Metoda 15/33

Metoda 15/33 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/mid_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3 385 130

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Method 15/33 , 2015

monci6485
03.05.2019 2 z 5

Jako by to někdo vyplodil z google překladače.. Jinak by to nebylo špatné čtení.

Monni
04.04.2019 2 z 5

No teda nevím, nevím. Kniha je plná pro mě zbytečností. Myslím si, že nápad na téma super, ale zpracování hrozné. Pokud bych vyškrtala pro mě zbytečnosti a nedůležité okecávání, tak by kniha byla polovoční. Bohužel, ale je to tak. Četlo se mi to hrozně pomalu. Ke konci už to se mi to četlo rychleji (možná proto, že už chybělo pár stran do konce a já se nemohla dočkat až to dočtu :D ).

Asi neznám nikoho kdo by se v 16-ti letech choval tak geniáně. Určitě by se každá matka snažila zachránit sebe i své dítě. Neřkám, že někdo tak geniální neexistuje, jen nikoho takového neznám. Každopádně nápady na přežití a inspirace dobrá.

Nejsimpatičtější mi asi byla postava agenta Liu a kapitoly s ním, mě bavily asi víc. Hlavní hrdinka byla prostě ,,geniální" tak, až mi to neustálé opakování její geniality lezlo na nervy.

Podle propagace jsem od knihy čekala rozhodně víc. Jak jsem psala nápad a téma určitě mělo potenciál, ale bohužel zpracování to pohřbilo. Dávám 2,5 *

OFKitsune
28.03.2019

Knihu jsem si koupila díky chytlavému popisu a reklamě. A vzpomněla jsem si, proč si nekupuji knihy, které jsou přespříliš medializované. Kniha mě zklamala. V mnoha ohledech hlavní hrdinka jednala tak, jak bych jednala já. Příběh jsem přečetla sice rychle, ale nedoporučovala bych nikomu, aby čtením tohoto promarnil čas, jež mohl využít ke čtení daleko lepších knížek

Miluska2810
26.03.2019 4 z 5

Suhlasim, ze namet bol vyborny a prave preto som sa rozhodla ju precitat. Nebola som sklamana ale zase nie uplne nadsena.

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Bohužel očekávání byla velká a nakonec to pro mě osobně bestseller nebyl. Nápad byl rozhodně skvělý, právě námět na tuto knihu mě přemluvil, abych si jí přečetla. Spíš mě zaujala druhá část knihy než ta první. Každopádně je tam pár zajímavých a čtivých momentů a pro mladší čtenáře to rozhodně může být zajímavé.

Devil-Ivet
24.03.2019 3 z 5

Začátek knihy byl trochu zmatený, ale rychle jsem se začetla a větší polovina mě bavila. Bohužel to bylo moc rychle ukončené a rozvleklé. Končený závěr, kdy mluví o synovy, byl zbytečný. Zkazilo to celkový dojem na knihu. Přesto se mi líbilo psychologické pojetí a chladné jednání hlavní hrdinky.

Lukana82
28.02.2019 1 z 5

mě to vůbec nebavilo, odložila jsem a asi se k tomu nevrátím.

Ajuszka
27.02.2019 3 z 5

Neurazí,nenadchne.. Některé pasáže jsem vyloženě přeskakovala.. Od této autorky,už asi nic dalšího číst nemusím.

nik077
30.01.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila...hlavní hrdinka to měla dobře připravené.....jo za mě Ano

Irsaf
26.01.2019 4 z 5

Kniha me bavila.

Pajulma
23.01.2019 2 z 5

První půlka knihy mě vůbec nebavila, zbytek jsem dočetla najednou, abych to měla už za sebou. Jsem ráda,že se jednalo pouze o půjčenou knihu a nebude v mé knihovně. Některé pasáže jsou opravdu přehnané a nereálné. Poslední kapitola úplně zbytečná a bylo to zbytečně prodlužované.
Když začala být nějaká kapitola zajímavá, tak byl hned skok v další kapitole k něčemu nezajímavému. Určitě bych knihu dál nedoporučila.

ZlýJabko
10.01.2019 4 z 5

Pár podobně "postižených" jedinců znám a nedělalo mi nijak velké problémy milostslečnu pochopit. Trochu mi vadila místy až skutečně nejapná opominutí zcela očividných faktorů zásadně kolidujících s jejím Plánem, ale což, pupík dělá svoje, vidím to na manželce. Nečekal jsem žádné geniální dílo a ani jsem jej nedostal, avšak jako příjemná odsýpající detektivka je tahle kniha fajn. Jednohubka do autobusu, vlaku nebo letadla.

Allla9
07.01.2019 4 z 5

Líbilo se mi, jak autorka dokáže popsat pocity a způsob uvažování Lisy.

Alena_S
08.11.2018 4 z 5

Jaká sociopatka, byla to sympaťanda! Forma možná nebyla úplně zázrak, ale líbil se mi konec, klidně by z toho mohlo být i pár pokračování ;-)
Vidím tu stížnosti na přehnanost děje, ale víte, jak by thriller s touhle zápletkou vypadal reálný? Jeden dlouhý soupis obětí od začátku pachatelovy "kariéry" až do jeho odchodu na nerušený odpočinek. Buďme rádi, že jde jen o přehnaný román.

micha-ella
18.10.2018 3 z 5

Nic moc. Hlavní postava s geniální pamětí, se svými plány, seznamy položek, měřením, výpočty, vypínáním a zapínáním emocí atd. byla něco jako těhotný robot.
Všechno krajně nepravděpodobné.

NADEI
12.10.2018 3 z 5

Ne, že by to byl nějaký velký trhák, ale moje zvědavost , jak to všechno dopadne byla větší, takže jsem s klidem dočetla. Nakonec celkem dobré 3 hvězdičky.

sarkaditt
03.08.2018 3 z 5

Za mě průměr. Některé části zajímavé, resp.jen ty s unesenou. Sáhodlouhé popisky míst, kde zrovna děj probíhal, byly nudné a zbytečné, nebavilo mě to natolik, že jsem to vždy jen proletla očima a to já normálně nedělám. Konec knizky úplně zbytečný, utahany a pribehu nic nedal.
Jsem ráda, že jsem knihu měla pujcenou z knihovny, koupě bych asi litovala.

Barush64
29.07.2018 1 z 5

Kolem této knihy jsem v knihkupectví dlouho chodila a myslela si, jakou chybu nedělám, když ji ještě nemám doma. Bohužel, kniha je spíš podprůměrná. Děj se v podstatě odehrává jen v první polovině knihy, pak už je to jen protahovaná agonie. 1/5

Plaknel
30.06.2018 4 z 5

Super kniha. Moc hezky se četla

Eulenleiterin
26.06.2018 4 z 5

Asi chapu, proc se knize nedostalo az tak dobreho hodnoceni. Presto jsem si ze zacatku myslela, ze je tema jednoduse kontroverzni a neni salkem caje pro kazdeho. Pravdou spise je, ze celek opravdu neni nic extra. Prumerna kniha se zajimavym nametem, ktera nezanecha hlubsi dojem. Pribeh pusobil nerealne se svym premrstenym mnozstvim nahod hrajicich ve prospech obeti ci vysetrovatelu, nasledne ospravedlnovani techto benefitu me pouze otravovalo. Cetlo se to vsak dobre a nektere casti byly zajimave. Budu delat, ze posledni trapna lacina kapitola zde vubec nebyla. Oddechovka s naznakem psychologie pro mene narocne cterare thrilleru. Spinac by se mi btw hodil.