Metráček I. a II. díl

Metráček I. a II. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/811/bmid_metracek-i-a-ii-dil-53W-811.png 4 776 108

Metráček série

Čtrnáctiletá Jitka trpí tělesnou nadváhou a má díky tomu problémy se svým okolím. Začne se věnovat vrhu koulí, což jí dodává patřičné sebevědomí...

Alma2004
18.10.2016

Moc se mi tato kniha líbila. Byla zajímavá, taková na oddech

evelýny
11.07.2016 5 z 5

Opět kniha, která mně připomněla čas dětských her a malin nezralých. Nejdříve jsem viděla film a až po něm jsem dostala knihu. Za mého mládí pěkná kniha pro dospívající dívky, i když nevím, zda by je dnes - při tom množství vycházející literatury- ještě oslovila.
A protože mě v mém dětství knihami zásoboval tatínek, tak vlastně tak trochu přes knihu vzpomínám i na něj.
Snad mi pragmatici odpustí, ale já dávám plný počet bodů, i když nostalgie hraje hlavní roli.

P.S. I moje rána byla při vybíjené těžko chytatelná. Měla jsem však úplně jinou přezdívku :-)

majík1
06.07.2016 5 z 5

Pěkná kniha i film

vlkove
04.07.2016 4 z 5

První část (díl) knihy se mi moc líbila, opravdu krásný a reálný příběh plný sebepoznávání.
Druhá část byla naprostý děs a hrůza, nudné, zdlouhavé... mělo to pár hezkých myšlenek ale já osobně doporučuji jen první díl NEMOŽNĚ TLUSTÁ HOLKA. :)
Hodnocení: NEMOŽNĚ TLUSTÁ HOLKA 4 hvězdy
KOSTI JSOU VRŽENY 1 hvězda

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Četla i viděla jsem Metráčka několikrát a vždy mě pobaví. Hezky a čtivě napsané. Vždy jsem pochybovala o tom, že je autor muž, protože tak přesně vystihnout pocity náctileté holky, snad ani není možné...

kamila234
30.05.2016 2 z 5

kniha lepší než film film mně moc nebavil.

edith79
11.05.2016 5 z 5

Moje první knížka od Rudolfa a hned láska na celý život. Četla jsem ji několikrát, po pár letech jsem se málem pominula štěstím, když jsem zjistila, ze existuje pokračování, které podle mě nebylo o nic horší než první díl. Dodnes se k ní ráda vracím.

Eumenida
03.04.2016 5 z 5

Metráček je klasika. Nevím, jestli ještě osloví dnešní holky, možná ano, protože některé prvky jsou nadčasové - trápení s nadváhou, pocit odlišnosti, první láska. U Metráčka se mi líbilo, že svůj nedostatek proměnila v klad. Ne, že by nechtěla být štíhlá kráska, ale dovedla se zaměřit jiným směrem a to ji posunulo dál. Kamarádství, první láska, trable v rodině... a mile mě překvapil její charakter, když se i přes zamilovanost rozhodla k řešení, které, jak cítila, bylo správné - i za cenu rozchodu s někým, koho měla ráda.
Líbíl se mi i druhý díl a také filmové zpracování.
Myslím, že Metráček se dá číst v pohodě i dnes.

trudyy
07.01.2016 5 z 5

Knihu mám moc ráda, na základní škole jsem ji přečetla několikrát, a s podivem mi nevadí ani film, což je u mě co říct =)

Eva2412
07.12.2015 4 z 5

To je opravdu rudolfovská klasika :-) Knížku jsem měla a mám ráda, film byl fajn, s neokoukanými herci a 2. díl knížky se také dal číst.

TaLu
11.08.2015 5 z 5

Nejlepší kniha autora.
Alespoň já ji za nejlepší považuji.
A nadčasová.
Trápení s váhou, nepřijetí okolí jen pro těch "pár kilo navíc" ....hledání smyslu života, sport, výběr povolání.
Myslím, že tato kniha rozhodně přežila vstup do dalšího tisíciletí !

Mandalka74
07.08.2015 5 z 5

Má oblíbená kniha od Stanislava Rudolfa. Četla jsem ji několikrát.

tisha8409
07.08.2015 1 z 5

Toto četly už i moje tetičky, ale mně osobně se to nelíbí. Je to z jisté doby, vím, ale nelíbí se mi ani hlavní hrdinka, ani její kamarádky nebo vztah s Honzou.
A ani film.
Nelíbila se mi ani myšlenka, že muž píše o duši holky a o jejich potížích, prostě mi to přijde na hlavu, něco jako Lanczová - i v sáti psát o náctiletých duších, které se nemění??
Nevím no. Rozpaky.
To, co tito autoři totiž popisují, se většinou v tom věku v mé hlavě nekonalo.

Adliczka
08.07.2015 5 z 5

Me proste tyhle pribehy bavi...pro nenarocne ctenare ve vyvoji je to super cetba. I film je super.

Schwestrn
02.07.2015 odpad!

Strašná komunistická kravina!!!!!

kxrolinx0567
18.04.2015 3 z 5

První díl je báječný, ale druhý jsem nečetla. Nebavil mě.

Lauralex
12.03.2015 4 z 5

Dá se říc,t že změnila můj pohled na mě samotnou. A pokud budu mít jednou děti, rozhodně jim ze svého života předám tuto knihu.

veronika5179
16.09.2014 5 z 5

Četla jsem jen první díl a moc ráda na to vzpomínám. Čte se to velice lehce a příjemně a narozdíl od jiných dívčích románů to není kniha překypující erotikou ;)

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Další super knížka od SR. Četla jsem několikrát.

J-F
06.09.2014 5 z 5

Srdeční záležitost, kniha i film :) Jako "náctiletá" jsem knihy pana Stanislava Rudolfa tajně hltala, večer pod dekou, přes den pod školní lavicí :) Tato kniha měla výrazný vliv na mé sebevědomí. Už tehdy jsem si uvědomila, že se nemohu trápit pro svůj vzhled (v mém případě pro tělesný handicap), ale naopak se musím naučit ho "prodat". Mít se ráda taková, jaká jsem :) K této knize se budu vždy ráda vracet :)