Město jménem Praha

Město jménem Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14311/mesto-jmenem-praha-14311.jpg 4 29 4

Šiktancovy citlivé verše o Praze jsou provázeny starými dobovými rytinami, kresbami a dřevoryty, zobrazujícími Prahu v její historické podobě. Prémie 4. ročníku edice Máj

sgjoli
14.04.2024 5 z 5

Tohle dílo spojuje dvě věci, které mám ráda - město Prahu a také lyrické výjevy, trochu zabarvené určitou melancholií.
V některých pasážích je toto dílo popisné. Spolu s autorem se procházíme Prahou, míjíme slavná místa, necháváme se obklopit krásou města. Občas na nás dýchne historie města, vnímáme výjevy a příběhy, které nám tu autor předestírá. Také mne velmi okouzlil Šiktancův jazyk, který v tomto díle používá. Jeho práce se slovy je precizní - ví přesně, co chce říct. Ví přesně, jakou představu chce vyvolat, jak zasáhnout, jak popsat pocity, dojmy a imprese, které chce vyvolat.
Za mne je tohle skvost, ke kterému se budu chtít ještě vrátit.

Filomena1961
11.01.2023 5 z 5

Výjimečná kniha, výjimečný zážitek, krásné výtvarné zpracování podle starých dobových rytin, kreseb, dřevorytů a litografií. Doporučuji, je to zážitek

Corso
04.02.2022 5 z 5

Vynimocne poeticke spojenie slova, grafiky, typografickeho umenia. V antikoch najdete urcite, poznam od detstva, stratila sa niekde, tak som si ju minule zohnal. Pritom taka nenapadna knizka. Krasny navrat k prazskym vedutam a detailom na nich. Kniha ako forma sa tiez moze stat malym umenim.

combatgirl
13.03.2016 5 z 5