Metro 2034

Metro 2034 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408911/bmid_metro-2034-v1T-408911.jpg 3 1638 283

Metro série

3. vydání. ŘADU LET POTÉ… Rok 2034 Jaderná válka zničila celý svět. Velkoměsta zmizela z povrchu Země, o ostatních nikdo nic neví. Zbytky lidstva tráví dny v bunkrech a protileteckých krytech, z nichž největší je – moskevské metro. Všichni, kteří se v něm nacházeli, když na hlavní město padaly bojové hlavice raket, se zachránili. Pro ty, jimž se podařilo přežít poslední soud, se stalo novou Noemovou archou. Povrch planety zamořila radiace a žijí na něm nestvůry. Život je možný jen v podzemí. Stanice se změnily v městské státy a v tunelech panuje tma a strach. Obyvatelé Sevastopolské, malé podzemní Sparty, přežívají na své stanici za cenu neuvěřitelného úsilí. Jednou však dojde k tomu, že Sevastopolskaja je odříznuta od velkého metra a jejím obyvatelům hrozí strašlivá záhuba. Na záchranu je zapotřebí opravdového hrdiny.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Метро 2034 (Metro 2034) , 2009

Bublinka.
12.04.2019 5 z 5

Než jsem se do této knihy pouštěla, slyšela jsem ze všech stran, že první díl je nejlepší a pak už to za moc nestojí.

No, mě se asi víc líbil tento. Je pravda, že propracovanosti a ponurosti prvního dílu tento nedosahuje ani zdaleka, ale pro mě to přidalo na čtivosti a začetla jsem se během pár stran a nemohla jsem knihu odložit. Je ovšem také možné, že to způsobilo jen to známé prostředí, po kterém se mi už stýskalo.

imhotepcz
14.03.2019 2 z 5

Mnoho filozofování a příběh se jaksi nějak vytrácí. První kniha měla děj, nebylo to žádné světoborné dílo, ale alespoň se tam něco dělo, zde autor spíš filozofuje než aby se zabýval psaním nějakého děje. Osobně oproti předchozí knize je o mnoho slabší. Nevím jestli budu číst další díl.

Janadvorackova
11.03.2019 4 z 5

A já si nestěžuji. Přestože jednička byla skvělá, i když literární námět ohraný, přesto v sobě nesla originalitu a takový super náboj.
Obě knihy jsem poslouchala, u jedničky jsem měla popisované pocity úzkosti, nemohla jsem zhasnout a kouknout se dveřmi na ztemnělou chodbu ve mně vyvolávalo chvění močového měchýře :).
U dvojky jsem se zachvěla jen občas, ale poslouchalo se to dobře, i když děj byl opravdu znatelně slabší a já těch osmdesát dala z nostalgie. Holt ale o deset méně dát nejde :).

princesse
08.03.2019 1 z 5

Tak nějak jsem to asi moc nepochopila? Příběh i postavy divné, děj se vleče a vleče. Ne že bych byla fanoušek tohoto žánru, ale první díl jsem zvládla, i když mě nenadchl, ale tohle podle mě slátanina.

Abiczko
07.03.2019 3 z 5

po 2033 trošku zklamání, příběh se již netočí kolem monster ale kolem epidemie, a to mi přijde jako škoda... ale pořád jde o dobrou knihu

Michal360
07.03.2019 3 z 5

Bohužel tohle pokračování si průměr zaslouží. Nevím proč se upustilo od Arťoma a pojednává se o Hunterovi (o kterém se v podstatě nic stejně nedozvíme). Atmosféra mi přišla taky trochu jinde, pár prvků stísněnosti a bezmoci tam bylo, ale určitě ne jako v 1. díle. Kdyby se děj vydal stejnou cestou jako PC hra (Metro Last LIght), myslím, že by to bylo úplně o něčem jiném. Takhle jde jen o vycpávku mezi 1. a 2. dílem, kterou si můžete přečíst, ale nemusíte, nic extra zásadního se zde nestane. Ještě mě napadá, možná si něco nepamatuji nebo jsem si nevšiml, dost věcí do 3. knihy mi doplnila právě 2. PC hra, přičemž vždy to bylo spíše naopak :)

Costanzo
19.02.2019 3 z 5

První díl se mi docela líbil a skončil fakt zajímavě, těšila jsem se na pokračování s Arťomem. Druhý díl nenavazuje, jiné postavy, Arťom nikde, objeví se až v půlce knihy a pak se tam jen tak občas mihne, hrozná škoda. Huntera známe z jedničky, nicméně nové postavy mne bohužel moc nezaujaly :-( kdo srovnává Metro se Silem je blázen, neboť Silo je topovka, nesrovnatelné. Nevím, jestli mám chuť číst poslední díl.

Eridan
18.02.2019 4 z 5

Četl jsem s s několikaletým zpožděním od prvního dílu a myslím, že to bylo dobře. Prostředí je víceméně stejné, cestuje se méně, charakterů více. Hlavní zápletka není špatná. Osobně jsem si oblíbil Homéra (I když bych to na první pohled neřekl) a jeho touhu po vědomostech a psaní příběhu. Příjemné byly i narážky na řeckou (Prometheus) a biblickou (archa) mytologii. Saša byla sympatická, Leonid zvláštní, ale taky si mě postupně získal. Hunter byl někdy až moc super muž, ale jeho vnitřní souboj mě také pohltil. Nemohl jsem přestat číst a zajímalo mě, jak to bude dál. Plus je lehká filozofická nadstavba (co dělá člověka člověkem? Jsme v jádru zlí nebo dobří?). Těším se na další díl.

Ronnie68
15.02.2019 4 z 5

Nebyl to špatný příběh, ale osobně se mi více líbil první díl

lukas4568
06.02.2019 5 z 5

Za mě top , ale až po přečtení třetí knížky ... :D ...

Sitth
28.01.2019 3 z 5

Po krásné jedničce autor padá s vyprávěním do bahna melancholie, zdlouhavých úvah a příběh ustupuje do pozadí. A přitom má ten děj TAKOVÝ potenciál a autor ho tak zazdí.... Moje nervy!
Druhý díl určitě slabší než jednička. Za mě dávám 70%

bigben
28.01.2019 4 z 5

Po dlouhé době změna žánru a jsem naprosto spokojená. Asi tak za rok si dám poslední díl:-)

OdvaznyMladyMuz
26.01.2019 3 z 5

Knižní trilogie Metro má jednu přednost. A tou předností je metro. To prostředí a okolnosti, které lidi vystavuje hrůzostrašným situacím. To je přesně důvod, kvůli kterému má cenu se k těmto knihám vracet. Okolnosti tomu chtěli, že jsem se po roce do toho prostředí opět ponořil. A tentokrát to bylo slabší. Až na počáteční putování Huntera s Homérem a tím třetím týpkem, mi ty další cesty skrz stanice a tunely připadaly nějak moc snadné. Hunter všude prošel nebo se prostřílel, Leonid to všude ukecal nebo podplatil. Chybělo mi tajuplné putování tunely, objevování děsivých zákoutí metra a nové stanice. I takové pasáže se v knize objevily, ale bylo jich až příliš málo. Na Metro jako celek jsem však nezanevřel a budu věřit, že třetí díl mi těch napínavých chvil dá víc.

st18321
20.01.2019 5 z 5

Pro mne velké překvapení. Po recenzích co jsem četl na tomto webu jsem Metro 2034 četl až po 33 a 35. Nic jsem od toho nečekal a přesto mě kniha velmi mile překvapila a pohltila. Osud Homéra, Saši a Huntera mě zajímal. Možná to bylo tím, že jsem před tím četl 35-tku a tyto postavy jsem znal. Moc nechápu, že se kniha tolik nelíbila. Příběh točící se kolem epidemie my přišel skvělý.

josef4797
19.01.2019 4 z 5

Ve všech ohledech slabší než první díl. Temná atmosféra moskevského metra ale stále dokázala upoutat mu pozornost a knihu jsem si užil. Hlavním rozdílem byl oproti 33 byl jiný hrdina.

Schary
15.01.2019 3 z 5

Je to opět čtivě napsané, ale chyběla tomu drobná esence něčeho, aby mě kniha nadchla... .A navíc tam chyběl Arťom...objevil se tam jen v epizodni roli, i když jeho význam ve finále byl docela velký.Jsem zvědavá na rok 2035....

sarka9190
09.01.2019 3 z 5

Neubráním se srovnání s prvním dílem. Za mne čistý průměr. Jako u prvního dílu, čte se to rychle, děj má spád, ale nějak jsem z té knihy nesvá - a teď nemyslím v dobrém smyslu. Zatímco první díl vygradoval v potěšující překvapivé počteníčko, tady je to přesně naopak. Začátek měl pro mne spád a druhou polovinu knihu včetně konce jsem už přelétla zběžně. Nebavila mne. Nicméně dle jiných komentářů, kniha má své příznivce a asi ji pošlu dál do rukou čtenáře, kterému sedne.

Allmina
04.01.2019 5 z 5

Tak já zase musím přiznat, že se mi druhý díl líbil snad nejvíce z celé trilogie. Tedy.. Nevím jestli více než 33 - to tak nastejno, ale než 35 rozhodně ano. Opravdu jsem ocenil jiné postavy a nahlédnutí do jiných částí metra.(33ka má holt tu výhodu, že byla první a tudíž téměř všechnu smetanu v podobě kouzla prostředí slízla ona) To je dle mého obrovský poklad dvojky - zas jiný pohled do metra - a jak už tu někdo psal, Arťoma jsem pak už ani nepotřeboval (každopádně zmínky o nich jsem ocenil). V co jsem nicméně doufal (a v 35ce se moje přání nevyplnilo) bylo případně větší rozpracování legendy o univerzitě. To samotné by stačilo na další knihu (ať už by existovala, nebo ne) a zas by se mi líbilo nějaké volné/paralelní zpracování, zas s jinými postavami :).

Šetřete nábojnicemi a nezahazujte slepičí skořápky.

xxtom
08.12.2018 2 z 5

Z předchozího dílu jsem byl nadšený, ale toto pokračování mě zklamalo. Zdaleko to nebylo tak napínavé jako díl přechozí.

Annkag
27.11.2018 3 z 5

Pri tejto časti som sa tak trocha nudila a núdila som sa ju dočítať.Prvý diel bol lepší.