Město slunce

Město slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1697/bmid_mesto-slunce-k4P-1697.jpg 4 14 3

Jamie Gabriel nasedá ještě před svítáním na kolo, aby rozvezl noviny sousedům po předměstí Indianopolisu. Je mu dvanáct. Někde cestou, zatímco se říjnová obloha zvolna prosvětluje, beze stopy zmizí. O čtrnáct měsíců později už Paul a Carol Gabrielovi pomalu ztrácejí naději. Zničení bezvýchodností situace a vyčerpaní policií, která nemůže (nebo nehodlá) jejich syna najít, nakonec narazí na jedno jméno -- soukromého detektiva, který je jejich poslední nadějí. Frank Behr je nevyzpytatelný chlap jako hora, bývalý policista, který nemá zájem Gabrielovým pomáhat, protože ví, že jim nemůže zaručit úspěšný výsledek. Ale Paulovy prosby nakonec probudí staré osobní démony, které nemůže Behr ignorovat. Rozhodne se jít do boje se vším, čeho se obává, a naváže napjaté partnerství se zničeným otcem na cestě za pravdou, jež je střídavě nebezpečná… i děsivá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dobrodružné
Vydáno: , Noxi

City of the Sun , 2008

Dela111
28.07.2021 3 z 5

Děj knihy se jeví slibně - soukromý detektiv se pokouší uspět tam, kde policie selhala a zjistit co se stalo s dvanáctiletým chlapcem, který zmizel před více než rokem, ale je to nezáživně napsané. Zajímavější a svižnější děj je až na konci knihy, bohužel závěrečnou scénu autor jako správný americký scénárista přehnal.
Za mě je to slabší průměr.

Simona838
15.07.2019 3 z 5

Zajimave, napinave, ma spad, ale konec zbytecne zhusteny - na ukor prehlednosti. Mohl byt propracovanejsi. Nejak to oslabilo cely pribeh.

Vera1718
13.08.2016 2 z 5

Tato knížka nenadchne ani neurazí. Četla se mi docela dobře, ale moc mě nezaujala, řekla bych slabší průměr.

únosy dětí

Autorovy knížky