Metamor(d)fóza

Metamor(d)fóza https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166283/metamor-d-foza-166283.jpg 4 4 3

Čtenáři už vědí, že můj život rozhodně není nudný. Většina věcí se mi stává tak nějak mimovolně a vybírám si je patrně za zbytek celé populace. Asi karma nebo co. Na regresní terapii jsem byla vždycky hodně zvědavá, ale bojím se zjištění, že místo Kleopatry nebo Marie Curie-Sklodowské budu mít hluboký zářez třeba u Stalina, Charlese Mansona nebo Adolfa Hitlera. K příběhu Metamor(d)fóza jsem si ale dopomohla sama. Tak urputně jsem se snažila zbavit jednoho neestetického doplňku svého těla, že jsem se dobrovolně rozhodla pro plastickou operaci s představou, že to bude hračka. Záležitost tak na hodinku. Jenomže skutečnost byla maličko jiná. Z člověka jsem se postupně stala velrybou, hrochem, ropuchou při námluvách i zoufalcem v posledním tažení. S konečným výsledkem... Ale to si už přečtěte sami. To, co se zdá nejméně uvěřitelné, bývá paradoxně někdy úplně reálné. A tak i když přiznávám, že v mých příbězích je spousta věcí nadsazených, u výletu do Španělska popisuje každé slovo holou skutečnost. Vážně. Ani kapka nadsázky. Jen většina toho humoru byla dodána až ve chvíli, kdy jsme se živé a relativně zdravé vrátily na domácí hřiště. Uf. V příběhu Corrrida! Corrrida! se dozvíte, co všechno se může stát, když si jen tak lehkomyslně vyrazíte na dovolenou za někým, koho vlastně vůbec neznáte. A moc se mi nesmějte, jo?... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Tribun EU

archivářka115
15.06.2021 4 z 5

Miniknížka s vtipnými povídkami, která se hezky a rychle přečte.

Zorka
12.10.2013 4 z 5

Sice jednoduše stavěné příběhy, nicméně knížka se mi líbila. Obsahuje dvě povídky, z níž jedna popisuje zkušenost s plastickou operací - liposukcí podbradku, a druhá líčí pobyt ve Španělsku u internetové "kamarádky". Autorčin smysl pro humor i umění nadsázky (nevěřím, že příběh Corrida, corrida nadsazen nebyl), je mi velice blízký. Pobavila jsem se, malinko zamyslela, a to byl zřejmě smysl celého příběhu. Žádné skryté významy v něm hledat nemusíte. Odpočinková četba.

evafort
25.06.2013 3 z 5

Ze začátku jsem se docela i zasmála, ale celé mi to připadá hodně přehnané. Přečíst se dá, čte se celkem hezky - za jeden večer, ale další její knížky asi vyhledávat nebudu,

Část díla

Mája Štěrbová