Mezi brášky

Pohádkové vyprávění pro nejmenší děti, založené na imaginárním světě malých človíčků - brášků, kteří žíjí mírumilovně mezi obyvateli lesa. Oba světy se prolínají, bráškové i zvířátka prožívají nejrůznější příhody a vzájemně si pomáhají.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27143/mezi-brasky-braska-lajdacek-jxL-27143.jpg 4.328
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Profil

Kopretina

Knížku jsme četly s dětmi s nadšením, ale několikrát nás zarazila krutost, která snad do dětských knih nepatří (ale do života samozřejmě ano). Skoro v každé kapitole nějaké zvíře umře/utopí se/anebo ho někdo zabije. Proto body dolů. Děj: mě nezaujal, ale děti jo, takže asi ok.

janalexa
22.11.2017

Skvělá knížka, úplně mě vrací do dětství :). Jsem rád že jsem ji zde sehnal ... naše dvojčátka ji určitě ocení a jednou na ní budou vzpomínat jako já :) s moderním brakem alá Disney nelze vůbec srovnávat ...

Vidlička
17.10.2017

Přidám se i já - jedna z nejmilovanějších knížek mého dětství! Kouzelné a ještě kouzelnější! Zvířátka s brášky buď soupeří nebo spolupracují a ukáží malým čtenářům, že svět není jednobarevný. A občas se bráškové dostanou do styku i s člověkem - tak pozor!

Revasol
17.04.2017

Společně s Mikulášem a jeho patáliemi moje nejoblíbenější kniha z dětství. O tom, jak moc jsem se do této knihy zamiloval svědčí také současný stav mého výtisku . Byl jsem do ní tak začtený, že jsem ji nepouštěl ani v době koupele a jednou se mi podařilo ji pokřtít. Do dnešních dnů má krásně pokroucené stránky. Strasti plné zážitky brášky Lajdáčka mě dovedli až k pláči. O smrti myšičky ani nemluvě. Když jsem, ale knihu po přečtení jako malý odložil, pln emocí jsem si její obsah zapsal do paměti tučným písmem. Své kvality inteligentní pohádky obhájila, když jsem ji po patnácti letech znovu otevřel, vyvolal svojí dětskou představivost a ponořil se do světa, kde louka, není tak prázdná, jak se může zdát. Stačí jen trošičku odhrnout stébla a pořádně se podívat.....A jeje. Domečky....

marion111
16.03.2017

Dostala jsem tuhle knihu v první třídě, od dědečka - první kniha, kterou jsem přečetla SAMA! :D

Matne
26.01.2017

Tuto knížku jsem měl jako dítě moc rád. Oříšek, Koblížek, Lajdáček ... líbil se mi originální příběh, a celkově mě ty postavičky přirostly k srdci, že si na ně ještě po tolika letech občas vzpomenu. Nejkrásnější knížka mého dětství.

Zabajzna
05.09.2016

Nezdá se mi vhodná pro malé děti. Přečetli jsme jen pár kapitol a je to plné smrti, boje o život a podobně. Myška utone hned na začátku, vypíchnuté oko zmije, kterou pro jistotu potom ježek úplně zabije, stejně by pošla hlady....a podobně. Museli jsme přestat číst.

Fuksinka
30.07.2016

Velmi se mi ulevilo, že mi kniha přišla stejně kouzelná, jako v dětství. Doporučuji všem dětem a rodičům.

SiuxBeast
17.04.2014

Pro malé velice pěkná kniha a v druhé polovině Bráška Lajdáček taky moc hezké

petka-2007
23.01.2013

Jedna z mých oblíbených dětských knížek - vzpomínka na ni mě potěšila :-)