Metráček aneb Nemožně tlustá holka

Metráček aneb Nemožně tlustá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204433/bmid_metracek-PYn-204433.jpg 4 276 71

Metráček série

Známý dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, dívka s nadváhou a řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě.

espesita
31.10.2021 5 z 5

Skvělá oddechová četba s vyváženou dávkou humoru :)

k_veri
27.05.2021

Ačkoliv někdo by řekl že tato knížka je stará a nezajímavá tak mě celkem překvapila! :) Fajn se četla a celkově byla super.

MilackovaN
01.04.2021 3 z 5

Knihu jsem měla číst v rámci povinné četby na vysoké škole. Přečteno celkem rychle, na knize mě bavilo, že je zasazena do sportovního prostředí. Už to ale asi není kniha, kterou bych dala do ruky dnešním puberťačkám, ačkoliv obezita, je čím dál více aktuální a kvůli porovnávání dnešních holek s holkami, co se vystavují na sociálních sítích, mohou vznikat přesně tyto situace plné pocitů méněcennosti a nespokojenosti se svým tělem.

boxas
12.02.2021 5 z 5

Kniha mého mládí...úplně jsem se v Jitce viděla. :-)

zbožňuju_knihy
23.01.2021 5 z 5

Velká vzpomínka na tlustou holku, co hraje dobře vybíjenou a i když je ze sebe nešťastná, lásku nakonec najde a tím se spraví vše :-).

martineden
14.01.2021 5 z 5

Těžká nostalgie. Líbí se mi ten pokus o (sebe)ironii, kterou hlavní postavy románů Stanislava Rudolfa mají.

Kontryhelka
13.01.2021 5 z 5

Prima kniha. V době svého dospívání jsem se cítila stejně jako hlavní hrdinka, měla její váhu a já navíc byla líná a nesportovní. Hodně jsem se s knihou ztotožnila a byla ráda, že v tom nejsem sama. Sice starší kniha, ale já se ráda vracím do dětských a pubertálních let, takže za mně určitě top.

Grynče
28.12.2020

Návrat do dívčích let.

marcela8908
26.12.2020 5 z 5

Tak tohle byl návrat, ale pořád krásné čtení. Jen kdybych mohla vrhnout tou koulí nebo alespoň tím míčem. Dát někomu pořádnou pecku......

PPardinio
02.12.2020 4 z 5

Příběh Jitky Pažoutové jsem znal z dětství z filmového provedení. Ke knížce jsem se dostal vlastně jen díky ČV a nebyla to špatná volba. Celý příběh byl hezky napsaný, Jitka byla fajn a její rodiče také. Navíc mám rád sportovní tématiku. Myslím si, že by mohl být Metráček stále zajímavý i pro současnou mládež, i-když některé Jitčino chování na dnešní dobu již moc nepasuje. Pro mě fajn oddechovka.

Vidlička
18.11.2020 5 z 5

Kniha mý puberty - a jak se ukázalo, tak celýho života... Ale budiž útěchou, že i nás, co máme problémy s dimenzemi, občas trefí láska.

stju
28.10.2020 4 z 5

Ráda jsem se vrátila k příběhu Jitky, kterou jako mnozí, znám z televize, kdy jsem byla přibližně v jejím věku. Takže i dnes jsem jí fandila při statečném "boji" s mindráky, se starostmi s láskou i dalšími holčičími problémy. Za mne tedy pohodový, nostalgický návrat ke známému příběhu a dodatečně i pozitivní hodnocení těm, kteří nás s Jitkou a jejím osudem seznámili v televizi. Povedlo se Stanislavu Rudolfovi, ale i jim, což není vždy pravidlem.

Monike
25.10.2020 5 z 5

Za me pecka. Cetla jsem v mladi a diky CV jsem se k ni vratila. Parada.

Sammy
29.09.2020 5 z 5

Na teto knize jsem vyrostla :)

Pája699
17.09.2020 5 z 5

Film je film, ale kniha je prostě kniha :-) Miluju tehle příběh o Jitce, ke kterému se ráda vracím. Jitka která má neskutečnou páru a její šlupy bych ve vybíjené chytat nechtěla :-) Hlášky mám si myslím vyryté do paměti napořád.

Placi
10.07.2020 4 z 5

“Když nastoupí Metráček, dostanete na fráček!”

Jeden z oblíbených filmů mého dětství. Vždy jsme na to s mamkou rádi koukali. Mám rád atmosféru toho příběhu. Jitka, která o sobě říká, že je nemožně tlustá, se stane místní sportovní “hvězdou” a talentem. Knihu jsem si prostě musel s nostalgií přečíst.

boeink
12.05.2020 5 z 5

Rudolf...to byla modla mého mládí. Nedočkavě jsem vyhlížela každou novou knihu, v knihovně jsem nejdřív hledala pod písmenem R. Metráček nebyl výjimkou.

Ira13
15.04.2020 5 z 5

Narazila jsem na knihu náhodou v antikvariátu. Viděla jsem film, tak proč si ji nepřečíst. Příběh sympatické holky mě vrátil do mého dětství a do doby, kdy se žilo tak nějak víc v klidu

Prim
14.04.2020 5 z 5

Venku řádí koronavir a tak probírám staré fotky a knihy. Tenhle příběh mám moc ráda, tak proč si nepřipomenout dobu kdy se vytápělo uhlím a místo seznamování na netu se posílali vzkazy v lahvích ;)

niki-chan
02.01.2020 5 z 5

Velmi pěkné počtení o dívčích problémech, vyvolává nostalgii. Super je knížka i filmové zpracování.