Město na hranici

Město na hranici https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370713/mesto-na-hranici-OPS-370713.jpg 4 20 5

Nové charaktery osob ve zpracování románu o osídlování pohraničí od května 1945 do voleb r. 1946. Složitost národní i společenské změny, kterou znamená osídlení, zachycuje spisovatel na myšlení a činech typických postav jak Čechů, tak Němců.

druzickaster
22.12.2019 5 z 5

Výborný popis osidlování poválečného pohraničí. Rok života v městečku těsně po válce. Perfektně vystavěné figury, odsun Němců, znovu zakládání politických stran, poctivci, zloději, intrikáni.... U knihy se člověk rozhodně nenudí a obdivuji otevřenost a nestrannost s jakou pan Ptáčník celý stav ve městě popsal. Těším se na volné pokračování Noc odchází ráno.

Harry
03.12.2019 3 z 5

Velice obsáhlá kniha o poválečném osídlování pohraničí a odsunu Němců se mi docela líbila, samozřejmě že byla načichlá komunistickou propagandou, ale nebylo to tak strašné.

Eicherik
22.04.2018 5 z 5

Město na hranici se zaobírá jedním z mých oblíbených témat a tím tématem je konec války v pohraničí. Město na hranici je velmi reálná kniha, která se zaobírá poválečnou dobou a mezilidskými vztahy. Město na hranici je Bruntál. Ke knize mám velmi osobní vztah a jednou velmi drobnou postavou tohoto románu je můj děda, s kterým se Karel Ptáčník kamarádil.

aktijnov
11.04.2018 2 z 5

Bohužel nedočteno. Předmluva skvělá, ale dorazila jsem jen na stránku 200 a na víc nemám sílu....

Pavelpi
11.09.2011 5 z 5

Velmi reálná kniha o osidlování pohraničí.Kupodivu ukazuje i zápory,živelnost,krádeže a další nešvary,které tehdy vládly.