Procesí mrtvých

Procesí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77894/procesi-mrtvych-77894.jpg 4 149 31

Město série

Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku. Tento drsný urbánní thriller je zároveň příběhem o manipulaci, touze po moci, osudové lásce a zradě. Když bystrý a neohrožený mladík Kapak Raimi poprvé vstoupí do Města, hodlá se stát gangsterem-profesionálem po vzoru strýce Thea. Pro zvolenou práci má vrozený talent, přesto je zřejmé, že mu jeho výpady procházejí až podezřele hladce - a není to náhodou... Zpovzdálí nad ním totiž drží ochrannou ruku obávaný Kardinál. Čím blíž se k němu Kapak Raimi dostává, tím děsivější jsou tajemství, která jej pohlcují a zavádějí až za hranice lidskosti. Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Plus

Procession of Dead , 1999

renefer
18.05.2014 3 z 5

První moje kniha od tohoto spisovatele. Hodně mi připomíná styl S. Kinga. Začátek byl takový nudný - slabší gangsterka, pak se děj ale rozjel a knížku jsem zhltla za jeden večer, protože jsem prostě musela vědět, jak je to vlastně s těmi Ayuamarkanty.
Osobně dávám ale přednost jinému stylu, takže další díly už číst nebudu.

Malous
20.02.2014 5 z 5

Ten konec? Woow.. Posledních 100 stran jsem zhltla a jen žasnu. Úžasně promyšlené. Shan opět nezklamal. :)

magad1
02.12.2013

Když mladý, bystrý a neohrožený kluk Kapak Raimi poprvé vytoupí z vlaku do Města, hodlá se stát gangsterrem. Jako vzor mu slouží jeho strýc Theo. I když má na svou práci talent, je divné, že mu jeho výpady prochází až podezřele hladce. Není to však náhoda. Zpovzdálí nad ním drží pomocnou ruku sám ve městě obávaný Kardinál. Později však Kapak začne pracovat pro Kardinála. Kardinál žije ve své pevnosti a má taky svůj prosklený hotel. Jednou však Kapak zjistí, že není skutečný, ale že si ho Kardinál vytvořil a dal mu nějaké ty schopnosti ale i to že ho Kardinál může kdykoliv zničit... Autor napsal tuhle knihu chronologicky ale z tematického hlediska je předlohou manipulace s lidmi a taky touha po moci, osudové lásce a zradě. je to napsaný spisovnou češtinou. Když se chcete dovědět víc přečtete si prosím knížku. Je fakt dobrá doporučuji.

Verrrunka
19.11.2013 4 z 5

Překvapivě dobré! V knihovně jsem sáhla po celé trilogii, protože mě zaujaly hlavně obálky. Ale hrozně brzy jsem se začetla a pak už to bylo jako na horské dráze. Jen jsou trochu zvláštní ta jména, moc jsem si na ně nezvykla. Konec mi přišel trochu zbytečně natahovaný, ale i tak to bylo velice pěkně počtení. Už louskám druhý díl :-)

Valentine
05.04.2013 5 z 5

Nechytla mě hned na prvních stránkách, ale když už ano, tak pořádně! Výborné čtení, nejde to jinak než jedním dechem. A celou dobu netušíte, co se v příští chvilce stane.

dusan122
28.12.2012

Vyborna zapletka.Trochu ve stylu starych gangsterek.Parada.

faoleha
22.09.2012 4 z 5

Velice netradiční, ale převážně v tom kladném smyslu. Místy se mi až tajil dech nad chladnokrevností hlavního "hrdiny". ;-)

GleeeBa
22.05.2012 5 z 5

Tahle kniha mě hned od první strany naprosto pohltila. Líbila se mi originalita děje i vývoj hlavní postavy ( spojený s objevováním její minulosti). Navíc závěr dokázal opravdu překvapit. Přečetla jsem to takříkajíc jedním dechem. Doporučuju

Liwilterhage
21.05.2012 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Líbil se mi netradiční nový děj, ale možná bych více ocenila, kdyby autor zvolil pomalejší tempo a nebo příběh alespoň více rozepsal. Také rozuzlení mi moc nevyrazilo dech. Uvidíme u dalších dílů.

Youda
05.10.2011 5 z 5

Bylo to úžasné! Zcela mě překvapilo rozuzlení! Perfektní postavy, děj,.. No prostě jako vždy od D.Shana ;)

Adelica-Opica
22.06.2011 5 z 5

Úžasné... Pár věcí mě vážně rozčilovalo... Že jsem si musela dát mezi kapitolami pauzu... Ale četlo se to fakt dobře... Doporučuju...

Darren Shan (p)
irská, 1972