Metráček I. a II. díl

Metráček I. a II. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/811/bmid_metracek-i-a-ii-dil-53W-811.png 4 776 108

Metráček série

Čtrnáctiletá Jitka trpí tělesnou nadváhou a má díky tomu problémy se svým okolím. Začne se věnovat vrhu koulí, což jí dodává patřičné sebevědomí...

terimila
15.06.2020 4 z 5

Vlastně totálně happyendová knížka pro mladé slečny z dob dřívějších. Aneb jak ustrkovaná a neoblíbená zavalitá nešťastná holka svůj talent našla, skvěle se prosadila a k pohodě a uznání a snad i naději v lásce přišla... Když se na to člověk dívá zpětně, usmívá se nad tím, jak mu ty růžový brýle pozdního dětství přišly úplně normální. Ale tehdy to bylo pěkný, příjemný a fajn počtení, a snad nikdo, kdo měl kousek srdce a kousek zkušenosti outsidera, to Metráčkovi nemohl nepřát.

n.ezn.amy
07.06.2020 5 z 5

Příběh Jitky, která trpí nízkým sebevědomím, neboť je silnější postavy a proto se snaží vyniknout jinak, což se jí přes určité útrapy nakonec podaří. Tuhle knihu jsem vždy měl strašně rád. Myslím že Stanislav Rudolf se dokázal vcítit do ženské duše a skvěle popsat trápení Jitky se svým mindrákem, ale i touze po lásce.

Katka2382
20.05.2020 5 z 5

Metráček je nestárnoucí klasika.Pan Rudolf prostě zná všechna zákoutí dívčí duše.

georginaa
03.05.2020 5 z 5

Kdo by neznal metráčka. Po mnoho let se objevuje filmové zpracování v televizi a je úžasný pro další a další mladé generace. Tento film se nikdy neomrzí. Stanislav Rudolf uměl pro náctileté opravdu pěkně psát.

misatrix
15.04.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se opět vrátila k příběhu Jitky, který jsem jako náctileté děvče četla stále dokola. Jitka pro me byla velkou inspiraci, ze zamindrakovane holky se z ni stává slečna nad věci. Po přečtení druhého dilu jsem na dej nemohla přestat myslet. Tehdy poprvé jsem si uvědomila jak nestala láska je, kolik různých ma podob a ze může skončit i z jiných důvodu, než je nevěra. Cely příběh je o to kouzelnejsi, ze mi ma stále tolik co nabidnout, i presto ze jsem dávno ukončila studium na střední škole.

Nikychlupova
10.04.2020 5 z 5

Super příběh. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku. Doporučují.

PanTydlitát
01.04.2020 5 z 5

Kniha Metráček se nabízí jako ekniha zdarma - tak proč nezkusit. Pribeh o strastech dospívající dívky zamlouval, jelikoz potrebuji taky nejaké rady do zivota...;-) Sice zde není zadne dobrodruzstvi ani zahady - ale o to víc je kniha fascinující, protoze, aspoň za mne, knihy nedobrodruzného tématu nejsou zajímavé. Stanislav Rudolf téma proste chytil za správný konec! Doufám, ze i čtenári to chytí za správný konec a kniha se jim bude líbit. Sama nevím, jak to dopadne, ale polovina knihy k takovémuto ohodnocení stačí;-).

majík1
28.03.2020 5 z 5

Vzpomínka na mládí o dívčích problémech a zároveň, jak z nedostatku udělat přednost.Hezky se čte a zajímavý i druhý díl.

knihovnička007
22.03.2020 5 z 5

První moje kniha od S. Rudolfa, milovala jsem ji, četla jsem ji několikrát.

ddkk
11.02.2020

Jitku "Metráčka" jsem milovala. V knize i ve filmu. Bylo mi jí líto a moc jsem jí fandila. Stanislav Rudolf prostě viděl do křehké (nejen) dívčí dušičky. Dneska by ji určitě naší mladí spolučtenáři zařadili mezi motivační knížky o dívkách rebelkách :)))

Trochu očtený, lehce odrbaný Metráček je jednou ze stálic naší knihovny...Doporučuji.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Čtení , které prostě baví...I filmové zpracování je super...

Amneris
14.01.2020 5 z 5

K Metráčkovi jsem se ráda vrátila i v dospělosti. Už jako náctileté se mi moc líbila, zejména díky tomu, že hlavní hrdinka se prostě odlišovala a tím mi byla moc sympatická. Viděla jsem i film, který je taky povedený. Že je druhý díl jsem se dozvěděla až později, ale určitě to není na škodu. Pan Rudolf napsal mnoho knih pro dospívající dívky a rozhodně se mu musí nechat, že dívčím duším rozumí.

Marla
26.12.2019 5 z 5

Po letech jsem se vrátila zase do dob svého mládí a zase jsem Jitce držela palce a zároveň, když už jsem ve věku víc než dost Jitčiných rodičů, jsem zase rozuměla jim. Problémy mládí a starosti dospělých jsou stále stejné, ať je doba jakákoliv....

Atanone
20.12.2019 4 z 5

Co je lepší? Stát v řadě stejně vypadajících, podobně oblečených, přes kopírák myslících, nebo najít někoho, kdo ocení odlišnost a originalitu? Děkuji panu Rudolfovi nejen za tuto knihu, ale za všechny jeho knížky "pro holky". Měla jsem je ráda a nemyslím si, že by nebyly aktuální.

Araiguma228
01.12.2019

Proč má tahle kniha lepší hodnocení než Kafka

helenkan
22.11.2019 5 z 5

Metráčka jsem četla,ale netušila jsem,že jsou dva díly.

Hoshi
22.11.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem se konečně vrhla na první díl Metráčka.. A... Je to příjemná oddechovka, milé, rychle ubíhající čtení.

knihovniceS
02.11.2019 4 z 5

Tak to už je dost dávno, když jsem tuto knihu četla. Líbila se mi jako všechny knihy autora

Taralcielle
27.08.2019 4 z 5

Milé čtení z pera pana Rudolfa, pobaví, člověk se usmívá, ani neví proč. Hezký dívčí románek, v dospělém věku si myslím, že je to příjemná oddechovka.

Magdalena5
12.08.2019 5 z 5

mnohokrát čtená pubertální kniha a vždy se ráda podívám na filmového Lubomíra Lipského a Mílu Myslíkovu