Metráček aneb Nemožně tlustá holka

Metráček aneb Nemožně tlustá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204433/bmid_metracek-PYn-204433.jpg 4 276 71

Metráček série

Známý dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, dívka s nadváhou a řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě.

georginaa
04.06.2023 5 z 5

Pokračování Jitky a její trampoty v dospívání. Příjemný dívčí román, který jsem hltala jako holka a i po tolika letech si ho ráda přečtu s úsměvem. Stanislav Rudolf byl mým oblíbeným spisovatelem a mám skoro všechny dívčí romány schovány.

Jenny46
24.04.2023 5 z 5

Čtenářská výzva č. 8 knihu jsem dostala v pubertě několikrát jsem četla a viděla film ...
I po tolika letech aktuální téma a zábavná kniha. Nevím nikdy mi nepřipadlo, že by Jitka byla nemožně tlustá.
Nadčasový dívčí román, dobré hlášky.

Knihotyna
16.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha Metráček aneb nemožně tlustá holka je příběh dospívající dívky Jitky, který nás seznámí s klasickými problémy dospívání - kamarádi, záliby, platonická láska, ale i láska pravá :). Vše je navíc zasazeno do kontextu toho, že Jitka má nějaké to kilo navíc a snaží se prosadit ve vybíjené, aby dokázala, že na něco má! Jenže to by na ni na turnaji nesměl jeden kluk zařvat - Metráček! A přesto právě tento kluk dá Jitčině životě jiný směr :).
Osobně mám moc ráda filmové zpracování a to knižní mě nezklamalo! :) Kniha, kterou jsem četla já je z roku 1974, problémy, které řeší Jitka jsou však aktuální i v roce 2023! :)

MatBla
13.03.2023 5 z 5

Během dospívání jsem viděla film, teď po letech jsem si díky čtenářské výzvě přečetla knihu - a fakt se mi kniha líbila víc. Bavily mě dialogy mezi Jitkou a jejím bráchou.
Oproti filmu je knížka podstatně delší a zajímavější. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Filomena1961
05.02.2023 5 z 5

V období dospívání jsem četla Metráčka a prožívala jsem s Jitkou, hlavní hrdinkou příběhu, toto citlivé období. U Jitky jsem ocenila, že i když se obtížně vyrovnávala se svou tloušťkou, nemotorností i posměšky spolužáků, dokázala svůj hendikep změnit ve sportu ve výhodu /vrh koulí /.
Byla mi moc sympatická a udělalo mi radost, že si Jitka v životě své místo našla. Stanislav Rudolf byl znalcem lidské ontogeneze a navíc musel mít velkou míru empatie. Doporučuji k přečtení.

heavy66
29.01.2023 5 z 5

Vtipný a čtivý román o dívce, která svůj handicap a komplexy dokázala proměnit ve výhodu. Bible všech loserů a ostatních třídních ztroskotanců. Moje oblíbená kniha a nostalgická vzpomínka na filmové zpracování s Lubomírem Lipským, Ladislavem Mrkvičkou nebo Vítězslavem Jandákem.

ddkk
15.01.2023 5 z 5

Moc hezký příběh, který nic neztrácí s dobou. Naopak, je stále stejně zábavný a pořád dokáže nakopnout dívky (i kluky) s nějakým tím domnělým (i skutečným) nedostatkem. V době, kdy Rudolf Metráčka psal, nebylo moc možností, jak s komplexy méněcennosti bojovat. Moc se o tom nemluvilo, psychologové pro takové případy nijak zvlášť nefungovali a hlavně (pozor, mládeži!) nebyl internet, považte!

Doporučuji a dávám plný počet. A mimochodem, Jitka zas tak nemožně tlustá nebyla...

jiri77
07.01.2023 5 z 5

Tak jsem si knihu konečně přečetl a to hlavně díky čtenářské výzvě. Musím souhlasit s komentáři ,že je kniha opravdu skvělá, nečekal jsem,že mě to bude tak bavit a to jsem film viděl nesčetněkrát.

Luigi1
05.01.2023 5 z 5

Kniha je kniha film je film,zaujajo mě pojetí dospívání

cornetka
17.09.2022 5 z 5

Knihu si půjčila dcera, ale nakonec jsem ji přečetla já. Pro mě je nadčasová, protože obsahují myšlenky platné i v této době. Čtení jsem si užila a některé hlášky mě i pobavily.

Květi62
12.07.2022 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství, kterou jsem si znovu ráda přečetla. Škoda jen, že Stanislav Rudolf již žádnou knížku nenapíše.

Jaehyun
06.06.2022 5 z 5

Tak dlouho mě mamka přemlouvala abych si tu knížku přečetla, až se ji to po tolika letech přeci jen podařilo! :D Metráček byl super a po přečtení uz chápu, proč je to jedna z mamčiných oblíbených knih!

Lucissia
19.04.2022 5 z 5

Tak jsem si ji zopakovala, jednu z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. A parádně zfilmovanou. Zase jsem při čtení viděla paní Růžičkovou, pana Mrkvičku, Lipského, Jandáka a všechny ostatní včetně Metráčka. :-) Určitě má na tom nemalý úspěch fakt, že je film natočený v mém městě, tak jak si ho pamatuji z dětství.
A i když nepočítám, že synátoři si knihu taky jednou přečtou, já si ji s chutí dám znovu. :-)

anet0004
03.04.2022

Tato kniha je o dívce jménem Jitka Pažoutová, která je žákyní základní školy. Je hodná, milá, ale má pár kilo navíc. Je zamilovaná do kamaráda Petra, ale ten je zamilovaný do spolužačky Niny. Jitka Nině závidí postavu. Ve sklepě začala Jitka trénovat vybíjenou, aby ukázala v hodině tělocviku, co v ní je. Když se konal turnaj ve vybíjené, tak tělocvikář vybral Jitku do týmu. Honza, což je kluk, který na Jitku křiknul, že je Metráček, se jí po turnaji přišel omluvit, protože změnil názor, když viděl co Jitka dokázala. Díky Jitce vyhráli turnaj a Honza ji něco nabídl. Co to bylo, a jestli to Jitka přijmula se dočtete sami.
Kniha mi přišla zajímavá, docela dobře četla a doporučuji.

jarkaska
30.03.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih Stanislava Rudolfa, kterou jsem četla. Knihu mám už rozlepenou, ale co bych chtěla, když vyšla před 50ti lety.
Příběh Jitky a jejích spolužaček, prvních lásek a zklamání a vše zasazeno do sportovního prostředí. A když jsem četla knihu, snad osud tomu chtěl, že v televizi vysílali Metráčka, tak jsem koukla i na film.

Balthazar
25.02.2022 4 z 5

Tato knížka ovlivnila mé dětství, ráda jsem si ji přečetla znovu

Martina157
30.01.2022 5 z 5

Díky Čtenářské výzvě jsem se s Metráčkem vrátila do mládí, ani po 40-ti letech neubrala na kráse

trynitrix
17.01.2022 4 z 5

Mám ráda film tak jsem si přečetla i knížku .
Tak jsem zvědavá na druhý díl když už jsem u toho.

Aleh
02.01.2022 4 z 5

Klasika, která nestárne. Téma, které je věčné. A křehká doba dospívání k tomu. Hlavní hrdinka Jitka Pažoutová je v tom až po uši. Tak jen aby to zvládla se ctí. Kniha o hledání smyslu života, o sebevědomí, o uvědomování si sebe sama, hledání svého místa v životě, o dospívání, o lásce, o lidech, které máme kolem sebe, o zradě. Na jednoho člověka je toho až dost. Snad jen je možné dodat, že v tom nebyla a není sama. Historie se opakuje. Proto i dnes mají romány Stanislava Rudolfa co říct i dnešní generaci dívek (a nejen jim).

n.ezn.amy
27.11.2021 5 z 5

Jitka Pažoutová je dívka, která se trápí svou nadváhou, snahou o zhubnutí, prosazení se v životě a seznámení se nějakým chlapcem. Až když zjistí jak své nedostatky změnit v přednosti, uplatnění se ve vybíjené a poté ve vrhu koulí. Jenže dospívání je těžké, hlavně v tomto věku je život sinusoida, kdy láska je hodně křehká. Tuhle knihu jsem četl několikrát a vždy moc moc bavila, Stanislav Rudolf rozuměl mladým lidem.