Město ze skla

od:

Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu... celý text

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.61480
Série:

Nástroje smrti (3.)

Originální název:

City of Glass (2008)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (142)

Přidat komentář
vlkove
15. srpna

Nechápu proč je série natolik oblíbená. První díl mě zatáhl do světa lovců stínů který byl nadějně vykreslen, hlavní hrdinka byla celkem přijatelná a zápletka výjimečná a tak jsem se s očekáváním vrhla na druhý díl. Druhý díl byl naprostý propadák. Zdlouhavé čtení skoro o ničem s hlavní hrdinkou která jen kňourá nad Jacem a neví jak dál.
A teď jsem se dostala k poslednímu dílu původní trilogie. Nekonečné nesmyslné dialogy, naivní hlavní hrdinka a hlavně donekonečna se opakující trápení hlavní hrdinky s láskou. Unavující, nezajímavé a co jsem slyšela navazující nastavované díly, jsou ještě o stupínek níže a proto už se čtením této série pokračovat nehodlám.

renefer
31. července

Hezké možné zakončení série. Kdybych nevěděla, že jsou další díly, myslela bych, že tím to končí. Padouch dostal, co si zasloužil a klaďas se dočkal své lásky. Doporučuji.

nai.ivka
26. července

Clary mě sice někdy štvala, ale kdyby nebylo jejích přešlapů, tak by tam bylo méně akce :)
Škoda, že autorka tímto dílem neukončila sérii a rozplizávala ji v dalších třech knihách.

tatjana1737
05. července

Musím říct, že hlavně druhá polovina knihy byl fakt hukot a musím ocenit, jak si autorka s příběhem poradila. Čtení prvního dílu - poté, co jsem přečetla Pekelné stroje - mě úplně neuchvátilo (už jen jméno hlavního padoucha...), ale postupem času se to rozjelo. Viktoriánská doba mne sice stále uchvacuje víc, ale už jsem ochotná to Clareové odpustit :-). Vychutnávala jsem si nejen příběh s jeho zvraty (i když Sebastián byl poměrně jasný, škoda jen, že jsme si ho neužili víc), ale i hlášky hlavních hrdinů, zejména Simona a Jace.

Dojem kazilo jen pár vad na kráse - v jednu chvíli záměna jména Valentýna a Magnuse (chyba překladu??), či později, že Jocelyn znala jméno anděla Ithúriela (přestože nikde dříve nebylo řečeno, že by jí ho prozradil). A osobně se nějak nemohu popasovat s trochu moc teplým vyobrazením Magnuse.

Po Magnusově a Alekově polibku:
Maia vypadala zmateně. "Tak počkat," řekla. "A tohle taky musíme všichni?"
:-) :-) :-)

Petruska200
27. června

Uzasny pribeh

angelbooks
23. června

No konečně! :D
I když by mi klidně v sérii stačily 3 díly, jsem ráda, že se autorka pustila do dalších třech dílů :D.
Knize nemám co vytknout, možná chování některých postav, ale to jsou jen maličkosti.

MadamC
04. června

Je vidět, že tento díl měl být původně zakončení celé ságy. Alespoň jsem si mohla dát pauzu mezi díly. Krásně dopadl a je mi jasné, že ne na dlouho...:D

Adriana21
17. května

Třetí díl se mi moc líbil. Bylo super, že se odehrával v Alicante :) Krásně ukončeno, jen (Spoiler) smrt Maxe mě mrzela a jsem zvědavá, jestli se v dalších dílech ještě objeví něco s Jonathanem, když nenašli jeho mrtvé tělo.
Jinak super čtení :)

kacenka7206
09. května

Parádní díl. Jak to dopadlo mezi Clary a Jacem mě uklidilo. :D fakt super :)

Karoli282
23. dubna

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

misamiska
01. dubna

Wow. Perfektní kniha plná zvratů. Perfektní konec. Už teď se těším na další knížku ze série.

Arya26
26. března

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

ufounek173
25. března

Celou sérii jsem po čase přečetla dvakrát a spoustu věcí a momentů jsem zapomněla nebo si je pamatovala kapku jinak,ale bavilo mě to i podruhé,za čas to zkusím potřetí :).Teď hltám Pekelné stroje a netrpělivě čekám až se dozvím,kdo že je to Zachariáš a kočka Magnuse.

PeťkaW.
23. března

Musím se přiznat, že by mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že mě tahle série tak nadchne. Opravdu výborně se čte, jsou tu zajímavé postavy, příběhy i světy. Hlavní hrdinka mi sice občas lezla krkem, ale dalo se to přežít. U posledního dílu mě trochu mrzelo, že byl tak průhledný (ne, že by předchozí díly nebyly, ale nebilo mě to tak do očí). I přes to se tu našlo několik zvratů, které překvapily. Není to rozhodně nejlepší fantasy, jaké jsem četla, ale času stráveného četbou rozhodně nelituju a je možné, že se ke knihám v budoucnu ještě i vrátím.

dancadragneel
04. března

Myslím, že třetí díl této série je asi nejvydařenější, ale i přesto měl své chyby. U knihy jsem se zasmála a občas i překvapila a upřímně jsem si díky třetímu dílu zamilovala Magnuse a Aleka. Jestli se však vrhnu na další díly, to jest záhada.

Evisis
01. března

Velmi napínavá kniha, která se čte skoro sama. Těším se na další díl.

Viky00
25. února

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

agentka7908
21. února

podle mě všechny knihy byli celkem fajn

ewi
20. února

jedna z najlespich YA serii, ktore som citala, putavy pribeh, sympaticky hlavni hrdinovia, primerana davka romantiky, akcie i humoru, velmi dobre napisana...urcite sa k nej casom opat vratim...

Ladiva
21. ledna

Tretí diel je vyvrcholením celej dejovej línie. Dobre napísané veľké finále, v ktorom je naznačené možné pokračovanie príbehu. Zatiaľ však všetko dopadlo dobre, tajomstvá boli odhalené a hrdinovia našli (na chvíľu) kľud. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala, hoci dej bol miestami trochu predvídateľný, ale napriek tomu pútavý. Viem, že séria má pokračovanie, ale ja si v tejto chvíli dávam od nej pauzu.

wesulle
08. ledna

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
23.11.2016

Závěr trilogie - no, upřímně, některé události se daly předpokládat, jiné byly vcelku překvapivé. Nemůžu - vhledem žánru - hodnotit uvěřitelnost, ale nebylo to špatné.
Jsem člověk, který neodkládá rozečtenou knihu, proto jsem se rozhodla, že sérii přečtu celou. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

orangerose
22.11.2016

konečně ji mám v knihovničce- konečně vlastní :D

přečetla jsem jí znovu :)

Magič
02.11.2016

Výborný, strhující třetí díl nástrojů. Mělo to v sobě všechno. Napětí, spád příběhu, lásku, strach... Příběh je tak skvěle zamotaný, že jste na konci i rádi jak se to snadno rozmotalo. Sice je to na konci takový menší předvídatelný happyend, ale ničemu to nevadí. Rozhodně doporučuji !

Aaliyan
02.11.2016

Mortal instruments mě ani třetím dílem nezklamaly, za mě to bude pořád asi něčím jedinečný příběh, který stojí za to. Styl psaní není nijak závratný, občas se v knize nudím, to je fakt, ale ten příběh je něčím odlišný, neustále se omílající tematika upírů nebo obdob Hunger games tady není, je to originál. Za to ty hvězdičky.

RiverSong
22.10.2016

Nejlepší díl ze série, skvělý závěr. Tahle série rozhodně stojí za to.

bookholic
15.10.2016

Epický díl! Nemohla jsem od něj odtrhnout oči. Určitě zatím nejlepší díl ze série! Cassandra Clare opravdu umí psát.

eva4036
03.10.2016

Můj nejoblíbenější díl z celé série, i když jsem měla chuť Jace ze začátku knížky něčím přetáhnout.

SnowCat_5
30.09.2016

Co se týče děje, tak naprosto super, má spád i napětí, co se ale tyče vztahů, tak to mne už trochu přestává bavit. Čím více čtu, tim více dokážu předvídat vztahy. Nemyslím si, ze to bylo potřeba, ale možná je to i tím, že už nejsem prioritní cílová skupina.

Flower081
25.06.2016

Ačkoli předchozí dva díly mě moc nezaujaly, tenhle rozhodně předčil všechna má očekávání. Nevím čím to, ale mírná rozvleklost a popisnost mi u Města ze skla narozdíl od předchzích dvou dílů vůbec nevadila, hltala jsem každé slovo. Díky tomuto dílu se chystám přečíst si i následující.