Město ze skla

Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.61714

Nástroje smrti (3.)

City of Glass (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

petrulka

Velmi vzestupná tendence, každý díl je lepší a lepší, promyšlenější zápletky.

Nikkiproch

Tahle sága se zlepšuje s každým dílem. Neskutečně napínavý vývoj příběhu, hltala jsem každé slovo.

Laughtubbe

Jak já tu sérii miluju. Tak nádherný příběh obohacený nádhernou obálkou.

dancav28

Kniha mě uchvátila stejně jako předchozí díly. Autorčin styl psaní se mi moc líbí. Zatím nejlepší díl co jsem četla. Děj je napínavý a u knihy se určitě nenudíte, hned jdu na další díl :)

andrejci

Tohle byl zatím nejlepší díl. Plný akce. Od začátku jsem byla do toho příběhu vtažena. Jocelyn příběh byl suprový. Konec byl boží a zároveň nečekaný. Kdybych mohla dát vice jak 5 hvězdiček tak je okamžitě dám. Jestli i ostatní díly budou taky takové tak nemám do týdne co číst.

girdi

Super gradace, dlouho očekávaná rozuzlení i další zápletky. Líbí se mi, že autorka se nebojí některé linky ukončit a jiné vyostřit. Třetí díl byl plný napětí a jednotlivé postavy dozrávají jako víno, takže ačkoliv mi stále úplně nepřirostly k srdci, už jsou to staří a dobří známí. Rozhodně nezbývá než souhlasit s většinou a označit tento díl za zatím nejlepší. Jsem dost zvědavá, co si pro nás autorka nachystala na příště, protože tento díl působil vyloženě jako vyvrcholení trilogie.

HermionaKnihom

Spoilery!!!
Prozatím nejlepší díl série. Skoro celou dobu jsme byli v Idrisu, což bylo super. Ani na chvíli jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Pořád nějaká akce. Super. Věděla, jak to s Clace (Clary+Jace) je, ale i přesto jsem si momenty mezi nimi nějak tak nepříjemně užívala (mnohem lepší scény než v Městě z popela). Dočkali jsme se Malec a i trochu Sizzy.

Taky se mi hodně líbilo, že tato kniha dala větší možnost pro rozvíjení vzthů mezi Jacem+Simonem, Izzy+Clary, Alecem+Jacem, Alecem+Clary a obecně mezi ,,hlavními" Lovci stínů a Simonem. Slovní přestřelky a momenty mezi Simonem a Jacem byly snad mé nejoblíbenější.

Sebastian byl super a Amatis jsem si taky oblíbila. Těším se na vývoj Jocelyn (mimochodem ta napjatá scéna mezi Clary a Jocelyn, jak jí Clary vyčítá, že nic nevěděla, byla výborná) a vztahu Jocelyn+Luke.

Na další díly se těším, protože se po 2 knihách ,,incestu" těším na normální Clace vztah, stejně tak na více prostoru pro Malec a Sizzy.

InaSeLoki

Po třetí a rozhodně ne naposled sděluji světu, že jsem to přelouskala jedním dechem a v jednom místě i bez dechu, ale ve stavu života ohrožujícího jsem se vážně neocitla. Jednoduše se mi kniha hezky četla a já chtěla vědět, co z toho vyleze (v detailech, protože jsem si trošku přečetla spoiler).

Varování, mám tušení, že v následujících řádcích napíšu nějaký ten spoiler.
Konečně jsme se podívali do Idrisu a poznali Město ze skla a další místa v této zemi. Tu změnu jsem si naprosto užívala.
Trošku záludná mi přišla eliminace postavy, kterou jsme poznali na konci minulého dílu, ale příběh se musí zkomplikovat...
S Clary jsem se uplně nesžila. V jednom okamžiku byla na facku a přišla mi trošku dětinská, ale nadruhou stranu je toho hodně nového a odehrávající se v krátkém časovém období. Vypadá to, že ji nemám ráda, ale mám. Ono to jenom chce poznat postavu blíže v dalších knihách. A jako plus u ní beru, že má ráda mangu...
Simona jsem si oblíbila až v tomto dílu, protože zde dostal více prostoru ukázat, že to není jen kluk, co se zamiloval do své nejlepší kamarádky. Mimochodem se mi líbí jeho geekovské komentáře a slovní přestřelky mezi ním a Jacem.
Také jsem si zde oblíbila Aleca, který umí překvapit, když to zrovna nečekáte (u mě to aspoň platí). Myslím, tu scénu plnou nebezpečí a on se zeptá, proč mu nezavolal zpátky, nebo tu, která končí Mainou otázkou - „A tohle taky musíme všichni?“
I Izzy jsem si oblíbila.
Zjistili jsme, že Valentýn je horkým kandidátem na cenu Otec roku a Lovec stínů roku 2007.
I nadále jsem ignorovala překlad - Krasomil a přidal se k němu i Močál (Ragnor Fell).

Nástroje smrti byly původně zamíšleny jako trilogie. I já původně zamýšlela, že to touto knihou zakončím. Jedním důvodem bylo, že jsem si říkala, že to stačí. A tím druhým, že jsem měla strach, že nakonci umře moje nejoblíbenější postava (již vím, jak to s ní dopadne).
Jinak mě Nástroje smrti odnaučily zlozvyku, dozvídat se spoilery, což mě ani ve snu nenapadlo, že je možné.

Závěrem knihu doporučuji. Na jednu stranu by bylo hezké, kdyby příběh takto končil, ale na tu druhou jsem ráda, že ne.

Komentář je stále ve fázi výroby.

Peťule115

zatím nejlepší kousek ze série

AnnaNešporová

Moc se mi líbila, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, nepřišlo mi to moc otevřené.

kaca3606

tento díl byl nejlepší, a mělo to jím i skončit

Julinka679

Zatím nejlepší díl. Situace se Sebastiánem byla hodně napínavá, ale bohužel jsem už po pár stránkách tušila "odkud vítr vane"... ale i tak se knížka četla sama a vůbec mě neochudila o skvělý čtenářský zážitek :-) vztah Clary - Jace je konečně vyřešen a já doufám, že další díly budou stejně skvělé :-)

sd1992

Skvělý. Tak z prvních tří dílů se mi tento díl líbil jednoznačně nejvíc... o napětí a akci nebyla ani chvíli nouze... Všechna tajemství o Jaceovi, Jocelyn i Valentýnovi mě mile překvapily... Autorka to má krásně vymyšlené a všechno dává smysl, dělá z toho opravdu jeden velký fascinující svět.. a to je fakt třeba ocenit. Více takových autorek, sérií, postav!!! :-)

juni

Tento díl ze série NS se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Bylo to úžasně napsané a děj mě zaujal. Nemohla jsem se o ní odtrhnout, pro mě zatím nejlepší díl ze série.
Doporučuji všem, co po druhém dílu váhali a samozřejmě i ostatním ; )

Rea1307

Super pokračování. Seznamujeme se tady se spoustou nových postav, příběh se nám uzavírá a konečně se podíváme do toho tajemného města.. Za mě zatím nejlepší díl.

Lucik100

Super pokračování. Skvělá rodinná zápletka s Jacem a Sebastiánem (Johnatanem).

Zabka27
21.11.2017

Tento díl mě zatím bavil ze všech nejvíce. Nechybí tomu napětí, spád ale ani překvapení, samozřejmě v podobě odhalení toho největšího "tajemství". Zakončení velmi povedené, jsem docela zvědavá co nás čeká dál.

katerina2660
15.11.2017

Super, ani další díl nezklamal. Ač nejsem vůbec věková skupina na kterou je mířeno, tak si čtení této ságy moc užívám.... v práci celý den stres a shon tak se těším večer na svět lovců, úpírů, víl... tento díl je hodně akční, spoustu zvratů a nečekaných události. Těším se na další díly.

verca65
11.11.2017

Velice překvapivé, a vzrušující děj a taky trochu zamotané.

petulka.sasanka
17.10.2017

Svět lovců stínů mě naprosto pohltil! Jsem moc zvědavá, jak se všechno rozvine dál.

Richelle
14.10.2017

Kniha mě poměrně dost zaujala. Je skvělá! Konec mě trochu překvapil.. jako by měl být úplný konec. Takové oddechové a přesto zajímavé čtení. Doporučuji :)

Weringel
18.09.2017

Úžasná knížka.

Liška37
12.09.2017

Jako třetí díl kdy zápletka vyvrcholí kniha nezklamala. Konec i děj napínavý,konečné rozuzlení dobré. Postavy jsou dobře propracované,i vztahy mezi nimi.

boucner
01.09.2017

Opět nezklamal. Opět příběh graduje a motá se. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne. Na to, že se jedná o YA literaturu, tak postavy nejsou vůbec tak ploché, jak se zdá. Jen doufám, že se nikdo nepokouší natočit další díly.

Mamosvain
25.08.2017

Představte si knihu, která vás překvapí v každé kapitole. Knihu, která vás donutí číst další stránky, i když už vás bolí hlava. Knihu, co vám vyrazí dech, jakmile ji dočtete. To přesně je Město ze Skla.
Tak tenhle díl, který na vás působí tak, že všechno dobře dopadlo vám ukáže nejtemnější kouty Stínového světa. A ukáže vám to, nejlepším způsoben psaní, který umí jedině Cassie.
Když jsem já tuhle knížku dočetl, jediné, co můžu vyčítat je to, že se mi vůbec nechce pouštět se do dalšího dílu, protože vím, že tam se zase celé to dobrodružství rozeběhne (jakoby) nanovo, a všechno se pokazí. Ale to neznamená, že se do čtění Města Padlých Andělů nechci pustit hned zítra ráno, protože tuhle sérii naprosto miluju.
VŠEM jí doporučuju - stejně jako všichni, kdo si tuto knihu už přečetli :)

vlkove
15.08.2017

Nechápu proč je série natolik oblíbená. První díl mě zatáhl do světa lovců stínů, který byl nadějně vykreslen, hlavní hrdinka byla celkem přijatelná a zápletka výjimečná a tak jsem se s očekáváním vrhla na druhý díl. Druhý díl byl naprostý propadák. Zdlouhavé čtení skoro o ničem, s hlavní hrdinkou, která jen kňourá nad Jacem a neví jak dál.
A teď jsem se dostala k poslednímu dílu původní trilogie. Nekonečné nesmyslné dialogy, naivní hlavní hrdinka a hlavně donekonečna se opakující trápení hlavní hrdinky s láskou. Unavující, nezajímavé a co jsem slyšela navazující nastavované díly, jsou ještě o stupínek níže a proto už se čtením této série pokračovat nehodlám.

renefer
31.07.2017

Hezké možné zakončení série. Kdybych nevěděla, že jsou další díly, myslela bych, že tím to končí. Padouch dostal, co si zasloužil a klaďas se dočkal své lásky. Doporučuji.

nai.ivka
26.07.2017

Clary mě sice někdy štvala, ale kdyby nebylo jejích přešlapů, tak by tam bylo méně akce :)
Škoda, že autorka tímto dílem neukončila sérii a rozplizávala ji v dalších třech knihách.

tatjana1737
05.07.2017

Musím říct, že hlavně druhá polovina knihy byl fakt hukot a musím ocenit, jak si autorka s příběhem poradila. Čtení prvního dílu - poté, co jsem přečetla Pekelné stroje - mě úplně neuchvátilo (už jen jméno hlavního padoucha...), ale postupem času se to rozjelo. Viktoriánská doba mne sice stále uchvacuje víc, ale už jsem ochotná to Clareové odpustit :-). Vychutnávala jsem si nejen příběh s jeho zvraty (i když Sebastián byl poměrně jasný, škoda jen, že jsme si ho neužili víc), ale i hlášky hlavních hrdinů, zejména Simona a Jace.

Dojem kazilo jen pár vad na kráse - v jednu chvíli záměna jména Valentýna a Magnuse (chyba překladu??), či později, že Jocelyn znala jméno anděla Ithúriela (přestože nikde dříve nebylo řečeno, že by jí ho prozradil). A osobně se nějak nemohu popasovat s trochu moc teplým vyobrazením Magnuse.

Po Magnusově a Alekově polibku:
Maia vypadala zmateně. "Tak počkat," řekla. "A tohle taky musíme všichni?"
:-) :-) :-)

Petruska200