Metráček I. a II. díl

Metráček I. a II. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/811/bmid_metracek-i-a-ii-dil-53W-811.png 4 776 108

Metráček série

Čtrnáctiletá Jitka trpí tělesnou nadváhou a má díky tomu problémy se svým okolím. Začne se věnovat vrhu koulí, což jí dodává patřičné sebevědomí...

haki34
04.03.2019 5 z 5

tak přečteno, sice až po druhém dílu,ale myslím že záměna pořadí vůbec nevadila :) sice čtu až v dospělém věku, ale i tak jsem se pobavila a knížka se mi moc líbila...a začla jsem vzpomínat, jak jsem asi v Jitčině věku uvažovala já ? asi jsem se taky trápila svým vzhledem, hubená jsem taky nikdy nebyla (ani nejsem), zato jsem sportovala...a taky se trápila nad klukama a vyhlížela nějakou tu první lásku, ale ta moje na sebe nechala čekat mnohem déle :D
Knížka fajn, myslím, že i dnešní holky by si z ní něco mohli vzít, i když třeba nad zkušeností s první cigaretou by asi jen opovržlivě pokroutily hlavou...ale tak to tehdy bylo...rebelie a první nevolnosti :D Některé Jitčiny úvahy o kamarádkách mi přišly hodně dětinské (Helena a noviny, nebo Eva a útěky...), jindy zas celkem hezky procitla a zempatičtěla - třeba učitelka Sobíšková alias Křivule....připoměla mi taky dozory ve třídě, vůni naší zborovny, napětí při zkoušení, představila jsem si zas růžový piják a jeho texturu a vzpoměla na psaníčka a důležité zprávy, které místo sms kolovali po třídě...(a některé mám dokonce dodnes založené v "pokladech" :))))
Doporučuji !! a myslím že v knihobudce vyměním za jinou (povedlo se mi najít komplet obou dílů) - moje dcera snad taky za pár let ocení ;)))

Dimas
10.01.2019 5 z 5

Líbila se i po letech...

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Metráčka jsem četla v dětství a později z nostalgie v dospělosti a ani jednou mě nezklamal :-). Film už se mi tak moc nelíbil.

Vendula39
31.12.2018 5 z 5

Knížku od tohoto autora mě velice baví asi proto, že jsou velice čtivé a mají dobré děje .

hannah2000
20.10.2018 5 z 5

Knihy Stanislava Rudolfa jsem četla jako holka a i po letech se mi četl velmi dobře a bylo milé přečíst si příběh z doby, kdy jsem vyrůstala ;-)

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Knížka mého mládí. Neškodí si ho připomenout. :-)

PandaGirl
28.08.2018 5 z 5

Dlouho jsem si knihu chtěla přečíst a musím říct, že mě velice bavila. Příběh je svižný a příjemná. Celkově se velice dobře čte. Při čtení jsem si vzpomínala na svá období vzdoru. Rozhodně mě tento příběh bavil.

SSTknihy
14.08.2018 4 z 5

Kdo by neznal! Koho by tahle kniha nebavila a komu by se při ní nevybavily nenáviděné hodiny tělocviku pod dohledem šílených učitelů s píšťalkou na krku. Tohle je fajn příběh pro všechny, kteří se něčím liší. Ukazuje totiž cestu, jak tomu nepropadnout, věřit v sebe sama a užívat si života.

Beruska18
13.08.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem četla, když mi bylo náct. Ted v rámci čtenářské výzvy jsem se k ní vrátila a opět mě kniha nezklamala. A po pravdě ráda se mrknu i na opakování filmu.

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Četba pro pubertální holku jak vyšitá! :)

RMarkéta
22.03.2018 5 z 5

Dámy,mě ještě padesát nebylo. Jsem osmdesátý druhý ročník a nedám na tuto knížku dopustit. Užila jsem si s ní hodně hezkých chvil. Vybiku jsem moc nehrála, za to u nás frčel volejbal. To bylo jiné kafe. Koulí jsem vrhala o sto šest, jen jsem byla nebezpečná pro své okolí. Jednou to odnesla i učitelka, která mě do toho uvrtala. Děti, které jsou něčím jiné, to mají vždycky těžké. Nemusí jít nutně o váhu.Přestala jsem s ní válčit. Film taky nemá chybu. Ráda se na něj v telce zase podívám.

Lily-fairy
16.12.2017 4 z 5

Doporučila mi ji mamka. Příjemná odychovka, neurazí. Ale za pár nelogičností v časech a faktu, že to knihy se nedá začíst, bych dala 3,5. To nejde, takže jsou tu 4 hvězdy.

ivanapraha
03.12.2017 5 z 5

Která dnešní 50+ by neznala knihy tohoto autora? A myslím, že knihy baví i dnešní mladé slečny. Metráček není žádný mindráček. Prostě pěkné čtení a pořád se mi líbí. Děkuji autorovi.

Lynxova
13.10.2017 5 z 5

Ó jak jsem jí rozuměla! Měla jsem stejné pocity ze svého vzhledu, ačkoli jsem byla oproti hlavní hrdince poloviční, stejně jako ona jsem chtěla v něčem vyniknout, zhubnout a ukázat okolí, že dokážu něco velkého :) A díky Jitce jsem se naučila chytat míče a hrát obstojně vybíjenou. Dnes už to asi děvčata neosloví, ale pro mne to byla první "skoro dospělácká" knížka. Film, natočený podle knihy, mě zdaleka tolik neoslovil.

i.stefany
11.09.2017 5 z 5

Moje vůbec první knížka. Dodnes ji mám doma schovanou na památku. Přečetla jsem jí na jeden zátah a moc se mi líbila. Později jsem viděla i film, ale moji hrdinové vypadali úplně jinak :-)

Elis1528
05.08.2017

Klasická kniha, která nikdy neomrzí,jako povinná četba na základní škole nesmí chybět a myslím, že i nikdy chybět nebude. Film je též pěkný, ale není nad to si ji přečíst. Na těchto žánrech a stylu psaní jsem se naučila číst a vnímat touhu a vášeň každého řádku. Podle mě je tato kniha, a další podobné knihy začáteční četbou mladé generace.

moničina
12.06.2017 5 z 5

Kniha ma v detstve veľmi bavila. Film bol slabý.

Faustka
19.05.2017 5 z 5

Chytila jsem retro slinu a tak čtu a čtu a navíc Metráček je oblíbená knížka mojí mamky.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Čtivá kniha. Moc se mi líbila.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, čtivá knížka, vřele doporučuji