Ke světlu

Ke světlu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493165/bmid_ke-svetlu-yXU-493165.jpg 4 41 13

Metro Universe 2033 série

< 2. díl

Skupina ztroskotanců se vydala z petrohradského metra na misi za tajemným světlem. Opuštěný svět na povrchu ale nehodlá lidi přijmout zpět. Tajemné bludné světlo zhaslo, schovalo se jako duch, jako bažinný plamínek. Najdou cestu ke světlu, k naději, i přes všechna nebezpečí vnějšího světa? Kolik poutníků se tam dostane živých? Možná jeden. Možná žádný. Jak se vyvine zpočátku drsný vztah mezi pečovatelkou a chlapcem? Co čeká tuláky v cíli? Potkají další přeživší katastrofy? Vezme je na palubu křižník Varjag – bájná archa stoupenců Exodu ze základny Baltské flotily?... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

К свету (K svetu) , 2010

jan0223
06.05.2023 4 z 5

Další postapokniha. I přesto že se o metro otírá jen okrajově konečně nám dává možnost nahlédnout za hranice hermetických dveří a porozhlédnout se po zničeném světě. Tajemné světlo, výprava do neznámá, nástrahy, úklady a útoky nepřátelských skupin dává knížce šťávu a energii k dalšímu běhu děje. Konečné překvapivé rozuzlení jen podtrhne celý příběh a člověk si řekne, "A vlastně, proč ne? Proč by to tak nemohlo být?". Za mě čtivá, zajímavá a neodtrhnutelná kniha.

HCkolabuje2
01.03.2023 4 z 5

postapokalypticky horor ako sa patri. Vykreslenie prostredia, psychológia postáv, napätie, zvraty, strata ľudskosti a nádej že nás chamtivosť a tuposť všetkých nezabije.

SONP
22.01.2023 3 z 5

S rozmanitým světem původního Metra 2033 má Ke Světlu kromě kulis jen velmi málo společného. Inspiraci autor hledal spíš u dílu M2034. Ano, začínáme sice na jedné ze stanic petrohradského metra, ale záhy tento svět opustíme a následuje tak trochu generické postapo s protiatomovými obleky, dýchacími maskami a obřími pterodaktyly (nad těmi jsem teda opravdu musel klausovsky pozdvihnout obočí).

Když spolu postavy filozofovaly nebo když se popisovalo, co se stane s člověkem, když spadne civilizační nadstavba, tak mě to docela bavilo. Autor se ale rozhodl, že většinu textu bude tvořit popis putování post-atomovými rozvalinami okolí Finského zálivu a boje v těchto kulisách, což na úrodnou půdu nedopadlo. Celé to trochu (podobně jako Metro 2034) připomínalo scénář k počítačové hře.

Konec to ale trochu vylepšil, tak pokud vyjdou další díly, dám jim asi šanci. 60%

daniel0040
07.01.2023

Výborná kniha - jediné co se dá číst po metru 2033. Doporučuji si přečíst Metro 2033, Ke Svetlu a Mramorovy raj. Metro 2034 a Metro 2035 nestojí za nic (ani jsem nedocetl - nelogická zápletka i děj). Ale Ke Světlu doporučuji všemi 10ti a doufám, že v CZ vyjdou i další dva díly.

Highlander
09.12.2022 5 z 5

Nejlepší Metro všech dob. (Takže pořád nic moc, ale přesto ještě dobré.)
Sorry, ale je to tak. Jednička Metro ušla, dvojka byla 'zvláštní' a trojka to zabila.
Nicméně tady to všechno je. Atmosféra, potenciál, akce, zajímavé postavy, napětí... není to veledílo, ale naprosto jsem si to užil a hltal děj, jako by mi šlo o život.

Ivushaak
05.12.2022 5 z 5

Kniha plná akce od začátku do konce, chvílemi jsem byla napjatá jak pásek po vánoční přežíračce. Příběh se v metru sice moc neodehrává, ale i tak má tu správně pochmurnou atmosféru. Snad vyjdou v češtině i další díly.

AndulinaU
01.11.2022 3 z 5

Postavy nejsou moc propracované a nevěnuje se jim moc pozornosti, k nikomu jsem si nevytvořila vztah. Třičtvrtě knihy tak trochu nuda, pořád nějak jdou a bojují, zase jdou a bojují. Líbilo se mi hodně různých nestvůr. Celkově jsem knihu neměla nutkání pořád číst, nějak mě to nenapínalo a nebyla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě překvapil a docela i bavil.

Mickhesh
16.10.2022 4 z 5

Dalsi kniha ze sveta Metro. Atmosfericky dobra, charaktery prumerne, zapletka ciste metroidni. Zacatek knihy super, stred fakt divny- prumer a konec dobry. Za me 70%. Tak jako vzdy doufam, ze vyjdou i dalsi preklady.

mareksevc
29.09.2022 4 z 5

zaujímavý príbeh zo sveta Metra , dufam že časom vyjde viac a viac knih

Turlogh
27.09.2022 5 z 5

Výborný postapo román, napínavé, čtivé, překvapivý děj. Howgh.

4642
30.08.2022 5 z 5

Má první zkušenost se světem Metro a rozhodně nejsem zklamaná. Kniha se mi moc líbila a bavila mě. Nejvíc se mi líbil postupně vznikající vztah mezi Glebem a jeho "učitelem" stalkerem Taranem. V popisu knihy se píše o vztahu mezi pečovatelkou a chlapcem, což je očividně nějaká chyba:-). Těším se na pokračování.

KubaHanzelin
29.08.2022 4 z 5

Po suchém Mramorovém ráji jsem se trochu bál, ale nakonec odcházím spokojen. Vzhledem k tomu, že se jedná o autorovu prvotinu tak se jedná o velmi kvalitní počin. Kniha si na nic nehraje a s minimem hluchých míst je nám servírovana dost podobně jako Glukhovskyho originál, doufám v brzké vydání pokračování:)

Rassmussen
22.08.2022 5 z 5

Pro mě osobně dlouho očekávané volné pokračování příběhu metra ze serie Metro Universe 2033. Rozhodně mnohem poutavější než Mramorový ráj. Atmosféra je v mnoha ohledech stejně ponurá a akční jako v trilogii od Glukhovského. Není co vytknout, splnilo očekávání. Netrpělivě se teším se další díl.

postapokalyptické romány

Autorovy knížky