Metráček aneb Nemožně tlustá holka

Známý dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, dívka s nadváhou a řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204433/big_metracek-PYn-204433.jpg 4.5132

Kniha Metráček aneb Nemožně tlustá holka

trynitrix

Mám ráda film tak jsem si přečetla i knížku .
Tak jsem zvědavá na druhý díl když už jsem u toho.

Aleh

Klasika, která nestárne. Téma, které je věčné. A křehká doba dospívání k tomu. Hlavní hrdinka Jitka Pažoutová je v tom až po uši. Tak jen aby to zvládla se ctí. Kniha o hledání smyslu života, o sebevědomí, o uvědomování si sebe sama, hledání svého místa v životě, o dospívání, o lásce, o lidech, které máme kolem sebe, o zradě. Na jednoho člověka je toho až dost. Snad jen je možné dodat, že v tom nebyla a není sama. Historie se opakuje. Proto i dnes mají romány Stanislava Rudolfa co říct i dnešní generaci dívek (a nejen jim).

n.ezn.amy
27.11.2021

Jitka Pažoutová je dívka, která se trápí svou nadváhou, snahou o zhubnutí, prosazení se v životě a seznámení se nějakým chlapcem. Až když zjistí jak své nedostatky změnit v přednosti, uplatnění se ve vybíjené a poté ve vrhu koulí. Jenže dospívání je těžké, hlavně v tomto věku je život sinusoida, kdy láska je hodně křehká. Tuhle knihu jsem četl několikrát a vždy moc moc bavila, Stanislav Rudolf rozuměl mladým lidem.

espesita
31.10.2021

Skvělá oddechová četba s vyváženou dávkou humoru :)

k_veri
27.05.2021

Ačkoliv někdo by řekl že tato knížka je stará a nezajímavá tak mě celkem překvapila! :) Fajn se četla a celkově byla super.

MilackovaN
01.04.2021

Knihu jsem měla číst v rámci povinné četby na vysoké škole. Přečteno celkem rychle, na knize mě bavilo, že je zasazena do sportovního prostředí. Už to ale asi není kniha, kterou bych dala do ruky dnešním puberťačkám, ačkoliv obezita, je čím dál více aktuální a kvůli porovnávání dnešních holek s holkami, co se vystavují na sociálních sítích, mohou vznikat přesně tyto situace plné pocitů méněcennosti a nespokojenosti se svým tělem.

boxas
12.02.2021

Kniha mého mládí...úplně jsem se v Jitce viděla. :-)

zbožňuju_knihy
23.01.2021

Velká vzpomínka na tlustou holku, co hraje dobře vybíjenou a i když je ze sebe nešťastná, lásku nakonec najde a tím se spraví vše :-).