Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2481 243

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

animovanej medv
animovanej medv
20.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mě bavil moc. Konečně mě přestaly štvát hlavní 3 postavy a mohla jsem se soustředit na děj.
Za mě byly některé zápletky dost průhledné. Tak například:
Spoiler:
Hned mi bylo jasné, že je Sebastian bratr Clary. Bylo mi taky jasné, že Jace není bratr Clary, ale taky jsem nutno dodat nevěděla, kdo vlastně je.

Tato kniha je krásně ukončená a kdybychom chtěli nečíst dál, tak budeme mít klidné spaní, ačkoli malé háčky do dalších dílů tam byly.

Já si to asi něčím proložím, protože jsem tyhle první 3 přečetla dost rychle po sobě, ale k sérii se určitě vrátím.

MollyCornelia
MollyCornelia
30.07.2023 4 z 5

4*/5*
Upřímně nevím proč, ale četla jsem tu knihu po chvilkách 4 měsíce. Ano, měla jsem rozečtenou kupu dalších knih, ale nějak mě teb příběh netáhl natolik, abych se donutila Město ze skla rychle dočíst.
Ale postavy mě bavily, přestože hrdinka mi občas lezla na nervy, a miluju ten svět.
Do dalších dílů Nástrojů smrti i všech knih Cassandry se určitě pustím, ale za mě jde o nejutahanější knihu, co jsem zatím od autorky četla.
Doporučuju fanouškům lovců stínů a milovníkům fantasy cca od 13 let.

Artemis886
Artemis886
02.07.2023 5 z 5

(SPOILER) To byla paráda, tolik děje a napětí knize opravdu svědčilo. Uběhlo to celé nějak moc rychle, ani jsem se nenadála a už slavili po bitvě. Podle mě to byl jeden z nejlepších dílů (zatím).

--- spoiler---
Ani neumím říct jak jsem ráda, že Jace a Clary nejsou sourozenci. Avšak zabít Maxe a potom i Jace?! To bylo hodně na nervy a je mi líto že Max nedostal více prostoru, protože to byla pro mě jedna z nejlepších postav.

Teea
Teea
31.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl se mi rozhodně líbil více, než díl druhý.
Doufejme, že další díly budou minimálně na podobné úrovni jako tento díl.
Přes ten druhý jsem se nemohla prokousat, celkově mi trvalo než jsem se dostala do třetího dílu, který mě nadchl.

*spoiler*
Smrt Maxe v tomto díle ji však asi nedokážu odpustit.

TomTomis
TomTomis
22.05.2023 4 z 5

V rámci tohoto žánru fantasy pro mládež se kniha četla dobře. Trochu jsem měl problém navázat na předchozí díl, který jsem četl kdysi dávno. Postavy mě bavily, ale v zásadě jsem celou dobu cítil, že mi tam něco chybí. U některých postav jsem si říkal, že jim vlastně nerozumím. Někdy snad sáhnu po dalším díle. Vyplatí se?! :)

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
15.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze všech. Jako ten závěr?! Autorka mi zlomila srdce, pak ho poslepovala a pak mě dočista rozsekala. Díl plný akce i překvapivých zvratů. Dočteno symbolicky na Valentýna :). Musím říct, že to byl asi nejdelší epilog, jaký jsem kdy četla, ale to mi nevadilo. Bylo příjemné strávit s postavami o něco déle. I když na druhou stranu by stačil i kratší :)
Jsem moc zvědavá na seriál, (viděla jsem jenom první řadu zatím). Jsem zvědavá, jak se s tím poprali. A jsem ráda, že jsem si seriálem nic nevyspoilerovala. Byla jsem překvapená. Nejvíce mě dostaly poslední dvě kapitoly před epilogem. Byly napínavé, pro mě překvapivé a místy i šokující.
Kromě boje se zde vyskytují i romantické části. Co mě trošku mrzí je, že v tomto díle není tolik scén s Magnusem. Každopádně na další díly se určitě chystám a moc ráda bych si přečetla i jiné autorčiny knihy spojené se světem lovců stínů.

mnohoknih
mnohoknih
04.01.2023 4 z 5

Vydařené pokračování. Akce, reakce, posun postav, všechno v pořádku. Samozřejmě je tam detailík, který se jistě bude řešit v dalším díle. Ale to už mě nezajímá. Mě se líbí tenhle konec.

medvídě
medvídě
04.12.2022 4 z 5

Opět se mi velmi často vybavovaly scény ze seriálového zpracování. Kniha čítá skoro 500 stran, ale děj velmi rychle plyne, a i zde se mi přijde, že se toho událo nějak málo (není to výtka, jen ti to tak prostře připadne).

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

Kaila146
Kaila146
21.10.2022 4 z 5

Zatím asi nejlepší díl, těším se na další :)

E.T.007
E.T.007
30.09.2022 4 z 5

Bavilo ma to rovnako ako prvé dve časti. Nemám čo vytknúť. Len si asi na chvíľu dám pohov od Tieňolovcov. :)

zuzule787
zuzule787
25.08.2022 3 z 5

Třetí díl byl opět o trošku lepší než ten předchozí, sice trochu předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo. Ať chci nebo ne, začala jsem mít většinu postav docela ráda a musím přiznat, že i Valentýna jsem ke konci trochu litovala - asi to bude tím, že se na scéně objevil ještě větší padouch.. Prostě a jednoduše bylo to dobrý a nevím jestli se mám pustit do dalšího dílu, protože není moc otázek, které by ještě bylo třeba zodpovědět.. Ale nemám ráda nedočtené série:-)

Tánička11
Tánička11
04.08.2022 4 z 5

Zatím nejlepší kniha, některé části mě opravdu bavily. Konec byl už takový zdlouhavý, ale dalo se.

mskamila
mskamila
28.07.2022 5 z 5

Lovci stínu je úžasná série plna překvapeni. Spustí věci jsem sice věděla ze seriálu ( o Sebastiánovi atd. ) ale i tak mě spousta věci překvapila. Těším se na další pokračování

Fallenyard
Fallenyard
10.07.2022 4 z 5

Lovce stínů jsem si naprosto zamilovala, paní Clare už v předchozích knihách prokázala, jak jedinečně umí vybudovat vztahy mezi postavami, ale až když jsem se s tímto dílem ohlédla na předchozí dvě knihy, došlo mi, jak zvládla popsat i vývoj charakterů. Nesmírně cením její cit pro romantické linky - to je prostě čistá práce bez rádoby šokujících čuňáren. Nice. Dále musím vypíchnout i neodbytý a neuspěchaný závěr, jak tomu bylo i v případě trilogie Pekelných strojů. Strhávám hvězdičku jen za to, že mi určitý plot twist došel hned na začátku a pak jsem byla asi 150 stran frustrovaná, kdy to ostatní konečně odhalí :D Ale četlo se to rychle. Vynikající.

Kate3003
Kate3003
07.06.2022 5 z 5

Tentokrát jsem se neubránila hodnocení 5 ⭐️, protože tenhle díl je jedná velká akce a rozuzlení spousty věcí z předchozích knih. Objeví se nová postava (Sebastian) u které prostě nevím jestli ji víc miluji nebo nenávidím za to jaká je. Alek se konečně postaví za to co opravdu chce a Clary s Jace jsou o něco méně nesnesitelní, ale jo tak prostě je jim 15-17 jsou to puberťáci to, že nebudou úplně rozumní se prostě musí čekat. Kdo z nás v tu dobu nebyl aspoň občas na zabití? Kniha mě neuvěřitelně vtáhla už na začátku a celkově jsem ji měla za chvilku přečtenou, protože jsem se prostě nemohla dočkat toho jak to dopadne. Sice vím jakým směrem měl příběh směřovat, ale v knize si to užijete o dost více. Za mě zatím nejlepší díl série, ale čekají mě ještě tři další, takže uvidíme. Jediné co mě mrzí je, že vedlejší postavy nemají moc prostoru jako na příklad v seriálu.

georginaa
georginaa
05.05.2022 4 z 5

Tak takovou změnu jsem nečekala, myslela jsem si , že vše půjde ve stejných kolejích, zmýlila jsem se. Plno nových postav, kouzla se přiostřují, to co bylo jasné, prakticky se to otočilo v něco jiného, nikomu nesmíš věřit, tak čemu vlastně vše je??? Začíná pěkný propletenec a jsem zvědavá jak to vlastně bude pokračovat. Šupky dupky na další díl...už mi z toho hrabe. :-)

11.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Nemám ráda když lidé píší spoilery, ale teď už se vážně musím přidat.
Jestli mě něco naštvalo (možná trošku i potěšilo, ale spíše naštvalo) na tomto díle je to, že prakticky vše co nám řekla autorka už vlastně není pravda a nebo jen částečně. Chápu, že je to zamýšlené jako zápletka, ale poměrně mi to vadilo. Ať už se tedy rozhodne.
A možná to ani není úplně spoiler, ale nechci přeci jen prozrazovat a to ani částečně.

11.04.2022 3 z 5

Třetí díl pro mě byl příjemným překvapením i když má několik trhlin. Co mi opravdu vadí je vývoj psychiky hlavních postav, protože mi občas přijde, že vlastně vůbec neexistuje. Někdy jsem také předpokládala, že autorka více rozvine pocity hlavních postav, ale ve skutečnosti jede dál skoro jako by se nic nestalo. To je pro mě opravdu veliké mínus. Dále byly zklamáním některé dost průhledné zápletky.

Nyní pojďme na něco pozitivního!
Ve třetím díle se objevuje mnoho nových postav a s nimi se otevírají nové příběhy a záhady. Dále se příběh odehrává v úplně novém prostředí. Autorka píše s vtipem a v příběhu knihy nám neustále vytváří nové názory na postavy.
Nicméně musím uznat, že třetí díl se mi líbil mnohem více než první dva.

Marthas
Marthas
11.04.2022 3 z 5

Tak tento díl byl pro mne zase trochu zklamáním a návratem na startovní čáru. Připomínalo mi to doby, kdy jsem ještě žrala knihy M. Burdové a zdá se mi to, že byly krapet lepší, tehdy to byl taky mišmaš světů. Tady se mi zdálo, že je to jeden velký guláš a postavy, že se chovají jako loutky, navíc bez mozku. U prvního dílu jsem psala, že byl průhledný. Tam by to ještě mělo být omluvitelné, přeci jen je to prvotina autorky, ale tady už byl díl třetí. A přesto, že tam byly prvky, které mne dokázali překvapit, tak tam taky byla spousta vodítek, která by se dala lépe zamaskovat a příběh by pak byl na vyšší level.
Přesto se, co píšu, se ale chystám v sérii pokračovat, i když konec byl takový polouzavřený. Přeci jen se mi nedostává čtivo a slyšela jsem, že tahle "telenovela" bude ještě hodně dlouhá a když už jsem se do ní pustila, tak se "dodívám". Navíc, co tomu nescházelo je vtip. Ty já ráda. I když jsem se už bála, že J. po returnu přešel vtip a koho ne. A autorčiny počiny bez hláškujících postav, to by se snad ani nedalo číst. Fakt kruťárna ale na hranicích v Polsku skončil Harry. Nevím, proč? Tady dle mého bylo rouhání více. Takže bych to nedoporučovala věřícím:D Leda tak těm, co věří, že ze salátu se dá ještě udělat zase kniha.