Město duší

Dovedete si představit, že ve světě, kde vládne přetvářka a faleš, existuje společnost, ve které je zakázáno skrývat své emoce? Kde nemůžete zatajit své pravé já? Přísně střežený vládní experiment, jehož cílem bylo lépe pochopit lidský imunitní systém, se zvrtnul. Proto bylo postaveno město, které není na žádné mapě, řídí se jinými zákony než venkovní svět a opustit jeho pomyslné hranice je pro jeho obyvatele mnohem těžší, než se na první pohled zdá. Mé jméno je Raven a v tom městě žiju. Jsem součástí komunity, která měla zůstat celému světu utajena. Ale tenhle plán nevyšel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416278/mesto-dusi-lbF-416278.jpg 3.126
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Fragment (ČR)

Kniha Město duší

Cari
předevčírem

Za mě bohužel nedočteno... Opravdu jsem se snažila, ale abscence děje mi hodně vadila. A vadí mi i u zavedených autorů. Styl byl celkem čtivý, ale taky je ještě co pilovat. Spousta opakujících slov, zvláštně postavené věty. Přišlo mi to celé takové neohrabané, i když ten styl na tom nebyl to nejhorší. Moc jsem nepochopila, jak vlastně fungují ty schopnosti - přišlo mi to nedomyšlené. Raven jako hrdinka asi byla sympatická, ale zároveň to byla taková ta typická slečna, kterou potkáte v každé první knize. Já ani nejsem cílovka, takže i u mě se tahle kniha minula účinkem. Jako být mladší a se čtením teprve začínat, asi by se mi to líbilo, ale tahle to pro mě byla nekonečná nuda... A bohužel, ani s tou zvířecí duší mi to nepřišlo nijak originální. Tohle všechno bych ještě dokázala prominout, ale kniha prostě neměla skoro žádný děj. Nic se tam pomalu nedělo... Pro mě to bylo jen plkání na stránkách, které nikam nevedlo a proto jsem knihu nedokázala dočíst, ačkoliv jsem se snažila. Několikrát! Je zkrátka vidět, že je to ještě nevyzrále dílo a chtělo by více času na vypilování nejen děje, ale i stylu. Hvězda za obálku, ve skutečnosti je fakt povedená. Tuhle knihu autorce sice nepochválím, ale přeji ji hodně štěstí a věřím, že ty další knihy už budou lepší. :)

wotana
předevčírem

Já to hodnotím jako lepší průměr. Doufám, že druhý díl bude ale napsaný líp, spousta věcí na vysvětlení mi v prvním díle chyběla. Ale jinak nápad a to, že to psala česká autorka - tleskám.

marta14
předevčírem

Jsem na vážkách... Četlo se to dobře, ale někdy jsem se u toho sekla. Bylo tam hodně nelogických věcí, které tam měli být dovysvětleny. Já bych to ještě upravila. Jako nápad se mi to však líbilo, jen by to chtělo nějaký větší děj. A ta poslední kapitola? To mělo být tak uprostřed knihy. Chrisse jsem si zamilovala, ale nějak se během knihy změnil... Mohlo by to být lepší. Jsem však ráda, že jsem knihu přečetla :).

Knihomolka97

Já jsem spokojená, líbilo se mi to. Bylo to odpočinkové, pohodové čtení. Jen bych uvítala víc nějaké té akce. Raven se mi moc líbila, velká sympaťanda. Chriss mi ze začátku moc neseděl, ale nakonec byl docela fajn.
Konec mě tolik nepřekvapil, protože mi bylo dost věcí ohledně Chrisse podezřelých...ale slabší 4 hvězdy dávám i za originální nápad se zvířecími dušemi.

nikol0783

Titulu se přisuzuje označení "návyková četba" a já si dovedu živě představit, jak tohle náctileté slečny hltají. Jenže na mě to kýžený efekt nemělo, naopak - spousta pasáží mi přišla nudná (zbytečné drama, všední prostředí) a párkrát jsem dokonce raději aplikovala rychločtení :/ Našlo se však i několik světlých míst, především scény s Chrisstianem (jó, problémoví introverti, to je moje :D) a styl psaní mi byl příjemný. Námět příběhu se mi líbil, přestože jeho zpracování nedopadlo vůbec podle mých očekávání (vyvolaných obálkou a anotací). Ačkoli se kniha vydává za fantasy, sci-fi prvky převažují. Upřímně, doufala jsem v něco temnějšího a akčnějšího. Děj mě moc nenadchl, i když potenciál to určitě má - uvidíme, jak dopadne pokračování ;)

Kirrie

Podpora musí být. A já si knihu ráda koupila. Znám příběh ještě z Wattpadu a vím, že jsem ho tam začala číst, jenom nevím, kdy a proč jsem přestala.
Nejsem zastáncem, aby se prvotiny hned tiskly a šly pod nakladatelství (myšleno prvotinou myslím OPRAVDU vůbec první příběh, který začínající autor kdy napíše). Ale na to, že to autorka napsala v 16, se jedná o celkem slušný příběh. Jistě, není originální, jistě postavy nejsou nikterak výrazně prokreslené a ne, Město duší v sobě neskrývá žádné poselství, z kterého bychom padli na prdel. Ale pořád se jedná o celkem čtivou knihu se sympatickými postavami. Nebudu lhát. Prvních sto stránek pro mě bylo peklo (kromě prologu), bylo to jen popisování pohybu z místa A do místa B, nemělo to žádný cíl, žádnou zápletku, jen chození od rýže k bramborům. Pak ale přišel Chriss a jelikož mám slabost pro muže v nesnázích, hned mě to chytlo. Prostě nečekejte nic víc než oddychové čtení, které vás na pár hodin vytrhne z nudy.
Já autorce blahopřeji, že se jí to povedlo a obdivuji její odvahu za vydání. Kdyby za mnou přišli s nabídkou na vydání mé prvotiny, asi bych se od plic zasmála a zabouchla jim před nosem. Metaforicky samozřejmě, vím, že by za mnou nikdo nepřijel až domů. I když...
Autorce gratuluji - rozhodně jsi lepší spisovatelka jak Madeleine Roux! Znám tvoje další práce a rosteš. Tak ti přeji mnoho štěstí s vydáním třeba Prokletí modrých růží.

Líbila se mi obálka a navíc to bylo všude vidět. A další příběh z Wattpadu v tištěné podobě, tak mě zajímalo, jaké to bude. Opět je to čtení, pro velice nenáročného čtenáře, který se čtením teprve začíná. Rozmlsaný čtenář si nepočte. Stylisticky slabé, dějově ještě víc... A ano, děj se dá snadno odhadnout. Možná jsem přísný, ale když něco vyjde pod velkým nakladatelem, čekám čtení na úrovni. Tady to má do nějaké kvality ještě daleko. Je zkrátka poznat, že je to příběh z Wattpadu. A nemyslím to zrovna v tom nejlepším slova smyslu. Bohužel.

Medasek

Město duší. Samotný název i obálka mě naprosto uchvátili. Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním. Všude ji vychvalovali, tak jsem čekala něco naprosto úžasného, něco co tu ještě nebylo. Četlo se to hezky, to nepopírám, ale asi jsem od toho čekala něco víc. Příběh nebyl špatný, ale prostě tomu něco chybělo. Takový to... Jak to říct? Prostě taková jiskra, něco navíc, co ten příběh obzvlášťí.
Ze začátek mi přišlo, že se děj strašně táhne. Nic moc se nedělo, ale pak druhá půlka knihy... Tam se toho dělo až trochu moc. Bylo to takový uspěchaný.
Ale je to autorčina prvotina, tak dám případným dalším knihám ještě šanci.