Město netvorů

Město netvorů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2246/bmid_mesto-netvoru-b6r-2246.jpg 4 62 9

Vzpomínky Orla a Jaguára série

Patnáctiletý americký chlapec Alexander Cold se vydává se svou babičkou Kate, novinářkou a cestovatelkou, do amazonského pralesa. Výprava tam chce nalézt záhadného obrovského netvora. Ve společnosti Nadi Santosové, dcery průvodce výpravy, a starého indiánského šamana pozná Alexander svět plný překvapení a zažije neuvěřitelná dobrodružství. Svět Isabely Allendeové, který známe z jejích předchozích románů, se zde obohacuje o nové prvky magického realismu, dobrodružství a přírody. Mladí hrdinové Nadia a Alexander pronikají do dosud neprozkoumané krajiny kolem Amazonky, kde mizí hranice mezi skutečností a snem, kde spolu žijí lidé a bohové, kde duchové kráčejí ruku v ruce s živými. Čtenáři každého věku s nimi zažijí fantastické dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

La ciudad de las bestias , 2002

Dobruš
18.11.2022 1 z 5

Tohle byla snad jedna z mála knih, u kterých jsem se musela několikrát donutit vrátit ke čtení až do konce a to jen proto, abych viděla, jestli se to náhodou nezlepší. Děj mi přišel nemastný, neslaný, chvílemi až úplně pomatený. Věřím, že kniha najde své nadšence, mně bohužel nenadchla.

RyxiraAmyGinger
23.06.2017 4 z 5

Kdyby mi bylo tak dvanáct, určitě bych byla unesená... Pro dvacetileté čtenáře kniha už ale určitě takové kouzlo nemá (aspoň podle mého názoru), ale jako příběh pro děti funguje perfektně. Upřímně řečeno jsem dočítala především proto, že Isabel Allende je moje velmi oblíbená autorka... další díly už s největší pravděpodobností číst nebudu.

Jinovatka
31.07.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla hodněkrát a vždycky mě hrozně bavila.. má v sobě prostě nějaké kouzlo.

Tess.96
30.12.2014 2 z 5

Isabel Allende patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a její styl psaní zbožňuji, zatím mě nadchla každá její kniha až na tuhle. Dobrodružný příběh plný pralesa, netvorů a dvou dětí, kteří zažívají dobrodružství a snaží se zachránit 'lidi z mlhy'. Vše jsem si dokázala krásně představit, což je velké plus ke knize, ale příběh jako celek je strašně nudný a zdlouhavý. Všechno se táhne.

honajz
11.06.2014 2 z 5

Skutečně nechápu nadšení z této knihy, pokud tedy místní komentáře nejsou od příbuzných nakladatele. Ani se nedivím, že knížka byla někde ve výprodeji za pět korun, jak zde někdo píše. Čte se totiž dost špatně. Celých dvacet pět stránek trvá, než kluk přiletí z Kalifornie do New Yorku a dostane se ke dveřím bytu babičky. Dozvíme se jen, že maminka je těžce nemocná a sestry jsou u druhé babičky. Teprve pak nastane zlom, kdy se skoro skokem dostaneme do amazonských pralesů. A tam mi to začne připomínat všechny ty rádoby esoterické a new age opusy na téma prohnilá a zhýčkaná civilizace versus drsní, ale spravedliví a moudří domorodci (je jedno, jestli jde o domorodce z amazonských pralesů, australských pouští nebo afrických buší). Kdyby alespoň styl psaní byl něčím zajímavý. Ale když popisuju třeba bouřku, měl bych použít nějaké literární možnosti, třeba přirovnání, nebo umět vytvořit atmosféru. Napsat, že byla bouřka, hřmělo a vítr se opíral do oken sice dává určitou představu, ale tohle napíše žák základní školy. Postavy jsou také zcela prvoplánové - ať jde o Leblanca, nebo obě ženy včetně babičky (mimochodem, mně dát babička čokoládové bonbony, do nichž předtím místo náplně dala kajenský pepř, nesnáším ji do konce života a ve dveřích ji zkopu, ne že ji budu moudře obdivovat). Z toho plynou i další klišé a klišé věty („Jsem zde, abych chránila indiány.“). Možná kdysi, když mi bylo dvanáct nebo patnáct, by se mi to i docela líbilo, ale pro dospělého ta kniha nemá moc co nabídnout kromě mnoha zjednodušujících pohledů kavárenského inťoše.

JackieSan
27.08.2013 5 z 5

Musím přiznat, že už dlouho mě žádná kniha takto nenadchla. Nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu!

tamarinka
23.08.2011 5 z 5

tuhle knizku jsem si koupila u nas v knihovne za 5,- kc vevyprodeji vyrazenych knizek a cetla jsem ji hlavne proto ze jsem ji mela zrovna po ruce a zjistila sem ze je fakt super . hned ne to jsem precetla druhou cast a litovala jsem ze neni treti . opravdu skvele cteni :)

mumin63
01.02.2011 5 z 5

Tahle knížka je první část trilogie o putování kluka s babičkou - i když je to víceméně dětská literatura, chytí vás a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku třetího dílu.

lenča
30.11.-0001

je to upa best knížka...xD