Město mrtvých

Město mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429234/bmid_mesto-mrtvych-Fla-429234.jpg 4 255 44

Kladivo na čaroděje série

Druhý díl unikátního seriálu, na němž se podílejí špičky současné tuzemské fantastiky. Pokud bojujete s někým, kdo je mocnější a silnější než vy, máte jediný způsob, jak ho přesvědčit, aby vás nezabíjel. Pomocí starého dobrého vydírání. Jenže jediný trumf, který může Felix Jonáš sehnat, jediná věc, která mu může zachránit život, leží pohřbená v zemi. Na útulném malém hřbitově ve městě, které se až příliš drží stranou veškerého ruchu. Ve městě, které nemá moc rádo nezvané návštěvy. Zvláště ne ty, které se toulají kolem hřbitova.... celý text

Yokolobuna
12.12.2017 4 z 5

V konečném součtu maličko horší než první díl téhle slušně rozjeté série. Platí prakticky všechno, co jsem napsal u Magie pro každého. (Anti)hrdinové jsou tou správně úchylnou partou z jedničky, jen jim tentokrát stojí v cestě už přeci jen trochu okoukaní nemrtví. Tajemství Chonětína je odhaleno na můj vkus trochu brzo, přesto vše krásně odsýpá a tuhle útlou knížečku slupnete jak jednohubku. Snad teď s výměnou autora nepřijde i propad kvality.

/Edit. 20. 10. 2019/ Z nějakého důvodu mi u knihy zmizelo hodnocení... dnes opraveno.

Lenka.Vílka
20.11.2017 5 z 5

Tolik humoru, odkazů a divnejch prapodivností na tak malém prostoru s tím, že ničeho není málo, příběh odsýpá, baví a je naprosto famózní, jsem si naposled tolik užívala s S. R. Greenem. Tady jsem si na něj hodně krát vzpomněla. A to je bráno jako lichotka.

Terva
11.09.2017 5 z 5

Život je výrobek určený k promarnění,
nakonec po vás stejně nic nezbude
a budete zapomenutý. Jenom další jméno na náhrobku.......

Toto je pokračování knihy „Magie pro každého“
Felix a jeho parta jdou po stopě pohřbeného muže. Jejich cesta je zavede až do vesnice, pardon, městečka, které není na žádné mapě Čech.

Opět velmi povedený příběh, plný černého humoru, ironie, smrti, démonů, chodících mrtvol a ještě mnohem víc.
Brutalita stoupá a krev přetéká. Naprosto nádherná je scéna s kombajnem – to jsem tleskal.

V příběhu je opět plno odkazů na české legendy, herce, hudbu a na známá rčení ještě známějších lidí. …........Nejezte žlutý sníh.

Není snad ani třeba připomínat, že je zde zmíněno i pivo. Někde kolem 135 strany se můžete napít.

Postavy Felixe, Vincence, Waltra a Klaudie se mi začínají zavrtávat pod kůži a žerou mě zevnitř.

Malá ochutnávka:
Felix Jonáš zastavil auto. „Jdu s nimi hodit řeč“. Klaudie, pojď se mnou.
Proč Klaudie? Ohradil se Vincenc.
Protože s ní budeme vypadat jako normální pár na dovolené. S tebou a Waltrem jako skupina homosexuálních psychopatů....

Znovu musím napsat, jak se příběh rychle čte. Pan spisovatel Jiří Pavlovský se nezdržuje nudným tlacháním a své postavy neustále postrkuje do finále. Furt se něco děje, příběh nemá nudná místa a naopak přibilo akce, již zmíněné krve a i několik postav navíc se krásně zaplete do přehledného zmatku.

CITÁT - Tenhle les byl evidentně satanista.

Do profilu mistra Pavlovského jsem nenávratně pohřbil několik citátů.

Pokud bude série pokračovat tímto směrem, máme se na co těšit. Já tedy jo, a už čtu další příběh, který dostal název „Kruté stroje“ a napsal jej Ondřej S. Nečas.

NemmamSlov
03.09.2017 5 z 5

Omnoho lepsie ako jednotka. Hlasky na jednotku, clovek sa pozitivne naladi pri citani. Z prveho dielu som mal zmiesane pocity, ale po druhej casti Felixovho pribehu viem ze sa pustim aj do 3ky.

JosefW
28.08.2017 4 z 5

Z prvního dílu rovnýma nohama do pokračování. Hele, tahle kniha měla všechno, humor, hlášky, Felixe a jeho tým, podivné městečko, zombie i kombajn. Prostě jsem si sedl a tuhle šílenou návštěvu Chonětína si užil. Parádní oddychovka plná černého humoru.

renefer
09.05.2017 4 z 5

Opravdu dobře napsáno. Jenom nechápu, proč je příběh rozdělený do dvou tenkých knih, když by dohromady dal jednu průměrnou knihu. Popravdě mám k tenkým knihám odpor, ale v tomto případě jsem ráda, že jsem jej překonala.

Holister
23.01.2017 5 z 5

Pokračování stejně dobrý jako jednička. Prokleí neúspěchu dvojek zažehnáno. Pavlovský umí ...a baví.

dpxcz
12.12.2016 4 z 5

V porovnání s prvním dílem je to trochu slabší, ale druhá půlka knihy to zachránila. Jsem zvědav, jak budou v sérii rozvíjet další autoři.

pejty
31.08.2016 4 z 5

Tato kniha má oproti prvnímu dílu jednu obrovskou výhodu a to tu, že se to tady rozjelo hned od samotného začátku a okamžitě se nastartovala parádní jízda plná černého humoru, akce, napětí a magie. Pro mě to byla výborná oddechovka, u které jsem se skvěle bavil.

Hadati
14.03.2016 4 z 5

Příběh Felixe Jonáše pokračuje přesně tam, kde skončil v prvním díle. Po menším úvodu se však Jonášova parta ocitne v maloměstě, které je skryto před zraky obyčejných lidí. Přestože toto město se na první pohled nezdá být nijak zvláštní, hrdinové brzy zjistí, že je v této komunitě cosi shnilého. A nejsou to jen mrtví na místním hřbitově.

U knihy je znát, že ji Jiří Pavlovský psal jako jednolitý příběh s první knihou a až poté se ho rozhodli rozdělit a vydat ho jako dvě knihy. Toto rozdělení však příběhu moc neuškodilo, protože po krátkém úvodu v Praze se děj přesune na zcela jiné místo s jinou zápletkou. Pouze důvod výpravy do maloměsta má souvislost s jednáním postav v minulém díle.

Černý humor nadále zůstává, kdy nikoho na základě názvu druhého dílu nepřekvapí, že se naše skupina hrdinů bude muset vypořádat s nemrtvými. Čtenář se slabším žaludkem by tedy raději neměl druhý díl číst, pokud by měl potíže s tím, že již jednou mrtví budou znovu zabiti rozličnými klasickými i méně tradičními způsoby. Naštěstí pro originalitu, není děj zaměřen pouze na likvidaci nemrtvých.

iampatrik
18.02.2016 4 z 5

Děj navazuje hned na konec první knihy. Ten, kdo byl spokojený s prvním dílem (viz můj komentář k první knize), myslím si, bude spokojen i zde. Děj se odehrává v jednom městečku, kde se hlavní protagonisté snaží pokročit v řešení hlavní zápletky. Děj opět nepostrádá charakteristický humor a morbiditu. V čem mě naopak zklamala je popisování děje, který je místy až nespisovatelsky podaný (také možná odfláknutý). Každopádně se ve výsledku jedná o zábavné pokračování.

Cryptkeeper
09.10.2015 5 z 5

Geniální úchylárna,bizarnost a zábava v jednom ;)
Místy trochu chaotické,ale i tak parádní díl,takže...jdu na další:)

ElisR1
16.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, u které se zaručeně pobavíte.

Asora
26.05.2015 4 z 5

Stejně skvělé jako první díl, jen jsem se ze začátku ztrácela v tom střídání pohledů, ale za chvíli jsem si zvykla. Doufám že další díly budou taky tak dobré.

QEDS
14.03.2015 4 z 5

Velice zábavné a čtivé. Ideální pro odpočinkové čtení. Pokud bude celá série pokračovat ve stejném tempu není co dodat. Doporučuji.

tenax
23.12.2014 4 z 5

Opět zábavné a napínavé dobrodružství party Felixe, Vincence, Waltera a Klaudie, plné třeskutých dialogů a absurdních situací. Na můj vkus sice až moc práchnivějících mrtvol, rozstříknutých mozků, vyhřezlých střev, vydloubnutých očí a potoků krve, ale vím, že to k tomuto žánru patří, tak jsem se jen bavil. Ale rozhodně nedoporučuji číst při jídle nebo jíst při čtení.

OldaB
16.12.2014 4 z 5

Přijde mi to slabší než první díl, občas jsem se také v častém střídání děje ztrácel. Předcházející díl se mi líbil víc.

Dandulka
22.08.2014 5 z 5

Hezky se nám to začíná rozjíždět, tento v pořadí druhý díl je sice plný kráčejících mrtvol, ale je skvělý a má spád.

witko
09.01.2014 4 z 5

Jízda pokračuje. Pokračování má však menší chybu - je krátké. Nevadí, již se těším na další díly.

Budulman
29.12.2013 5 z 5

To správné pokračování prvního dílu, který jsem si tak užil.
Rozjezd super, konec spíš takový "honem rychle z toho ven" :-)
Hlášky perfektně konkurující těm z prvního dílu, postavy a prostředí skvěle sedící a uvěřitelné, že by se něco takového někde opravdu mohlo vyskytovat :-D
Těším se na další díly