Metráček aneb Nemožně tlustá holka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Známý dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, dívka s nadváhou a řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204433/big_metracek-PYn-204433.jpg 4.4205
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Metráček aneb Nemožně tlustá holka

Jenny46
24. dubna

Čtenářská výzva č. 8 knihu jsem dostala v pubertě několikrát jsem četla a viděla film ...
I po tolika letech aktuální téma a zábavná kniha. Nevím nikdy mi nepřipadlo, že by Jitka byla nemožně tlustá.
Nadčasový dívčí román, dobré hlášky.

Knihotyna
16. dubna

(+ SPOILER) Kniha Metráček aneb nemožně tlustá holka je příběh dospívající dívky Jitky, který nás seznámí s klasickými problémy dospívání - kamarádi, záliby, platonická láska, ale i láska pravá :). Vše je navíc zasazeno do kontextu toho, že Jitka má nějaké to kilo navíc a snaží se prosadit ve vybíjené, aby dokázala, že na něco má! Jenže to by na ni na turnaji nesměl jeden kluk zařvat - Metráček! A přesto právě tento kluk dá Jitčině životě jiný směr :).
Osobně mám moc ráda filmové zpracování a to knižní mě nezklamalo! :) Kniha, kterou jsem četla já je z roku 1974, problémy, které řeší Jitka jsou však aktuální i v roce 2023! :)


MatBla
13. března

Během dospívání jsem viděla film, teď po letech jsem si díky čtenářské výzvě přečetla knihu - a fakt se mi kniha líbila víc. Bavily mě dialogy mezi Jitkou a jejím bráchou.
Oproti filmu je knížka podstatně delší a zajímavější. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Filomena1961
05. února

V období dospívání jsem četla Metráčka a prožívala jsem s Jitkou, hlavní hrdinkou příběhu, toto citlivé období. U Jitky jsem ocenila, že i když se obtížně vyrovnávala se svou tloušťkou, nemotorností i posměšky spolužáků, dokázala svůj hendikep změnit ve sportu ve výhodu /vrh koulí /.
Byla mi moc sympatická a udělalo mi radost, že si Jitka v životě své místo našla. Stanislav Rudolf byl znalcem lidské ontogeneze a navíc musel mít velkou míru empatie. Doporučuji k přečtení.

heavy66
29. ledna

Vtipný a čtivý román o dívce, která svůj handicap a komplexy dokázala proměnit ve výhodu. Bible všech loserů a ostatních třídních ztroskotanců. Moje oblíbená kniha a nostalgická vzpomínka na filmové zpracování s Lubomírem Lipským, Ladislavem Mrkvičkou nebo Vítězslavem Jandákem.

ddkk
15. ledna

Moc hezký příběh, který nic neztrácí s dobou. Naopak, je stále stejně zábavný a pořád dokáže nakopnout dívky (i kluky) s nějakým tím domnělým (i skutečným) nedostatkem. V době, kdy Rudolf Metráčka psal, nebylo moc možností, jak s komplexy méněcennosti bojovat. Moc se o tom nemluvilo, psychologové pro takové případy nijak zvlášť nefungovali a hlavně (pozor, mládeži!) nebyl internet, považte!

Doporučuji a dávám plný počet. A mimochodem, Jitka zas tak nemožně tlustá nebyla...

jiri77
07. ledna

Tak jsem si knihu konečně přečetl a to hlavně díky čtenářské výzvě. Musím souhlasit s komentáři ,že je kniha opravdu skvělá, nečekal jsem,že mě to bude tak bavit a to jsem film viděl nesčetněkrát.

Luigi1
05. ledna

Kniha je kniha film je film,zaujajo mě pojetí dospívání

1