Metro 2035

Metro 2035 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255853/bmid_metro-2035-y9o-255853.jpg 4 1106 224

Metro série

< 3. díl

Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí. Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch – jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší… Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Метро 2035 (Metro 2035) , 2015

N30Ncz
31.12.2019 1 z 5

Návrat k Arťomovi a posun děje i vývoj postav, které známe z dřívějška... Ale najednou jsou, jak v metru, tak na povrchu jediné nebezpečí lidé, kteří se buď k lidem chovají jako ke zvířatům, chtějí je odprasknout, nebo s nimi chtějí vést naprosto debilní dialogy....
Těžko říct, jestli je alespoň lepší než druhý díl..

bulda3
24.12.2019 3 z 5

První díl - Metro 2033 byl nejlepší, druhý díl špatný a třetí taky žádná sláva, myslel jsem že kniha Budoucnost od tohoto autora byl velký přešlap a jen výjimečně špatná kniha, proto jsem se těšil na sérii Metro a že budu moct konečně vychválit autora do nebes, bohužel nemohu, žádná z jeho knih mě neoslnila a po těchto zkušenostech si další knihu od Dmitryho nepřečtu.

Bakana
15.12.2019 4 z 5

Za nejlepší z celé série považuji Metro 2033. V této knize už mi Arťom trochu lezl na nervy, na můj vkus byl příliš umíněný a sebestředný a celkově mi děj připadal až příliš přitažený za vlasy. Přesto považuji Metro 2035 za velmi slušnou knihu v ranku sci-fi.

Predator3313
08.12.2019 3 z 5

Po druhém dílu se mi vůbec nechtělo nechtělo začínat, ale nakonec jsem to přečetl.
Bohužel to vypadám, že to dobré na prvním díle zde autor omezil, a toho blbého je tady hafo.
"Bojové" pasáže a cestování po metru je super, bohužel je toho v knize málo a daleko víc je tam nesmyslných a nezáživných keců, které jsou dobré tak leda na přeskočení.
Nemluvě o tom, že si autor opět změnil situaci na povrchu, jak se mu to hodí. V prvním díle byl povrch extrémně nebezpečný, každý krok zde je smrtelně nebezpečný.... a ted si tam všichni pobíhají jak se jim zachce, někteří i bez obleku a bez zbraní... a po nebezpečí ani vidu ani slechu.
No, takže dle mého měl autor nějak pěkně zakončit první díl a u toho skončit, dávám 3 * protože je to lepší než dvojka, ale nějak si nejsem jistý že si to ještě někdy přečtu.

Mantikocka
03.12.2019 2 z 5

Tohle určitě není bestseller. Průměrná kniha o zániku světa. Jediné plus je zjištění "lidé jsou stádo", což je pravda.
Jinak jak je to jako v předešlých dílech: Pane Rudolfe Řežábku - vraťte se do školy a naučte se česky!!!

Janadvorackova
24.11.2019 2 z 5

Strašlivě mě to nebavilo. A moc jsem se těšila. Bohužel to vypadá, jako by trojku napsal někdo jiný.
Začátek byl super. Čekala jsem, že to naváže na konec jedničky a bude se to ubírat očekávaným směrem. Ale ono se to pak hodně dlouho úplně zbytečně odehrávalo zcela jinde a jinak.
Dialogy jsou pak samostatnou kapitolou - děsivé, nikoli ve smyslu obsahu.
A kamsi také zmizela atmosféra. Asi unikla na povrch a tam se rozptýlila.

darbujan8924
30.10.2019 odpad!

No nevím, po 10-té kapitole jsem zíval nudou a knížku jsem nedočetl.

Aleen
28.10.2019 4 z 5

Ano, Arťom asi jednal jako člověk, který téměř celý svůj život prožil v pokřivené společnosti poválečné katastrofy, schované hluboko v podzemí, jako by neměl ani rozum, a ani zrnko snahy o přežití. Ani své, ani nikoho jiného. Zaobalil to v pravý opak a asi to nakonec opak byl, ale bylo to s ním opravdu těžké. Ale těžko posoudit, když jsme sami nezažili a, doufejme, nezažijeme. Mně se Metro roku 35 líbilo a líbilo moc, ačkoliv děsivé a temné.
Co se mi totálně nelíbilo, a za co ubírám hvězdu, ačkoliv to běžně nedělám, je KOREKTURA. To ji nikdo nedělal? Ve větách chyběla slova, aby dávaly správný smysl, některá slova, která nechyběla byla špatně vyskloňovaná a o čárkách ve větách snad nebudu ani psát. Mně to totálně rušilo v četbě. Člověk něco takového čekal před pár lety od Omegy a spol., ale Knižní klub?!?!?!? Škoda jedné hvězdy!

NiNo
26.10.2019 3 z 5

Tři knihy v sérii a mě pokaždé přišlo, že to musí být autorova prvotina - tedy spíš tři různí autoři psali na stejné téma, nejdřív napsal jeden, druhý řekl "Ok, ale já to napíšu úplně jinak" a pak přišel třetí a rozhodl se pro kombinaci stylů svých předchůdců. Ve výsledku je pak kniha hodně nevyrovnaná - na jedné straně krutá střílečka a boj o život, pak patetické vyznávání citů, které se zvrhne v psychologický thriller a nakonec si budeme vzájemně plakat na ramenech, protože život není fér. A přitom nezapomeňme na happy end a radostný útěk do západu slunce ruku v ruce s láskou našeho života.
Vlastně ani nevím, jak hodnotit - půlka knihy by byla na 5/5, druhá na "odpad". Volím průměr. Jsem ráda, že mám sérii za sebou. Podruhé ji číst opravdu nebudu.

Laf
07.09.2019 3 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Hrozně špatně se mi četla, mnohdy mne ani nebavila a někdy to bylo příliš natahované. Štvalo mne, že cokoli Arťom udělal, nevedlo k lepšímu konci, ale spíše k jeho záhubě a záhubě jeho přátel.

switch.man
04.09.2019 4 z 5

Zajímalo by mne, do jaké míry je to "jen postapo z moskevského metra" a do jaké míry je to obraz ruské politiky a vedení země současnosti. Možná tam vidím něco, co tam ani není, ale měl jsem z toho ten pocit.

Wolf012
26.08.2019 5 z 5

Z prvu jsem byl skeptický, a po přečtení prvních 50 stran jsem myslel, že se budu s knihou trápit, ale najednou jsem Si uvědomil, že se nemůžu od knihy odtrhnout. Ano metro 2035 se zaobírá životem metra a jeho politikou zadní démoni a zrůdy, ale za totu jsou ty lidské.

cl3rick
18.08.2019 4 z 5

Po velice nepovedené dvojce se série Metro vrátila ve výborné formě. Řekl bych, že kvalitativně třetí díl předčil první díl a to svou syrovostí a naštěstí absenci fantasmagorických jevů. K naprosté spokojenosti mi chyběl pouze lepší konec. P.S. Tahle série si přímo říká o seriálové zpracování.

CharlesWard
17.08.2019 odpad!

Nejhorší Metro ever!

Gaudericus
15.08.2019 4 z 5

Není to tak dobré jako první díl, ale výrazně lepší než druhý. Chybující, naivní, otravný až fanatický Arťom se staví po bok dona Quijota. Jen těch zvěrstev a lidské krutosti na mě bylo chvílemi už moc. Konec předvídatelný, ale takhle to mělo prostě skončit už od začátku :-).

Jidlos
10.08.2019 4 z 5

Jsem velice spokojený, že autor to nakonec dokázal dovysvětlit určité věci. Ale za co davám jen 4 hvězdy je, že Arťom začal myslet jak člověk s 20 IQ je to škoda. Ale konec se mi zalíbil. :)

Snow2
10.08.2019 2 z 5

Oh bože, to bylo utrpení. Neříkám, že je zde všechno špatně, ale Arťom s fanatickým zápalem opakující co deset stránek ty stejné chyby, neschopen přijít na to, že takhle to asi nepůjde, mi lezl na nervy víc než cokoli jiného, s čím jsem poslední dobou přišel do styku. Dvě hvězdy dávám za to že je zde stále vcelku slušná ideologická kostra, na kterou je příběh namotán a samotnou atmosféru knihy. (A taky, protože mám svět metra vyloženě rád, ať už se mluví o hrách nebo o předešlých dvou knihách.)

tlllk
05.08.2019 4 z 5

tajomno prvého dielu a strnulosť druhého dielu, doplnila racionalita a množstvo vysvetľovania v tomto záverečnom, čo síce pozdvihlo závoj tajomstva , na druhej strane to celému dielu ubralo na identite. Prvá polovica bola príšerná, banálne udalosti , ktorím akú takú zaujímavosť dalo len prostredie. Po tom sa to našťastie rozbehlo. Sú tam celkom zaujímavé myšlienky a analýzy ľudského správania, ale chýba tomu to prekvapujúce tajomno prvého dielu.

Princezna22
31.07.2019 4 z 5

Pecka. Takhle je to správné,druhý díl byt ani nemusel ten celou sérii akorát srazil.. ale kdo vydrží až do konce pochopí.. jsem nadšená. Doporučuji.

Svica
29.07.2019 5 z 5

Líbilo se mi že se konečně do příběhu vrátil Arťom, který v druhém dílu prostě chyběl. Celá série neměla chybu. Je to trochu složitější čtení a zabere více času, ale nemá to chybu. Ať už to vezmete jako sondu do života po šílené katastrofě nebo do života samotného člověka, který je úplně sám.