Mexické záhady

Mexické záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218891/bmid_mexicke-zahady-H7Q-218891.jpg 4 34 7

Podivné město hvězd – Zakletá pyramida čaroděje – Obří lebky z Choluly – Potomci nebešťanů – Cesty do záhrobí – Pohřbené sochy Atlantů – Zátoka kouzelníků – Strážci tajemství – Tajemství netopýra smrti. Druhé vydání.

danny_21
14.03.2023 4 z 5

Vašíček nás tentokrát vzal do Mexika, kde představuje tajemné civilizace Aztéků a Mayů a představuje jejich tajemné stavby, pyramidy, nálezy a v neposlední řadě krvavý kult rituálních obětin pradávným Bohů. Sice jsou to většinou myšlenky už dříve publikované a zkoumané Dänikenem, přesto některé spekulace nad vyobrazením létajících božstev se zdají být minimálně podezřelé a podobnost Egyptských a Mexických kultur je zarážející, ať v rámci stavebních kolosů nebo orientaci v kosmickém prostoru. Moderní věda stále nenabízí uspokojivé vysvětlení a proto považuju některé z myšlenek poměrně reálné včetně pochyb o samotném zrození některých civilizací 75 %

namornice
18.02.2023 3 z 5

Je to prostě "Danikenovina" jako vyšitá. Někdy v pubertě mě takovéhle knihy docela braly, ale teď už je beru tak nějak s nadhledem. Plusem je určitě, že je kniha psaná celkem poutavě a určitě se bude líbit milovníkům záhad a konspiračních teorií. Mě se líbila i obrázková příloha a vcelku mě kniha navnadila na nadcházející cestu po Mexiku, takže splnila, co jsem od ní očekávala.

jfialova
18.03.2019 2 z 5

Zajímavé teorie, ale nějak mě tento typ literatury neoslovuje.

Gweny
17.09.2018 3 z 5

Záhady Peru mě okouzlily natolik, že jsem si koupila Mexické, ale ty mě už tak moc nezaujaly ale i přesto jsem se tam toho dost dozvěděla.

medvedice
30.12.2015 5 z 5

velmi zajímavá.

Ronin Roujin
06.09.2013 3 z 5

Klasická "danikenovina". Nevybočuje z daného žánru moc ani směrem dolů a bohužel ani směrem nahoru.

Dandulka
10.03.2012 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale tyhle knížky čtu fakt jedním dechem........