdo pomoci? A co všechno musí dát Lizzie všanc?... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Afterworlds , 2014

vlasta2410
17.04.2022 1 z 5

Knížka mě extrémně nebavila. Psychologie postav byla velmi mělká, nelogická a postavy měly spory ohledně úplných nesmyslů.

julie0463
11.01.2022 5 z 5

Kniha se mi hodně líbí. Koupila jsem jí kvůli své tloušťce a obálce.
Věděla jsem že mě nezklame a taky nezklamala. Má hezký příběh a jak se to střídá, vždy sem se těšila na darcyn příběh.
Ale nelíbí se mi jak se to střídá jednou Lizie podruhé Darcy. Kdyby to byly dvě knihy bylo by to lepší.

kachnat
17.07.2021 4 z 5

Moc hezká YD fantasy, 2 příběhy na střídačku, dobře se četla. Taková oddychovka, žádné zběsilosti a přehnané krutosti.

deedulka
26.06.2021 2 z 5

Od autora jsem již četla sérii Oškliví, která se mi líbila, a tak jsem se těšila na jeho další knihu. Mezi dvěma světy mne ale bohužel dost zklamalo. Kniha je zbytečně tlustá, má skoro 500 stran, a celé je to takové roztahané a spíše nezáživné. Líbila se mi první kapitola a pátraní po vrahovi, ale zbytek už neměl ten náboj. Občas jsem stránky jen přelétala pohledem, abych zdlouhavé popisy nemusela zcela pročítat. V knize se střídají dva pohledy: spisovatelky Darcy a svět se Zásvětím s Lizzie. Spisovatelská linka mne téměř nebavila a Zásvětí jen z části. Možná je kniha opravdu pro mladší čtenáře, a proto jsem se na ni nedokázala naladit, stejně jako na hlavní hrdiny. Také tam na mne působila zbytečně LGBT linka, ale někdo to třeba ocení. Teď je to celkem moderní.

Yoshika
21.06.2021 4 z 5

Ani jeden příběh by na samostatnou knihu nebyl, ale dohromady je to milé, dobře a rychle se to čte. Pěkná young adult, která ani není to nejlepší na trhu, ani neurazí. Když jsem dočetla kapitolu o Darcy, nechtělo se mi ji opouštět a zaobírat se Zásvětím, když jsem dočetla kapitolu o Zásvětí, měla jsem to zase naopak :) A ani mi to nepřišlo tak temné, jak to celou dobu autorka popisuje. Takže jako oddechovku můžu doporučit.

Šárušš
10.11.2020 5 z 5

Knihu jsem četla teď znovu a to jen díky ČT výzvě, díky 3. výzvě - kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání. No a moje vysněné povolání je být spisovatelka, již odmalička, takže jsem si tuhle knihu musela přečíst znovu.
I když mi ubíhala pomaleji oproti prvnímu čtení, pořád to nezměnilo můj názor na to, že název knihy je prostě dokonalý. Mezi dvěma světy - světem Darcy Patelové a Lizzie Scofieldové nebo světem živých a světem mrtvých.

andrejci
01.05.2020 5 z 5

Knížka kterou bych si normálně nepřečetla, ale když jsem ji dostala tak si ji přece musím přečíst. No a byla jsem příjemně překvapena. Žánr, který nečtu a bála jsem se ho. Líbilo se mi jak se prolínaly světy. Prvně k tomu reálnému. Dozvěděla jsem se hodně věcí ze života autorů a co se děje s knížko než vyjde. To bylo skvělé. K tomu vymyšlenému bych nic nenapsala moc se mi líbil. Postavy byly všechny hodně sympatické a seděly tam skvěle. Autorův styl psaní mi vyhovoval. Nic nenatahoval a psal vtipně. Knížku doporučuji. Po dlouhé době to byla knížka co mě hodně bavila.

BarBarBar
28.03.2020 2 z 5

Jediné pozitivní na této knížce byly krátké kapitoly a střídání děje. Kdyby měli kapitoly o Darcy nebo o Lizzie jen o pár stran víc, nedočetla bych jí.

katchamccall
27.03.2019 3 z 5

Moc mi to nesedlo, ale číst se to dá. Ale je to opravdu spíše pro -náctileté.

veronika3878
28.02.2019 4 z 5

Tak tahle kniha by si v první řadě zasloužila lepší obálku, aby upoutala pozornost více čtenářů. Určitě za to totiž stojí, je to příběh jako dělaný pro každého správného knihomola.

Šárušš
17.03.2018 5 z 5

Geniální. Moc se mi líbí, jak se do sebe zároveň prolínají příběhy (život autorky a její napsaný příběh) a pak je vlastně ještě v jejím příběhu další svět.
Takže vlastně nevíte, jestli se to jmenuje mezi dvěma světy proto, že je tam popsaný jak život prvně vydávajícího autora a jeho právě psané knihy nebo proto, že v příběhu Zásvětí žije hlavní hrdinka život na zemi, a pak na druhé straně v zásvětí.

Čtenářka565
20.10.2017 5 z 5

Na knize se mi líbí to že se tam prolínají dva příběhy. A taky se mi líbil styl psaní Autorky. Určitě doporučuji přečíst.

bara2004
13.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji za dva dny. Líbil se mi nápad jak se prolínají dva příběhy. Měla jsem nejspíš raději ten, kde je "reálný" život. Postavy jsem měla všechny ráda, nikdo z nich mi nevadil. Děj se mi líbil, měla jsem radost, že jsem zjistila tolik ze zákulisí vydání knihy.
Celkově jsem byla zaujatá celou myšlenkou knihy. Vždycky jsem byla zaujatá příběhem. Nebyla tam žádná část která by mě vyloženě vytáčela (až na konec)
Jediné chyby byly, že postavy neuměly (krom Imogen) dát znatelně najevo lásku, ať to bylo v jakékoli části příběhu. Ta druhá je, že se autorka stresuje koncem knihy (poslední 4 kapitoly), samozřejmě autor se nám snaží ukázat jak moc je to náročné a jaké to je být pod tlakem, ale už mě zkrátka štvalo. Konec zásvětí se mi zrovna nesdl. Po tak skvělém příběhu, byl prostě konec docela slabší chvilkou autora knihy. Poslední kapitola ušla v obou storylinkách,a tak autor ještě docela stihl uhasit moje znepokojení. Takže konec nebylo úplně to skvěle v co jsem doufala, ale i tak jsem si knihu užila a nedeka bych na ni dopustit

Lenny33
31.07.2017 3 z 5

Po úžasné první kapitole byl zbytek knihy nuda. Děj se vlekl v obou dějových liniích a přišel mi nezajímavý. K čtení jsem se musela nutit a kdyby se text nečetl tak rychle, tak bych knihu ani nedočítala. Bohužel 2,5*.

luciefeix
15.06.2017 3 z 5

kniha je čtivá a prolínají se dva příběhy

NelaNetol
27.11.2016 5 z 5

Posledních sto stránek jsem četla v kuse. Ty poslední stránky, co mi jen tak proklouzly mezi prsty ve mě utvořily to chladné místo, které se tenkrát utvořilo v Lizzie v Dallasu. Teď ho tam cítím a moc bych se chtěla vrátit zpět do zásvětí spolu s Lizzie, ale je to příliš brzy. Potřebuji trochu zapomenout, abych mohla začít znovu. Ty stránky mě volají zpět, ale já musím odolat a chvíli se soustředit na něco jiného. Po celou dobu čtení knihy jsem byla jako v euforii. Je neuvěřitelné jak skutečné pocity v nás vzbudí pár stránek popsaného papíru.

JustLea
14.10.2016 4 z 5

Musím uznat, že jsem opravdu ráda, že jsem na tuhle knihu jen tak náhodou narazila v knihovně. Četla se opravdu dobře a podle mě je velmi originální a nápaditá. I když to asi nebude jedna z těch knih, na které budu vzpomínat do konce života a uznávám, že se nemusí líbit všem, mně se četla jedním dechem :).

kacka29
19.06.2016 3 z 5

Oceňuji nápad propojit dvě knihy do jednoho svazku. To jsem ještě neviděla... A čím víc si Darcy nevěděla rady s tím, jak knihu zakončit, tím víc jsem se na ten konec těšila. Určitě se mi víc líbilo Zásvětí než příběh jeho vydání. Bylo sice zajímavé nahlédnout do světa začínajících autorů, ale vadilo mi neustálé řešení vztahu mezi Imogen a Darcy. Musím však uznat, že propojení těchto dvou příběhů, dalo knize úplně jiný rozměr.

InFinito
13.06.2016 3 z 5

Konečně jsem knihu dočetla! To, co knize doopravdy chybí, je čtivost. Absolutně jsem se nemohla začíst, neustále jsem ji odkládala, chtěla jsem to vzdát. Až poslední čtvrtina mě tak nějak zaujala, až jsem jí po dlouhé době dočetla. Navíc jsem si nedokázala ani v jedné části někoho oblíbit, což knížce nijak nepřidalo.

Když to vezu jednotlivě.. Více se mi líbila ta část s Darcy. Příběh z pohledu začínající spisovatelky byl celkem zajímavý. Ta část se Zásvětím měla svůj potenciál, nápad byl celkem originální. Jenže něco jim prostě chybělo. A také mi vadilo, že - jak už zde bylo zmíněno - se postavy zamilovaly příliš rychle.

Zkráceně, autor měl velice dobrý nápad, jen zpracování trošku pokulhává. Je to škoda.
Slabé 3 hvězdy.

Mishak
08.05.2016 3 z 5

Nápad s propojením dvou světů není vůbec špatný, jen bych v něm asi ráda viděla nějaké prolínání, kdy bude více věcí v knize zobrazovat dění v reálném světě kolem Darcy. Těch tam ale bylo málo... To mě docela mrzí...

Moc se mi líbí estetické zpracování knihy. Kapitoly s Darcy jsou čisté, na bílém papíře, kdežto ty Lizziiny mají černé spodní i horní okraje… krásně jsem se díky tomu orientovala, kde v knize jsem a o kom vlastně čtu (hodilo se to po vrácení se ke knize večer druhého dne).

Udivil mě svět Darcy. Jak žije autorka knihy, od které nakladatelství odkoupí knihu. Přiznám se, že v tomhle jsem dost na tenkém ledě, protože vůbec nevím, jak to funguje. Neznám ten proces, kdy knihu sepíše autor, nakladatelství ji odkoupí a vše, co s tím souvisí. Dost mě to překvapilo. A upřímně jsem ráda, že konečně vím, co všechno je za vydáním knihy a co se očekává od autora. Bylo to poučné, místy zábavné a vtipné (nejvíce v okamžicích, kdy si Imogen potřebovala zkusit scénu ze své knihy =D), občas vtipné a někdy bohužel i nudnější.

Zásvětí bylo pěkné. Kolikrát mě bavilo více než Darcyiny kapitoly. A jako kniha samotná by vůbec nebylo špatné (trochu více propracované a bylo by skvělé =)). Ovšem obě hrdinky byly velmi naivní, neschopné ukázat svou zamilovanost (byly vůbec zamilované, i když to tvrdily?, bylo zde zmíněno velmi málo pocitů ohledně vztahů, vše se točilo jenom kolem knihy).

Kniha je velmi zvláštní. Četla jsem ji ale neskutečně dlouho… Děj byl strašně zdlouhavý. Některé pasáže by se daly úplně vyhodit a ději by nic nechybělo. Nevím… Jsem taková rozpačitá. Tolik stránek a vlastně je z toho kniha, po které už asi nikdy znovu nesáhnu.

Za mě 3 hvězdičky.

2010  75%Oškliví
2015  71%Mezi dvěma světy
2011  89%Behemót
2010  76%Krásní

Kniha Mezi dvěma světy je v