Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta

Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236940/bmid_metoda-montessori-a-jak-ji-ucit-dom-236940.jpg 4 12 4

Světově uznávaná metoda vzdělávání založená na porozumění dítěti je nyní dostupná také všem rodičům. Autorka se věnuje jejímu uplatnění v předškolním věku a nabízí praktická cvičení v oblastech běžného života, senzoriky, čtení, psaní a aritmetiky včetně návodu na výrobu pomůcek. Kniha je pro čtenáře neocenitelnou inspirací na cestě k rozvoji předškolních dětí. Předmluva: Lee Havis... celý text

Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Pragma

Teaching Montessori in the Home: Pre-School Years , 1968

posterez
31.12.2021

(SPOILER) V podstatě jde o to, že se nemáte děti bát pustit ke všedním činnostem, i když je dělají špatně a pro vás neefektivně. Dále návod, jak nejlépe připravit prostředí doma, aby se dítě neustále něčím učilo a nebylo na Vás 100% závislé. Montessori usilovala vždy o sebevědomé, vyrovnané a soběstačné děti, které jsou kolektivní. V knize najdete mnoho aktivit, které vás podpoří v onom zapojování dítěte a pak základy učení se orientovat ve světě a osvojení si psaní, čtení a počty. Pro mě prima kniha i v tom, že ukazuje, jak si montessori pomůcky vyrobit bez toho, aniž byste utratili zbytečně majlant ve specializovaných prodejnách - jako já kdysi :-/ :D. Prostě fajn praktická kniha pro rodiče, kteří chtějí být dobrým průvodcem a né jen autoritou anebo člověkem, co to nechá na škole.

claudiavas89
13.11.2021 4 z 5

Kniha je od 2 let

bibi.r
22.02.2016 4 z 5

Zajímavá a návodná.
Vrátím se k ní až budu mít malého prcka :).

zuzi1162
22.01.2016 4 z 5

Přehled všeho, co můžete s dětmi předškolního věku trénovat doma - jde o znalosti, se kterými by měly příjít do školy, ale ke kterým díky naší čím dál vyspělejším domácnostem ani nepřijdou :). Docela vás to inspiruje, že i na drobnostech záleží.

pedagogika péče o děti vývoj a výchova dětí Montessori (pedagogika)

2013  83%Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta
1999  50%Metoda Montessori a jak ji učit doma - Školní léta