Město ze skla

Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.61638

Nástroje smrti (3.)

City of Glass (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

kaca3606

tento díl byl nejlepší, a mělo to jím i skončit

Julinka679

Zatím nejlepší díl. Situace se Sebastiánem byla hodně napínavá, ale bohužel jsem už po pár stránkách tušila "odkud vítr vane"... ale i tak se knížka četla sama a vůbec mě neochudila o skvělý čtenářský zážitek :-) vztah Clary - Jace je konečně vyřešen a já doufám, že další díly budou stejně skvělé :-)

sd1992

Skvělý. Tak z prvních tří dílů se mi tento díl líbil jednoznačně nejvíc... o napětí a akci nebyla ani chvíli nouze... Všechna tajemství o Jaceovi, Jocelyn i Valentýnovi mě mile překvapily... Autorka to má krásně vymyšlené a všechno dává smysl, dělá z toho opravdu jeden velký fascinující svět.. a to je fakt třeba ocenit. Více takových autorek, sérií, postav!!! :-)

juni

Tento díl ze série NS se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Bylo to úžasně napsané a děj mě zaujal. Nemohla jsem se o ní odtrhnout, pro mě zatím nejlepší díl ze série.
Doporučuji všem, co po druhém dílu váhali a samozřejmě i ostatním ; )

Rea1307

Super pokračování. Seznamujeme se tady se spoustou nových postav, příběh se nám uzavírá a konečně se podíváme do toho tajemného města.. Za mě zatím nejlepší díl.

Lucik100

Super pokračování. Skvělá rodinná zápletka s Jacem a Sebastiánem (Johnatanem).

Elis2
26.12.2017

Spousta lidí tvrdí, že je to nejlepší díl z celé série.
A mají pravdu. (Aspoň prozatím. Další díly jsem ještě nepřečetla.)
V tomto díle byla spusta emocionálně nabitých momentů. Byly v nich zvraty, překvapení, zrady, nebezpečí a romantika. Všechno, co si můžete od takové knihy přát.
Když jsem jela autobusem domů ze školy, přišla chvíle, kdy jsem musela vystoupit. Ale mě do konce kapitoly chybělo půl stránky a ta část byla tak dobrá, že když jsem vystoupila, zastavila jsem se na zastávce, dočetla to a až pak jsem se vydala domů.

Spoilery! Spousta spoilerů. (Opravdu nedělám si legraci. Pokud jste ještě nečetli tuhle knihu, nečtěte dál ani tenhle komentář, jinak mi potom budete nadávat, že jsem vám zkazila čtení celé knihy.)

(Byla to ta kapitola, kdy Jace přišel v noci za Clary, konečně jí doopravdy řekl, že jí miluje a požádal ji o to, aby alespoň jednou v životě mohl usnout vedle ní a ráno se vedle ní i probudit.)
Nejlepší část knihy podle mě byl prostředek. Od chvíle, kdy se Jace a Clary vydali do sídla Waylandů až do okamžiku, kdy se Jace vypravil za Valentýnem. Samotný konec se mi až tak moc nelíbil. Podle mě se to seběhlo moc rychle a přišlo mi zvláštní, že nakonec Valentýna zabil Raziel a ne někdo z hlavních postav.

Zabka27
21.11.2017

Tento díl mě zatím bavil ze všech nejvíce. Nechybí tomu napětí, spád ale ani překvapení, samozřejmě v podobě odhalení toho největšího "tajemství". Zakončení velmi povedené, jsem docela zvědavá co nás čeká dál.

katerina2660
15.11.2017

Super, ani další díl nezklamal. Ač nejsem vůbec věková skupina na kterou je mířeno, tak si čtení této ságy moc užívám.... v práci celý den stres a shon tak se těším večer na svět lovců, úpírů, víl... tento díl je hodně akční, spoustu zvratů a nečekaných události. Těším se na další díly.

verca65
11.11.2017

Velice překvapivé, a vzrušující děj a taky trochu zamotané.

petulka.sasanka
17.10.2017

Svět lovců stínů mě naprosto pohltil! Jsem moc zvědavá, jak se všechno rozvine dál.

Richelle
14.10.2017

Kniha mě poměrně dost zaujala. Je skvělá! Konec mě trochu překvapil.. jako by měl být úplný konec. Takové oddechové a přesto zajímavé čtení. Doporučuji :)

Weringel
18.09.2017

Úžasná knížka.

Liška37
12.09.2017

Jako třetí díl kdy zápletka vyvrcholí kniha nezklamala. Konec i děj napínavý,konečné rozuzlení dobré. Postavy jsou dobře propracované,i vztahy mezi nimi.

boucner
01.09.2017

Opět nezklamal. Opět příběh graduje a motá se. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne. Na to, že se jedná o YA literaturu, tak postavy nejsou vůbec tak ploché, jak se zdá. Jen doufám, že se nikdo nepokouší natočit další díly.

Mamosvain
25.08.2017

Představte si knihu, která vás překvapí v každé kapitole. Knihu, která vás donutí číst další stránky, i když už vás bolí hlava. Knihu, co vám vyrazí dech, jakmile ji dočtete. To přesně je Město ze Skla.
Tak tenhle díl, který na vás působí tak, že všechno dobře dopadlo vám ukáže nejtemnější kouty Stínového světa. A ukáže vám to, nejlepším způsoben psaní, který umí jedině Cassie.
Když jsem já tuhle knížku dočetl, jediné, co můžu vyčítat je to, že se mi vůbec nechce pouštět se do dalšího dílu, protože vím, že tam se zase celé to dobrodružství rozeběhne (jakoby) nanovo, a všechno se pokazí. Ale to neznamená, že se do čtění Města Padlých Andělů nechci pustit hned zítra ráno, protože tuhle sérii naprosto miluju.
VŠEM jí doporučuju - stejně jako všichni, kdo si tuto knihu už přečetli :)

vlkove
15.08.2017

Nechápu proč je série natolik oblíbená. První díl mě zatáhl do světa lovců stínů, který byl nadějně vykreslen, hlavní hrdinka byla celkem přijatelná a zápletka výjimečná a tak jsem se s očekáváním vrhla na druhý díl. Druhý díl byl naprostý propadák. Zdlouhavé čtení skoro o ničem, s hlavní hrdinkou, která jen kňourá nad Jacem a neví jak dál.
A teď jsem se dostala k poslednímu dílu původní trilogie. Nekonečné nesmyslné dialogy, naivní hlavní hrdinka a hlavně donekonečna se opakující trápení hlavní hrdinky s láskou. Unavující, nezajímavé a co jsem slyšela navazující nastavované díly, jsou ještě o stupínek níže a proto už se čtením této série pokračovat nehodlám.

renefer
31.07.2017

Hezké možné zakončení série. Kdybych nevěděla, že jsou další díly, myslela bych, že tím to končí. Padouch dostal, co si zasloužil a klaďas se dočkal své lásky. Doporučuji.

nai.ivka
26.07.2017

Clary mě sice někdy štvala, ale kdyby nebylo jejích přešlapů, tak by tam bylo méně akce :)
Škoda, že autorka tímto dílem neukončila sérii a rozplizávala ji v dalších třech knihách.

tatjana1737
05.07.2017

Musím říct, že hlavně druhá polovina knihy byl fakt hukot a musím ocenit, jak si autorka s příběhem poradila. Čtení prvního dílu - poté, co jsem přečetla Pekelné stroje - mě úplně neuchvátilo (už jen jméno hlavního padoucha...), ale postupem času se to rozjelo. Viktoriánská doba mne sice stále uchvacuje víc, ale už jsem ochotná to Clareové odpustit :-). Vychutnávala jsem si nejen příběh s jeho zvraty (i když Sebastián byl poměrně jasný, škoda jen, že jsme si ho neužili víc), ale i hlášky hlavních hrdinů, zejména Simona a Jace.

Dojem kazilo jen pár vad na kráse - v jednu chvíli záměna jména Valentýna a Magnuse (chyba překladu??), či později, že Jocelyn znala jméno anděla Ithúriela (přestože nikde dříve nebylo řečeno, že by jí ho prozradil). A osobně se nějak nemohu popasovat s trochu moc teplým vyobrazením Magnuse.

Po Magnusově a Alekově polibku:
Maia vypadala zmateně. "Tak počkat," řekla. "A tohle taky musíme všichni?"
:-) :-) :-)

Petruska200
27.06.2017

Uzasny pribeh

angelbooks
23.06.2017

No konečně! :D
I když by mi klidně v sérii stačily 3 díly, jsem ráda, že se autorka pustila do dalších třech dílů :D.
Knize nemám co vytknout, možná chování některých postav, ale to jsou jen maličkosti.

MadamC
04.06.2017

Je vidět, že tento díl měl být původně zakončení celé ságy. Alespoň jsem si mohla dát pauzu mezi díly. Krásně dopadl a je mi jasné, že ne na dlouho...:D

Adriana21
17.05.2017

Třetí díl se mi moc líbil. Bylo super, že se odehrával v Alicante :) Krásně ukončeno, jen (Spoiler) smrt Maxe mě mrzela a jsem zvědavá, jestli se v dalších dílech ještě objeví něco s Jonathanem, když nenašli jeho mrtvé tělo.
Jinak super čtení :)

kacenka7206
09.05.2017

Parádní díl. Jak to dopadlo mezi Clary a Jacem mě uklidilo. :D fakt super :)

Karoli282
23.04.2017

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

misamiska
01.04.2017

Wow. Perfektní kniha plná zvratů. Perfektní konec. Už teď se těším na další knížku ze série.

Arya26
26.03.2017

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

ufounek173
25.03.2017

Celou sérii jsem po čase přečetla dvakrát a spoustu věcí a momentů jsem zapomněla nebo si je pamatovala kapku jinak,ale bavilo mě to i podruhé,za čas to zkusím potřetí :).Teď hltám Pekelné stroje a netrpělivě čekám až se dozvím,kdo že je to Zachariáš a kočka Magnuse.

PeťkaW.
23.03.2017

Musím se přiznat, že by mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že mě tahle série tak nadchne. Opravdu výborně se čte, jsou tu zajímavé postavy, příběhy i světy. Hlavní hrdinka mi sice občas lezla krkem, ale dalo se to přežít. U posledního dílu mě trochu mrzelo, že byl tak průhledný (ne, že by předchozí díly nebyly, ale nebilo mě to tak do očí). I přes to se tu našlo několik zvratů, které překvapily. Není to rozhodně nejlepší fantasy, jaké jsem četla, ale času stráveného četbou rozhodně nelituju a je možné, že se ke knihám v budoucnu ještě i vrátím.