Město duchů

Město duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454338/bmid_mesto-duchu-IQZ-454338.jpeg 4 195 49

Od toho dne, co se Cassidy málem utopila (no, ona se vlastně utopila, ale nerada na to vzpomíná), dokáže odtáhnout Závoj, který odděluje živé od mrtvých... a vstoupit do světa duchů. Dokonce její nejlepší kamarád Jacob je duch. Už tak je její situace dost na pováženou. A to se ještě zhorší. Když se její rodiče pustí do natáčení televizního pořadu o nejstrašidelnějších místech na světě, zamíří všichni i s Jacobem do skotského Edinburghu, kde se místní hřbitovy, hrady a tajné uličky jen hemží neklidnými duchy. A tehdy Cassidy potká Laru, dívku, která má stejný dar jako ona, a zjistí, že se toho má o Závoji – a sama o sobě – ještě hodně co učit. A bude se muset učit rychle, protože Město duchů je daleko nebezpečnější, než by myslela. První díl úspěšné série Cassidy Blakeové od mistryně strašidelných příběhů Victorie Schwabová nyní poprvé v českém překladu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

City of Ghosts , 2018

TeruleBobule
29.01.2022 5 z 5

Kniha byla skvělá. Půjčila jsem ji i kamarádovi kterému se také líbila takže si troufám říct že to vůbec není dívčí román za který se vydává. Zároveň je to skvělý duchařský příběh jak pro mladší čtenáře tak i pro 18 a víc. I když u těch mladších bych dávala pozor aby to na ně nebylo trochu moc. Přeci jen 100 lidí 100 chutí.
Každopádně je kniha úžasná jen mě mrzí natisknutí že má velké písmo a řádkování, ale to je drobnost která se dá přejít.

Alíček83
21.12.2021 5 z 5

Kniha se četla sama jedním dechem. Děj má spád, je napínavý. I když v některých chvílích bych hlavní hrdinku nakopla. Těším se na pokračování.

magdalene7
31.10.2021 4 z 5

V knížce pro spíše mladší čtenáře jsem našla zalíbení prakticky hned na začátku. Sice je trochu předvídatelný, ale co už. Děj svižně plyne, zápletka je jednoduchá a člověk má příběh hned dočtený - hlavně díky velkému odzasení vět. Celková myšlenka je trochu jiná, než u ostatních knih o paranormálnu (teda alespoň podle toho co jsem zatím přečetla), ale koncept se Závojem mi přijde zajímavý. Cass a Jacob jsou mi moc sympatičtí a já se těším jak bude jejich cesta pokračovat.

Paris131
27.10.2021 3 z 5

Já úplně nevím... Na jednu stranu se mi kniha líbila, i nápad, ale to zpracování se mi nezdálo moc dobré. Já vím, že je to pro mladší, ale je opravdu nutná taková předvídavost? Autorka má sice čtivý styl, ale mohla si s tím vším víc pohrát. Čte se to dobře a rychle, protože je to tak jednoduše napsané, ale to je tak vše. V tomto žánru mi mnohem lepší přijdou jiné série: Třeba Mediátor od Cabot, anebo Pátračka Gilda. Asi by toho bylo víc, ale teď si úplně nevzpomenu. Nebylo to špatné, ale ve svém žánru Město duchů spadá spíše do průměru. Kdo má v tomhle ohledu načteno, tohle prostě moc neocení.

harena
12.09.2021 5 z 5

Knížku jsem koupila naší dvanáctileté slečně, která má období, že se ráda bojí. Přečetla ji během tří dnů, nemohla se odtrhnout od čtení. I mně se příběh líbil, čtivě psaný lehce plyne dopředu, duchové, hřbitov i Rudá vrána jsou tajemní, ještě že Cassidy má skvělé kamarády, kteří jí stále pomáhají. Krátké kapitoly a širší řádkování je plusem.

sgjoli
12.09.2021 4 z 5

V. E. Schwab mám jako autorku ráda, a cokoliv jsem od ní dosud četla, tak se mi zatím vždy líbilo. A platí to i pro Město duchů. Kniha, potažmo série, je sice určená primárně pro mládež, ale to vůbec nevadí, i tak jsem si to užila.
Jedná se o příjemný duchařský příběh s fajn hlavní hrdinkou. Děj příjemně plyne, je napínavý, místy temnější a strašidelnější, pochmurný. Samozřejmě, tyto vlastnosti jsou uzpůsobeny mladému publiku, takže to není zas tolik temné a tolik strašidelné, jak by být mohlo. Ale v rámci žánru mi to přišlo fakt povedené a ta dávka napětí, tajemna a strašidelnosti dobře odměřená.
Zápletka je možná trochu jednodušší, ale taky v tom nevidím velkou překážku. Vynahradil mi to totiž fakt, že kniha je napsaná hodně svižně, napínavě, čtivě a pro mne to celé rozuzlení dopadlo uspokojivě. Má to hlavu a patu.
Jedná se o první díl série, takže člověk se tu možná nedozví úplně na 100 % vše, jak ty nadpřirozené věci fungují, ale nevadí mi to - osobně v tuto chvíli doufám, že řadu doplňujících informací se dozvím v díle dalším.
Celkově tak hodnotím 4 hvězdami z 5. Příjemné odpočinkové čtení, u kterého se člověk hezky zabaví. Za sebe určitě mohu doporučit.

HermanekB
17.08.2021 4 z 5

Když jsem byla mladší, četla jsem ráda knížky plné strašidelných příběhů. Obzvláště ráda jsem měla knihu „Ve škole straší,“ na autora si už ale nevzpomenu. Tato kniha mě opět vrátila do těch let a myslím, že by si ji moje mladší já oblíbilo ještě více než to přítomné. (I když by šlo pravděpodobně spát s hnědými kalhotami...)

Příběh je napsán svižně a chytlavě, zbytečně se nezastavuje u žádných pasáží a je vcelku jednoduchý. Pro cílovou kategorii akorát. Nečekejte ani zdlouhavé popisy, spíše dialogy.
Postav je v knize málo, ale zato je velká šance, že si je oblíbíte. Nedá však od nich čekat nic extra. Jejich kroky a chování jsou naprosto předvídatelné a záporné postavy neexistují (je zde samozřejmě „padouch,“ ale není v knize žádný otrava, který by nám pil krev svým chováním). Občas se mi zdá, že jsou hrozně ploché, ale co čekat od knížky pro tak mladé čtenáře?
Samotný příběh mě nepřekvapil. Taktéž byl vcelku předvídatelný a nic mě zde neuchvátilo, nepřekvapilo. Originalitu moc neočkávejte, spíše se zaměřte na přátelský vztah mezi hlavními hrdiny a tím, jak autorka všem známé téma zpracovává, jak si pohrává s drobnostmi (*SPOILER* třeba sklíčka na náhrdelníku, způsob, jakým odvádí Cassidy duchy zpět na onen svět,...).

Knížka hezky plynula, přiměla mě vrátit se do dětství. Děj není složitý, postavy předvídatelné. Můžeme krásně sledovat přátelství dvou lidí. I když je kniha pro mladší čtenáře, čtení jsem si užila a dávám proto čtyři hvězdičky ****.

DreamerX9
30.07.2021 3 z 5

Kniha pro mladší čtenáře, nicméně vtipná a originální. Ale jeden díl mi stačil. Tato autorka zkrátka umí psát

terryaknihy
13.07.2021 4 z 5

Ha! Prej kniha pro mládež. No já se několikrát celkem bála při čtení :D Navíc jsem knihu rozečetla potom, co jsme měli s bookaboutdaniel na IG Strašidelný stream, kde jsme si povídali o strašidelných knihách. Ale! Příběh je nádherně napsaný, lehce čtivý a hrdinka je úžasná mladá a nebojácná slečna. Námět tzv závěsu s přechodem na druhou stranu se mi velmi líbil a místo krásného Edinburghu navazovala pěknou atmosféru ke knize. Knihu bych doporučila přibližně aspoň od 13 let, ale rozhodně předá něco i dospělým :)!

PeM
12.07.2021 4 z 5

Pro mě taková oddechovka, další díl si určitě přečtu, zkusím dát na seznam čtiva synovi, třeba ho to zaujme (je po mamince - má rád tajemno a takové ty "záležitosti") ;-)

Damonka18
26.06.2021 5 z 5

Děj byl skvělý, skvěle se to četlo. Šlo vidět, že je to pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to líbilo. Kniha mě hrozně připomněla knihu Krajina plná stínů. Přála bych si aby mezi Cass a Jacobem bylo něco víc než jen přátelství. Hned jdu do knihkupectví pro druhý díl.

voody99
21.06.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla vážně skvělá.
Velmi jsem si užila tenhle čtivý duchařských výlet do Edinburghu.
Přidávám si autorku i série do poličky oblíbené.

Kizuizi
26.05.2021 4 z 5

Těch cca 300 stran velmi, opravdu velmi čtivého příběhu Vás pohltí, a protože je tištěno celkem velkým fontem, nebudete muset ani moc (spíš vůbec) odkládat.
Nádherně zpracovaná obálka, zajímavý a tajemný příběh, sympatické postavy, najdeme zde i humor a akčnější části. Téhle knize prostě nic nechybí a určitě ji doporučuji všem, bez rozdílu věku... i když, s tím věkem mám trochu problém. Kniha je dle obálky řazena pro děti 10+, já osobně bych ji desetiletému dítěti nedala. (Pokud bych nechtěla měsíc držet „stráž“ v pokojíčku, abych zaháněla noční můry.) V příběhu není nic příšerně drastického, ale myslím si, že některé věci lépe pochopí děti tak kolem 12 či 13+.

MMacicekk
24.05.2021 4 z 5

Děj i zápletka jsou vcelku jednoduché, ale autorka je zabalila do hávu tajemna, které máte potřebu rozkrýt, a udrží vás v napětí po celou dobu čtení, které vás ani na okamžik nebude nudit. Kniha je rozdělena na pět částí, ve kterých vás nemine honba za duchy, přízraky a zbloudilými dušemi, přičemž budete chtít stejně jako hlavní hrdinka odhalit hlavní podstatu Závoje. Jelikož se jedná o sérii, nedostanete odpovědi na všechny vaše otázky, ale dozvíte se vše důležité. Líbilo se mi i zasazení příběhu do skotského Edinburghu, který autorka zvolila velmi dobře. Město samo o sobě působí tajuplně a dýchá na vás jeho historie. Závěrem vám mohu zaručit, že si příběh užijete od začátku až do konce, ale rovněž to, že se nebudete ani příliš bát. Příběh však oplývá jinými kvalitami, které stojí za to objevit!

DarkNatureHope
02.05.2021 5 z 5

Přečteno. Kniha se mi líbila a musim říct, že děj se mi zamlouval.
Strašidelná atmosféra plus nápad na přechod z našeho světa do mezisvěta,...lovci duchů míněni jako osbovoboditelé duší.
Hodnocení? Spokojenost. *****

jjanca
21.03.2021 4 z 5

Kniha ma veľmi milo prekvapila na to, že už dááávno nie som cieľová skupina :-) Súhlasím s komentárom podo mnou, že jediná škoda je, že knižka nevyšla, keď som mala 12 rokov, takže to teraz pre mňa bola oddychovka prečítaná za pár hodín. Určite sa ale pustím do pokračovania.

Katie*
21.02.2021 4 z 5

Od Schwab jsem prvně zkoušela číst Temnější tvář magie, příběh mě bohužel moc nezaujal, měla jsem ale pocit, že Město duchů mi sedne o něco víc. Ve výsledku jsem byla docela dost překvapená, jak moc mě tahle knížka bavila, i když je cílená pro mladší čtenáře, než jsem já. Příběh Cassidy Blake byl dostatečně zajímavý a poutavý na to, aby si po celou dobu udržel mou pozornost a nutil mě číst dál. Sice jsem si sem tam říkala, že některé věci se vyřešily poněkud rychle, ale jak říkám, nejsem cílovka a počítala jsem tedy s tím, že kniha nebude příliš náročná. Nakonec hodnotím 4* a už se moc těším, až se pustím do dalšího dílu. Závěrem asi jen řeknu, že mě i v tomto případě mrzí, že taková super knížka nevyšla, když mi bylo takových 12-13 let, Město duchů bych v té době klidně četla pořád dokola :).

Krchnaida
03.02.2021 5 z 5

Moje první fantasy. Bylo to prima čtení, byla jsem tak zvídavá, že jsem to přečetla na dva zátahy. Těším se na pokračování. Nikdy by se mi nepodařilo takový příběh vymyslet, jsem docela nadšená. Bujná představivost mi nechyběla, po dočtení mi přijde, že jsem snad koukala na film :-) . Mám z knížky radost

Pitbullka
23.01.2021 4 z 5

První knížka od autorky, kterou jsem četla. A skvělé. Čtivé, dobrý příběh, mrazivá atmosféra. Prostředí Anglie bylo skvělé zvoleno a hlavní hrdinka, která má ráda Harryho Pottera, byla taky moc sympatická.

blanka5960
11.01.2021 5 z 5

Cassidy je obyčejná holka, která má kocoura, čte komiksy, má ráda Harryho Pottera a žije společně s rodiči v Londýně. Zdá se, že je obyčejná, ale opak je pravdou. Cassidy se skoro utopila a od té doby vidí ducha chlapce, který se stane jejím kamarádem.
Rodiče se velmi zajímají o duchařinu a je jim jednou televizní společností nabídnuto natočení pořadu o nejstrašidelnějších místech na světě.
Rozhodnou se pro skotský Edinburgh.
Město plné tajemných uliček, starobylých domů, hřbitovů, sklepení a hlavně město duchů.
Cassidy zde zažije velké dobrodružství, konečně zjistí proč vidí duchy a hlavně se dozví, co je jejím posláním.
Knížka je velmi čtivě napsaná, krátké kapitoly, není zde hluché místo, stále se něco děje.